Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Zaliczenie wydatków na zakup wyposażenia do kosztów uzyskania przychodów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-145/14-4/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    w zakresie zaliczenia do kosztów uzyska przychodów zapłaconego przez Spółkę podatku ,,u źródła"

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-553/14-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania wypłaconego Prezesowi Zarządu z tytułu rozwiązania umowy o zarządzanie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-101/11/14-S/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy nabycie przez Uprawnionych Pracowników Spółki Akcji w ramach Planu spowoduje powstanie po stronie Uprawnionych Pracowników Spółki dochodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób fizycznych a przez to powstanie po stronie Spółki obowiązek płatnika w zakresie tego dochodu, czy też opodatkowaniu podlegać będzie sprzedaż tych Akcji przez Uprawnionych Pracowników, jako dochód kapitałowy, z obowiązkiem zapłaty podatku po stronie pracowników?2. Czy ponoszone przez Spółkę koszty Dofinansowania oraz Wydatki Pracodawcy stanowić będą dla Spółki koszty uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-555/14-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie ustalenia czy zamiana zobowiązania handlowego na zobowiązanie wekslowe udokumentowane wekslem własnym, w terminie do 90 dni od daty zaliczenia tej wartości do kosztów uzyskania przychodów, dla którego termin płatności jest dłuższy niż 60 dni, oznacza uregulowanie zobowiązania w rozumieniu art. 15b ustawy o CIT w momencie wystawienia i wydania weksla Wierzycielowi, a tym samym skutkuje brakiem obowiązku zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o koszty wynikające z tego zobowiązania handlowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-548/14-2/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy po dokonaniu przez Spółkę i Wnioskodawcę zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla rozliczeń podatkowych Wnioskodawcy o wyborze metody ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości w stosunku do działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę, przychody podatkowe oraz koszty uzyskania przychodów rozpoznawane przez Wnioskodawcę w związku z udziałem w zysku Spółki powinny uwzględniać różnice kursowe ustalone przez Spółkę na podstawie przepisów o rachunkowości?Czy w zakresie Działalności Indywidualnej Wnioskodawca ma prawo ustalania różnic kursowych na podstawie art. 24c Ustawy o PIT, nawet w przypadku stosowania przez Spółkę metody rachunkowej dla ustalania różnic kursowych (które stanowią przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy rozpoznawane z tytułu udziału zysku Spółki)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-167/13/14-7/S/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania darowizny przekazanej na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-1062/12/14-8/S/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju w sytuacji, gdy oddział w Polsce nie zostanie zlikwidowany

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-418/14-7/KT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wniesionych do spółki aportem w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-244/14-2/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy przedstawiona w zdarzeniu przyszłym działalność magazynu polegająca na odbieraniu, przepakowaniu i wysłaniu towaru do indywidualnych odbiorców będzie skutkować powstaniem zagranicznego zakładu Spółki w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-604/14-4/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wyroby gazowe zwolnienie - jednostka organizacyjna pomocy społecznej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP3/443-76/14-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w przypadku zwrotu wywłaszczonej nieruchomości bez rozliczeń finansowych należy uiścić podatek od spadków i darowizn?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-169/14/MŁ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy spółdzielnia w odniesieniu do większości opłat eksploatacyjnych prawidłowo stosuje stawki 23% VAT natomiast do pozostałych wyżej wymienionych zgodnie z wyodrębnionymi grupami kosztów utrzymania obiektu stosuje stawki w wysokości 8% VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-535/14/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Wypracowany w latach ubiegłych zysk spółki kapitałowej (spółki z o.o.), w której Wnioskodawca jest wspólnikiem przekazany na kapitał zapasowy oraz kapitał rezerwowy spółki z o.o. odpowiada pojęciu ,,niepodzielone zyski" użytemu w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tak więc, w przypadku przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową (spółkę niebędącą osobą prawną) wartość ,,niepodzielonych zysków" znajdujących się na kapitale zapasowym oraz rezerwowym spółki kapitałowej stanowić będzie na dzień przekształcenia przychód Wnioskodawcy jako wspólnika spółki kapitałowej, od którego spółkapowstała w wyniku przekształcenia, jako płatnik, zobowiązana będzie do poboru zryczałtowanego podatek dochodowy, zgodnie z treścią art. 41 ust. 4c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-407/14-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie podatkowych skutków wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-136/11-7/14/S/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jakie skutki w podatku dochodowym wywiera zawarcie z podmiotem trzecim umowy przystąpienia do długu Wnioskodawcy w związku z czym Wnioskodawca przeniesie nakłady na ten podmiot trzeci?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-197/14/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów poniesionych na rekultywację gruntów, na których zakończono wydobycie węgla w dacie ich poniesienia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-223/14-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Skoro umowa pożyczki stanowi czynność objętą zakresem podatku od towarów i usług, powyższa pożyczka korzysta z wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-250/14-4/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z uczestnictwem w strukturze Cash Poolingu, Wnioskodawca jako podmiot powiązany z S. obowiązany jest do udokumentowania, zgodnie z art. 9a ustawy o CIT tylko transakcji dokonywanych pomiędzy nim a S., o ile kwota wymagalnych w roku podatkowym świadczeń (tj. kwota odsetek otrzymanych od S. lub kwota odsetek lub wynagrodzenia płaconego przez Wnioskodawcę na rzecz S.) przekroczy równowartość 30.000 euro?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-445/14-2/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    uznanie świadczonej usługi za jedną kompleksową usługę finansową, zwolnioną z podatku VAT, moment powstania obowiązku podatkowego i sposób dokumentowania świadczonych usług na rzecz dłużnika i dostawcy

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-437/14-4/KOM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

50| 51| 52| 53| 54|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY