Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku e-faktur korygujących, zmniejszających podstawę opodatkowania dostaw dokonanych przez Spółkę na rzecz Dealerów, fakt ich udostępnienia na indywidualnym koncie Dealera na Portalu Dealerskim, potwierdzony brakiem zwrotnego komunikatu elektronicznego o niepowodzeniu próby zamieszczenia e-faktury na Portalu, może być uznany za potwierdzenie odbioru faktury korygującej przez Dealera?(2) Jeśli odpowiedź na pytanie (1) powyżej byłaby negatywna, czy zawiadomienia elektroniczne (logi) o otwarciu lub pobraniu faktury korygującej przez Dealera, stanowią wystarczającą formę potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez Dealera, o której mowa w art. 29a ust. 13 ustawy o VAT, a tym samym Spółka, mając na bieżąco dostęp do takich logów, będzie uprawniona do pomniejszenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu za miesiąc, w którym Dealer otworzył lub pobrał fakturę korygującą?(3) Jeśli odpowiedź na pytanie (1) byłaby negatywna, zaś Spółka nie otrzyma zawiadomienia (logu), że Dealer otworzył lub pobrał fakturę korygującą, będzie można przyjąć, że dochowała ona należytej staranności, aby doręczyć tę fakturę korygującą, a zatem może pomniejszyć podstawę opodatkowania na podstawie art. 29a ust. 15 pkt 4 ustawy o VAT, w szczególności z uwagi na fakt, że:- oprócz bezspornego zamieszczenia faktury korygującej na Portalu Dealerskim do Dealera zostanie przesłana wiadomość z informacją o jej wystawieniu i umieszczeniu na Portalu Dealerskim,- Spółka będzie posiadać dowody potwierdzające rozliczenie transakcji zgodnie z warunkami wskazanymi na fakturze korygującej?(4) Czy pomniejszenia podstawy opodatkowania w sytuacji opisanej w pytaniu 3, należy dokonać w rozliczeniu za okres, w którym zostaną spełnione obie przesłanki, tj. kiedy faktura korygująca zostanie zamieszczona na Portalu Dealerskim i zostanie dowiedzione, że rozliczenie transakcji nastąpiło na warunkach wskazanych w fakturze korygującej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-564/14-2/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przedsiębiorstwa prowadzonego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej do spółki w warunkach opisanych przez Wnioskodawcę będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 31 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w zw. z art. 1 ust. 1 lit. k), w zw. z art. 6 ust. 1 pkt 8, w zw. z art. 7 ust. 1 pkt 9) ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-185/14/JP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Ustalenie, czy wartość sprzedaży nieruchomości gruntowej wlicza się do limitu zwolnienia określonego w art. 113 ust. 1 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-671/14-2/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    możliwość zwolnienia z podatku transakcji zbycia odrębnej własności lokalu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-726/14-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    prawo do odliczenia podatku VAT w 100% związanego ze świadczeniem na rzecz pracowników usług organizowania wyjazdów wypoczynkowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-444/14-4/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    miejsce świadczenia usług wykonywanych na maszynach i urządzeniach wchodzących w skład linii produkcyjnych, oraz kwestii prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabytych usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-574/14-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. W której chwili zakupiony lokal jest kwalifikowany jako lokal na własne potrzeby mieszkaniowe?2. Czy jest wskazany okres, po upływie którego można darować córce przedmiotowy lokal tak by nie być obciążonym obowiązkiem podatkowym?3. Czy w przypadku zakupu lokalu mieszkalnego ze środków pochodzących z odpłatnego zbycia odziedziczonej nieruchomości, który tego samego dnia, w jednym akcie notarialnym, Wnioskodawca podaruje córce będzie zwolniony z podatku dochodowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-492/14-7/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania otrzymanej przez akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej dywidendy niepieniężnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-808/11/14-S/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usługi budowlanej i budowlano-montażowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-571/14/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy uzyskiwany przez Wnioskodawcę dochód z wypłat pieniężnych z tytułu wykupu i umorzenia certyfikatów inwestycyjnych będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-591/14-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wygaśnięcie zobowiązań Wnioskodawcy wobec Sp.k. oraz wierzytelności Sp.k. wobec Wnioskodawcy poprzez konfuzję na skutek rozwiązania Sp.k. spowoduje powstanie przychodu podatkowego na gruncie ustawy o PIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-767/14-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika spółki (jawnej), środków pieniężnych z tytułu likwidacji tej spółki, a pochodzących z przychodów zaliczanych do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3, które będą opodatkowane po stronie Wnioskodawcy przed likwidacją, nie będzie skutkować dla Niego powstaniem przychodu, stosownie do postanowień art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast otrzymanie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych z tytułu likwidacji spółki osobowej, w części, w jakiej w żadnym momencie, nie będą podlegały po stronie Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, nie będą korzystały z wyłączenia, określonego w treści przywoływanego powyżej art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-661/14-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe umorzenia zobowiązania

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-495/14/MCZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych powinny być interpretowane w ten sposób, że przekształcenie jest opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w szczególności czy w wyniku przekształcenia powstaje u Wnioskodawcy dochód lub przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-630a/14/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe otrzymania majątku likwidacyjnego (środków pieniężnych) w wyniku likwidacji spółki osobowej lub rozwiązania spółki bez przeprowadzenia postepowania likwidacyjnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/436-79/14-3/KR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Ustalając podstawę opodatkowania wartość udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego powinna być pomniejszona o tę część wartości hipoteki, która odpowiada wielkości udziału przypadającego nabywcy, tj. o połowę. Podstawę opodatkowania w analizowanej sytuacji stanowi zatem czysta wartość udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego (po odliczeniu wartości 1/2 hipoteki), ponieważ dla kwestii ustalenia podstawy opodatkowania nie ma znaczenia jaka kwota kredytu pozostała do spłacenia (całość, część lub został on całkowicie spłacony). W rezultacie, jeśli wysokość zadłużenia hipotecznego przekroczy wartość nabytej rzeczy (udziału w rzeczy) wówczas podstawa opodatkowania wyniesie 0. Tym samym w przedmiotowej sprawie nie powstanie obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-424/14-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie sprzedaży ogółu praw i obowiązków przysługujących Wnioskodawcy w spółce komandytowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP5/443-144/14-4/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami bieżącymi dotyczącymi kąpieliska miejskiego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-415/14-5/ALN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Stawka podatku 0% dla dostaw towarów na rzecz kontrahenta unijnego, w sytuacji gdy na towarach wykonywane są usługi na terenie kraju.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-291/14-4/EWW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Od kiedy odpisy amortyzacyjne od znaku towarowego i know-how będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-722/14/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

35| 36| 37| 38| 39|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY