Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wartości diet za czas odbywania podróży służbowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-1170/15-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie skutków podatkowych finansowana pracownikom kosztów noclegu oraz kosztów przejazdów do miejsca wykonywania pracy,

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/4511-259/15-2/IC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    wyłączenie z opodatkowania VAT aportu przedsiębiorstwa do spółki cywilnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/4512-825/15/EJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawczyni z tytułu transakcji zbycia swoich udziałów w działkach wskazanych we wniosku (tj. 686/2, 92/7, 92/8, 92/9, 92/10, 92/11, 92/12, 92/14, 92/15) oraz udziału w działce o nr 92/3 wraz z domem, nie działała/nie będzie działała w charakterze podatnika podatku od towarów i usług, prowadzącego działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy, tym samym sprzedaż tych udziałów w ww. działkach wraz z udziałem we własności domu nie podlegała/nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/4512-471/15-6/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Czy obowiązek podatkowy w podatku dochodowym z tytułu dostarczonych na platformę plików powstanie w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego przyjętego między stronami?2. Czy otrzymana kwota zebrana przez dedykowaną platformę w celu wytworzenia opisanego produktu, stanowi przychód do opodatkowania w podatku dochodowym w dacie jej otrzymania?Czy powinna zostać uznana za zaliczkę, a przychód podatkowy powstanie w dacie wytworzenia produktu i przekazania go konsumentom?3. Czy prowizja pobierana przez platformę stanowi koszt uzyskania przychodu spółki w dacie jej naliczenia, przez platformę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-1143/15-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ponoszone przez SKom, określone powyżej Koszty, dotyczące przedmiotowego projektu nieruchomościowego stanowić będą dla H. koszty uzyskania przychodu bezpośrednio związane z przychodami ze sprzedaży przez SKom lokali i zbywanych wraz z nimi praw do korzystania z miejsc postojowych (w części odpowiadającej udziałowi Wnioskodawcy w zysku SKom) i w konsekwencji, będą potrącalne zgodnie z art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy o CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-316/15-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie:ustalenia, czy objęte zwolnieniem z długu w ugodzie odsetki nie będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychodu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-567/15/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawca stoi na stanowisku, iż wypłaty z kapitału Spółki na jego rzecz kwoty odpowiadającej należnej mu części zysku wypracowanego przez Spółkę w okresie gdy wspólnikiem była zmarła Barbara S.-K. a także później - w czasie gdy po jej śmierci ogół praw i obowiązków wspólnika przysługiwał wspólnie jej spadkobiercom (w tym Wnioskodawcy), dokonane już po planowanym przeniesieniu ogółu praw i obowiązków związanych z ich uczestnictwem w Spółce, nie będą stanowić dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-1104/15-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w związku z rozwiązaniem Spółki - spółki niebędącej osobą prawną (spółki jawnej) będą stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-1211/15-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeżeli w istocie Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pośredniczy jedynie w sprzedaży towarów handlowych, (a więc nie dokonuje ich zakupu i nie staje się ich właścicielem), to podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym będzie różnica pomiędzy kwotą przelaną na konto bankowe Wnioskodawcy od klienta, a kwotą przekazaną przez niego do dostawcy (właściciela towaru) tytułem poszczególnych transakcji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-1278/15-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    skutki podatkowe poniesienia przez pracodawcę wydatków na zakup polisy ubezpieczeniowej dla pracowników odbywających zagraniczną podróż służbową

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/4511-543/15-4/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Uzyskiwane przez Wnioskodawcę świadczenia będące honorariami i innymi podobnymi należnościami z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu w spółce mającej siedzibę na terytorium Libanu podlegają opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 umowy, tj. w Libanie i w Polsce. Jednocześnie w Polsce należy uniknąć podwójnego opodatkowania, stosując określoną w art. 24 ust. 1 lit. a) i b) umowy w zw. z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tzw. metodę wyłączenia z progresją. Oznacza to, że dochód Wnioskodawcy uzyskany w Libanie będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce, przy czym jeżeli Wnioskodawca uzyskałby inne dochody w roku podatkowym podlegające opodatkowaniu w Polsce, dochód uzyskany w Libanie powinien zostać uwzględniony dla potrzeb obliczenia stopy procentowej podatku od pozostałego dochodu Wnioskodawcy podlegającego opodatkowaniu w Polsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1280/15-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku otrzymania przez Wnioskodawcę na podstawie uchwały Zgromadzenia Wspólników spółki mającej siedzibę w Republice Libańskiej wynagrodzenia w związku z pełnieniem funkcji członka zarządu (dyrektora) wynagrodzenie to będzie zwolnionez opodatkowania na terenie Polski zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 24 ust. 1 pkt a) umowy z Libanem?2. Czy wynagrodzenie otrzymywane przez Wnioskodawcę tytułem pełnienia funkcji członka zarządu (dyrektora) spółki mającej siedzibę w Republice Libańskiej może jedynie wpływać na zasady ustalania stopy procentowej podatku mającej zastosowanie do ewentualnych innych dochodów Wnioskodawcy podlegających opodatkowaniuw Polsce, zgodnie z zasadami określonymi w art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?3. Czy w przypadku, gdy wynagrodzenie otrzymywane z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu (dyrektora) spółki mającej siedzibę w Republice Libańskiej będzie jedynym dochodem Wnioskodawcy, to czy będzie on zobowiązany do składania zeznania podatkowego, o którym mowa w art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1278/15-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-998/14/15-S/AN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym (z uwzględnieniem powyższego opisu zdarzenia przyszłego) wypłata Wnioskodawcy środków odpowiadających należnej mu części zysku osiągniętego w roku bieżącym i w latach ubiegłych dokonywana przez Spółkę, wypracowanego w okresie gdy wspólnikiem była zmarła Barbara S.-K. oraz później w okresie gdy ogół praw i obowiązków zmarłej związanych z uczestnictwem w spółce przysługiwał wspólnie spadkobiercom zmarłego wspólnika (w tym Wnioskodawcy), zgromadzonych w kapitale Spółki, w sytuacji gdy do wypłacenia go Wnioskodawcy dojdzie już po przeniesieniu przez spadkobierców ogółu praw i obowiązków związanych z uczestnictwem w Spółce na Mateusza K.ego, będzie opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-1122/15-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stwierdzić należy, że Wnioskodawczyni, która przekaże tytułem darowizny nabyte w drodze dziedziczenia mieszkanie na rzecz córki przed upływem terminu o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn, utraci prawo do ulgi określonej w art. 16 ust. 1 tej ustawy, niezależnie od okoliczności, czy w dalszym ciągu będzie w przedmiotowym mieszkaniu zamieszkiwać będąc zameldowaną, czy też nie. Powyższe wynika z faktu, że wyjątki określone w wyżej cyt. art. 16 ust. 7 w przedmiotowej sprawie nie znajdą zastosowania. W rezultacie, Wnioskodawczyni wbrew zaprezentowanemu stanowisku, będzie zobowiązana do zapłaty podatku od spadków i darowizn wymierzonego od podstawy opodatkowania sprzed zastosowania ulgi mieszkaniowej, który ustali właściwy w sprawie organ podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4515-119/15-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    A zatem, gdy w umowie dożywocia ma miejsce również ustanowienie służebności osobistej to nie może być ona traktowana oddzielnie i podlegać odrębnemu opodatkowaniu. Tym samym ustanowiona służebność osobista mieszkania, w opisanym zdarzeniu przyszłym, jako integralna część umowy dożywocia, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, bowiem umowa dożywocia nie jest objęta zakresem tej ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4515-122/15-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Ustalenie właściwego naczelnika urzędu celnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/4513-141/15/LG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/4512-638/15/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Zwolnienie od podatku VAT przeniesienia prawa wieczystego użytkowania gruntu działki zabudowanej na rzecz gminy w wykonaniu decyzji o wywłaszczeniu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/4512-787/15/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

19| 20| 21| 22| 23|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY