Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. W jaki sposób należy ustalić po stronie Wnioskodawcy podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym w odniesieniu do umorzenia za wynagrodzeniem akcji Wnioskodawcy w Spółkach, które to akcje Wnioskodawca objął w zamian za wkład pieniężny rozliczony środkami pieniężnymi (doszło do przelewu środków na rachunki bankowe Spółek)?2. W jaki sposób należy ustalić po stronie Wnioskodawcy podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym w odniesieniu do umorzenia za wynagrodzeniem akcji Wnioskodawcy w Spółkach, które to akcje Wnioskodawca objął w zamian za wkład rozliczony w drodze potrącenia wzajemnych wierzytelności Wnioskodawcy i Spółek?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4511-931/15-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W związku z brakiem podziału wynagrodzenia określonego w umowie o pracę na wynagrodzenie związane z przekazaniem majątkowych praw autorskich oraz pozostały czas pracy, Wnioskodawca nie będzie mógł zastosować 50% kosztów uzyskania przychodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4511-434/15/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    W związku z brakiem podziału wynagrodzenia określonego w umowie o pracę na wynagrodzenie związane z przekazaniem majątkowych praw autorskich oraz pozostały czas pracy, Wnioskodawca nie będzie mógł zastosować 50% kosztów uzyskania przychodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4511-433/15/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 3 rekompensaty otrzymanej na podstawie regulaminu programu dobrowolnych odejść

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4511-423/15/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki - w tak przedstawionym stanie przyszłym - zgodnie z którym przychód ze spłacanego przez klienta ubezpieczenia w ratach (część kapitałowa i odsetki) powinien być rozpoznawany w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, stosownie do art. 12 ust. 3c ustawy o PDOP), określonego w umowie lub na fakturze?Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki - w tak przedstawionym stanie przyszłym - zgodnie z którym składka z tytułu ubezpieczenia należna zakładowi ubezpieczeń stanowi dla Spółki bezpośredni koszt uzyskania przychodów rozliczany w czasie proporcjonalnie do uzyskiwanych przychodów z ubezpieczeń spłacanych przez klienta w ratach?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-240/15-4/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym przychód ze spłacanego przez klienta w racie leasingowej ubezpieczenia (część kapitałowa oraz odsetki) powinien być rozpoznawany tak jak przychód z raty leasingowej w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, stosownie do art. 12 ust. 3c ustawy o PDOP? Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym składka z tytułu ubezpieczenia należna zakładowi ubezpieczeń stanowi dla Spółki bezpośredni koszt uzyskania przychodów rozliczany w czasie proporcjonalnie do uzyskiwanych przychodów ze spłacanych przez klienta w racie leasingowej ubezpieczeń?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-239/15-4/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie będzie odpowiadał solidarnie za zaległości podatkowe dostawców.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/4512-526/15-4/JSz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Możliwość zaliczenia kosztów obsługi prawnej do kosztów uzyskania przychodów z tytułu wynagrodzenia (odszkodowania) za bezumowne korzystanie z nieruchomości

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1184/15-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 3. i ust. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Spółka, działając jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych ma prawo zastosować 50% koszty uzyskania przychodu do tej części wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, określonego przez Spółkę na podstawie odrębnej analizy i uzgodnionego z pracownikami w umowach o pracę, która dotyczy tworzenia przez nich utworów w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy o prawie autorskim?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4511-449/15/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Brak prawa do korekty sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku zwrotu towaru, gdy klient posiada wyłącznie potwierdzenie zapłaty kartą płatniczą, a płatność może nie być bezpośrednio powiązana z konkretną transakcją.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/4512-620/15/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wypłacone w obowiązującym terminie na rzecz pracowników dodatkowe składniki wynagrodzenia takie jak Bonusy, ZCW i Profit share, stanowią koszty uzyskania przychodów tego roku, w którym dany składnik wynagrodzenia jest przyznawany i wypłacany?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-295/15-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki Osobowej poprzez konfuzję następującą w wyniku nabycia wierzytelności Spółki wobec Wnioskodawcy w związku z likwidacją Spółki Osobowej, spowoduje powstanie przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/4511-404/15-6/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w przypadku, gdy wskutek przymusowego lub automatycznego umorzenia udziałów w Spółce wnioskodawca nabędzie wierzytelność Spółki wobec siebie i tym samym stanie się jednocześnie dłużnikiem i wierzycielem tej samej wierzytelności, która w takim wypadku wygaśnie poprzez konfuzję, to czy wówczas po stronie wnioskodawcy powstanie przychód lub dochód podlegający opodatkowania w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4511-916/15-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    A zatem, jeżeli Strony Transakcji do części nieruchomości, która może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania VAT złożą zgodne oświadczenie o wyborze opodatkowania nieruchomości VAT, wówczas całość Transakcji jako opodatkowanej VAT, będzie korzystała z wyłączenia zgodnie z art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4514-374/15-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeżeli transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność będzie korzystała z wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4514-416/15-3/KW1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawczynię aportem udziałów w Spółce do Spółki B, w zamian za objęcie przez Wnioskodawczynię udziałów Spółki B będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4514-336/15/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawcę aportem udziałów w Spółce do Spółki B, w zamian za objęcie przez Wnioskodawcę udziałów Spółki B będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4514-324/15/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wpływ zmiany roku podatkowego na wartość rocznego odpisu amortyzacyjnego od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-303/15-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy wskazać, że opodatkowaniu przy przekształceniu spółek podlegają wkłady do spółki ponad tą ich część, która podlegała już opodatkowaniu. Podstawę opodatkowania, zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, będzie stanowiła wartość wszystkich wkładów wniesionych do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia sp. z o.o. przy czym zwolnieniu z opodatkowania, zgodnie z art. 9 pkt 11 lit. a) ww. ustawy, będzie podlegała ta część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu uprzednio podatkiem od czynności cywilnoprawnych kapitałowi zakładowemu. Stosownie do zapisu art. 6 ust. 9 ustawy od podstawy opodatkowania można odliczyć kwotę wynagrodzenia wraz z podatkiem od towarów i usług, pobraną przez notariusza za sporządzenie aktu notarialnego umowy spółki albo jej zmiany, jeżeli powoduje ona zwiększenie majątku spółki albo podwyższenie kapitału zakładowego; opłatę sądową związaną z wpisem spółki do rejestru przedsiębiorców lub zmianą wpisu w tym rejestrze dotyczącą wkładu do spółki albo kapitału zakładowego oraz opłatą za zamieszczenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ogłoszenie o wpisach, o których mowa w pkt. 2.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4514-395/15-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Umowa pożyczki w formie przelewu bankowego ze wspólnego rachunku córki Wnioskodawcy i jej męża na rachunek Wnioskodawcy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4514-373/15/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

26| 27| 28| 29| 30|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY