2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, braku obowiązku ewidencjonowania kwot pochodzących z przyznanej dotacji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych ze środków stanowiących nadwyżkę przyznanej dotacji nad wydatkowanymi środkami.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-240/14-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Uzyskany przez Wnioskodawcę dochód z działalności gospodarczej z tytułu sprzedaży przez luksemburską spółkę osobową certyfikatów inwestycyjnych podlega u Wnioskodawcy opodatkowaniu jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, proporcjonalnie do posiadanego przez niego udziału w zysku spółki osobowej. Jednocześnie zachowując zasadę sukcesji określoną w powołanych powyżej przepisach należy uznać, że kosztem uzyskania przychodów z tytułu zbycia certyfikatów inwestycyjnych będą koszty historyczne (tj. wydatki faktycznie poniesione przez spółkę z o.o. na nabycie udziałów wniesionych przez spółkę z o.o. do funduszu inwestycyjnego w zamian za certyfikaty inwestycyjne oraz środki pieniężne na nabycie certyfikatów). Poniesione koszty uzyskania przychodów należy ustalić stosownie do art. 8 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Spłata wierzytelności - otrzymanej przez luksemburską spółkę osobową nie będzie wiązała się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy jako wspólnika tej spółki przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-99/14-4/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Pojęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa nie może obejmować dowolnej części danego przedsiębiorstwa, lecz tylko tę część, która spełnia wszystkie kryteria wskazane w art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. O tym czy doszło do wyodrębnienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa decyduje pełen zakres aportowanego majątku, praw i zobowiązań. Wyodrębnienie to musi dotyczyć zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako całości, a nie tylko niektórych jej składników, nawet o znacznej wartości. Podsumowując, należy uznać za prawidłowe stanowisko Wnioskodawcy, że zarówno zespół składników materialnych i niematerialnych składający się na Dział Operacyjny jak i na Dział Nieruchomości będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 updop, tj. będzie stanowił organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w istniejącym przedsiębiorstwie zespół składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązania, przeznaczonych do realizacji określonych zadań gospodarczych, który zarazem mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-127/14-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy w związku z zawarciem oraz wykonywaniem Umowy po stronie Wnioskodawcy powstał lub powstanie przychód podlegający opodatkowaniu CIT?2. Czy wypłaty dochodu dokonywane przez Spółkę komandytową na rzecz Spółki niemieckiej na podstawie Umowy będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-94/14-5/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy wydatki w postaci wynagrodzenia Dyrektorów ponoszone przez Spółkę maltańską można w całości przypisać do kosztów uzyskania przychodów zakładu Spółki maltańskiej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-221/14-3/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
moment, od którego stosuje się do Wnioskodawcy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku tonażowym oraz moment, od którego Wnioskodawca będzie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-98/14-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 2 Nowelizacji ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe na dzień 31 grudnia 2013 r.?Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 1 Nowelizacji ma obowiązek zapłacić na konto właściwego urzędu skarbowego zaliczkę, o której mowa w art. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, za miesiąc styczeń 2014 r.?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/423-20/14/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 2 Nowelizacji ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe na dzień 31 grudnia 2013 r.?Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 1 Nowelizacji ma obowiązek zapłacić na konto właściwego urzędu skarbowego zaliczkę, o której mowa w art. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, za miesiąc styczeń 2014 r.?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/423-13/14/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy na nabywcy będzie ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu nabycia od Zbywcy Nieruchomości w ramach Transakcji?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-93/14-2/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy sprzedaży udziałów.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/436-34/14-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, usługi które Wnioskodawca wykonuje na podstawie zawartej umowy agencyjnej oraz dokumenty jakie posiada uprawniają do zastosowania stawki VAT 0%? (art. 83 ust. 1 pkt 21 lit. b))
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-54/14/BP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie obowiązku podatkowego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/436-45/14-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Obowiązki płatnika dotyczące przekazywania pracownikom informacji i deklaracji podatkowych drogą elektroniczną oraz sposobu przechowywania informacji i deklaracji w formie elektronicznej w formacie PDF.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-163/13-8/14-S/KSU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczania podatku VAT od czynności dokonywanych przez Gminę i jej samorządowym zakładem budżetowym
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-128/14-3/AKr wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy badania psychologiczne i konsultacje psychologiczne (wstępne i okresowe) realizowane przez Uniwersytet na prośbę lekarza medycyny pracy w oparciu o skierowanie na badanie lub konsultację psychologiczną na podstawie § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U. Nr 69, poz. 332 z póżn. zm.) są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie § 3 ust. 1 pkt 18 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z 2013 r., poz. 1722)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-141/14/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
w zakresie zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług sportowych, w sytuacji, gdy usługi sportowe świadczone są dla konkretnego zawodnika, ale na fakturze jako nabywca figuruje inny podmiot, faktycznie płacący za ww. usługi
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-111/14-4/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w związku ze wskazanym wyżej połączeniem, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-171/14/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
w zakresie dokumentów, z których wynika związek odliczonego podatku z czynnościami wykonywanymi poza terytorium kraju.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-115/14-3/KC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących wydatków na montaż instalacji solarnych na budynku użyteczności publicznej, brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących wydatków na montaż instalacji solarnych na domach prywatnych, brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT wpłat partycypacyjnych dokonanych przez mieszkańców w związku z montażem kolektorów słonecznych oraz stawki podatku
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-120/14-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na budowie elektronicznej platformy komunikacji w powiecie
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-72/14/EJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
wstercz | 108| 109| 110| 111| 112| | dalej |