Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy odpłatne ustanowienie przesyłu na rzecz P. jest zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, stosownie do przepisu art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. a) ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-622/14-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie odszkodowania z tytułu utraty pożytków z upraw.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-336/14/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    w zakresie powstania przychodu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-323/14-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z uczestnictwem w Planie, ewentualny przychód podlegający opodatkowaniu powstanie po stronie Podatnika z tytułu nabycia i realizacji Opcji dopiero w momencie realizacji Opcji (a nie na żadnym wcześniejszym etapie) i będzie on stanowił przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 10 Ustawy o PIT, podlegający opodatkowaniu z zastosowaniem 19% stawki podatkowej zgodnie z art. 30b ust. 1 Ustawy o PIT i zadeklarowaniu zgodnie z art. 30b ust. 6 (tj. w zeznaniu podatkowym Podatnika)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-317/14-3/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zwolnienie Wnioskodawczyni z długu (wyłączenie z kredytu) przez bank jest dla niej przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?Czy w sytuacji przedstawionej we wniosku wykreślenie Wnioskodawczyni z umowy kredytowej będzie skutkowało po jej stronie powstaniem przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-361/14/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Na gruncie przedmiotowej sprawy na możliwość opodatkowania dochodów uzyskiwanych przez Wnioskodawcę ze świadczenia usług doradczych tzw. podatkiem liniowym nie ma wpływu fakt, że będzie on pełnił na podstawie powołania funkcję członka zarządu spółki, na rzecz której usługi te będą świadczone. Przychody z tego tytułu stanowią bowiem przychody z działalności wykonywanej osobiście i nie są wykonywane na podstawie stosunku pracy, czy też spółdzielczego stosunku pracy, o których mowa w art. 9a ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem jeżeli w istocie jak wskazano we wniosku, Wnioskodawca będzie świadczył na rzecz Spółki wyłącznie usługi doradcze (nie będzie wykonywał żadnych czynności kierowania, czy zarządzania) i czynności te nie wchodzą w zakres czynności wy6konywanych w ramach stosunku pracy, to uzyskiwane z tego tytułu dochody będą mogły być opodatkowane ,,podatkiem liniowym", tj. na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-461/14-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z przekształceniem SKA w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością po stronie Wnioskodawczyni powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-419/14/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z wierzytelnościami, nabytymi przez Bank.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-380/14-2/JBB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy przedstawiona w stanie faktycznym transakcja miała charakter wymiany udziałów, czy Spółka Nabywająca nie miała obowiązku rozpoznania przychodu podatkowego w wysokości wartości udziałów Spółki Zbywanej wniesionych do Spółki Nabywającej przez Wspólnika jako wkład niepieniężny na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Nabywającej?2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, transakcja wymiany udziałów, polegająca na wniesieniu przez Wspólnika udziałów Spółki Zbywanej do Spółki Nabywającej w zamian za objęcie udziałów w podwyższonym kapitale Spółki Nabywającej, podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?3. Czy w przypadku ewentualnej sprzedaży udziałów w Spółce Zbywanej (objętych w wyniku wymiany udziałów), Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów utworzonych przez Spółkę Nabywającą i objętych przez Wspólnika?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-152b/14/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku podatkowego z tytułu rozliczenia nakładów pomiędzy Gminą a MCK.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-236/14-5/AI wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielanych rabatów i sposobu ich dokumentowania

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-263/14-2/HW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w związku z planowanym podziałem Spółki Dzielonej przez wydzielenie części majątku i przeniesienie na Wnioskodawcę, na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek płatnika w podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-95/14-4/GG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może rozliczyć rok podatkowy 2013 uwzględniając autorskie (50%) koszty uzyskania przychodu dla 64% części jego wynagrodzenia brutto?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-272/14/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Możliwość kontynuowania amortyzacji podatkowej urządzeń do gier zwróconych przez Urząd Celny po zakończeniu okresu ich zajęcia

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-333/14-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy nabycie przez Wnioskodawcę Nieruchomości nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: ,,PCC") w związku z faktem, że będzie ono podlegać opodatkowaniu VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-224/14-2/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA?2.Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA?3.W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA?4.Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę?5.Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-330/14/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe dla wspólnika spółki zmiany umowy spółki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-76a/14/TJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy opisane zdarzenie spowoduje powstanie zakładu Wnioskodawcy na terytorium Polski w rozumieniu przepisów polsko-czeskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-351/14-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy działek oraz uznanie, że ww. czynność podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-294/14-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1. Czy sprzedając zestaw promocyjny ,,on-pack" Spółka powinna traktować go jako dostawę odrębnego produktu i wyodrębniać na fakturze sprzedaży cenę takiego produktu, czy też Spółka powinna traktować taką sprzedaż jako sprzedaż kilku odrębnych produktów (produkt standardowy, dodany element promocyjny, opakowanie jednostkowe) i wyodrębniać na fakturze sprzedaży osobno cenę wszystkich elementów wchodzących w skład takiego zestawu?2. Czy Spółka dokonując sprzedaży zestawów promocyjnych ,,on-pack" podatnikom podatku od towarów i usług powinna osobnymi dokumentami dokumentować sprzedaż i wydanie poszczególnych elementów wchodzących w skład zestawu promocyjnego ,,on-pack" czy też powinna dokumentować sprzedaż i wydanie takiego zestawu jedną fakturą VAT, w której zestaw jest opisany w sposób opisany w pkt 68 lub podobnie? Czy w przypadku sprzedaży, o jakiej mowa w poprzednim pytaniu oprócz faktury VAT Spółka powinna dokumentować wydanie zestawu promocyjnego ,,on-pack" lub jego poszczególnych elementów jeszcze innymi dowodami niż faktura VAT?3. Czy Spółka może w całości odliczyć podatek od towarów i usług od kwot wynikających z faktur otrzymanych przez Spółkę z tytułu nabycia opakowania jednostkowego i elementu promocyjnego (np. kieliszek, szklanka, pucharek, otwieracz do wina, breloczek na klucze, butelka napoju, bezalkoholowego i inne tego typu materiały) wchodzących w skład zestawu promocyjnego ,,on-pack"?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-451/14/DM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

76| 77| 78| 79| 80|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY