Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego i spłaty kredytu (długu spadkowego), Wnioskodawca jest zwolniony z zapłaty podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1235/15-2/PP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wydatkując kwotę ze sprzedaży Nieruchomości na własne cele mieszkaniowe poprzez przeprowadzenie remontu kuchni i łazienki we własnym lokalu mieszkalnym oraz poprzez nabycie udziału w budynku mieszkalnym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1206/15-2/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy uznać, że wydatkiem na własne cele mieszkaniowe Wnioskodawcy nie będzie spłata kredytu zaciągniętego na nabycie udziału w nieruchomości, którą Wnioskodawca sprzedał razem z żoną, jak również odsetek od tego kredytu. Dochód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości stanowiący różnicę pomiędzy przychodem określonym w oparciu o art. 19 a kosztami uzyskania przychodu ustalonymi zgodnie z art. 22 ust. 6c podlegać będzie opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym, co wynika z treści art. 30e ust. 1 ww. ustawy. Natomiast rata odsetkowa spłacona po uzyskaniu przychodu ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości może stanowić wydatek na cele mieszkaniowe Wnioskodawcy w części przypadającej na Jego udział w nieruchomości, gdyż nie będzie wcześniej podlegać odliczeniu od przychodu ze sprzedaży jako koszt uzyskania przychodu. Odsetki od przedmiotowego kredytu, których spłaty dokonano przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości nie mogą stanowić celu mieszkaniowego Wnioskodawcy o którym mowa w art. 21 ust. 25 w zw. z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1148/15-2/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wartość noclegu finansowanego przez pracodawcę będzie stanowiła dla pracownika przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli pracownik nie odbywa co prawda podróży służbowej w rozumieniu przepisów prawa pracy, ale potrzeba noclegu jest bezpośrednio związana z czynnościami służbowymi wykonywanymi przez tego pracownika?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3.8222.2.440.2015.OBQ wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku płatnika.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1169/15-2/MS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przedmiotowe zniesienie współwłasności stanowi nabycie nieruchomości, które w przypadku sprzedaży tej nieruchomości przed upływem 5 lat będzie stanowić źródło przychodów i będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/4511-1180/15-4/PP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/4512-384/15-5/ALN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    czy Spółka będzie posiadała na terenie Węgier zakład na podstawie art. 4a pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 5 ust. 1-4 Konwencji zawartej pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Węgierską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-675/15/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Rozpoznanie kosztu uzyskania przychodu z tytułu premii wypłacanych pracownikom w momencie kiedy stają się należne.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-348/15-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ustanowienie odrębnej własności lokalu użytkowego (biurowego) mieszczącego się na V piętrze budynku, celem późniejszej jego odsprzedaży, stanowi odłączenie części składowej peryferyjnej środka trwałego, co w konsekwencji powoduje konieczność zmniejszenia przez spółkę wartości początkowej środka trwałego w postaci nieruchomości. Czy prawidłowe jest stanowisko spółki, że (i) przychód podatkowy z tytułu zbycia nieruchomości w postaci wyodrębnionego lokalu biurowego powstanie w dacie przeniesienia prawa własności, tj. w dacie podpisania przez strony umowy przeniesienia własności nieruchomości w formie aktu notarialnego, a nie z chwilą otrzymania zaliczki wynikającej z umowy przedwstępnej i powinien zostać pomniejszony o koszty uzyskania przychodów, które są bezpośrednio związane z inwestycją dotyczącą V piętra (w szczególności opisanych w grupach 1-3). Czy spółka postąpi prawidłowo, uznając trwałe odłączenie lokalu użytkowego znajdującego się na V piętrze, jako likwidacją części środka trwałego oraz zaliczając wartość zlikwidowanej części środka trwałego do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich likwidacji? Czy nakłady dotyczące części wspólnych stanowić będą koszty uzyskania przychodów potrącane przez spółkę jednorazowo?Czy prawidłowo postąpi spółka, uwzględniając w wartości początkowej budynku, po wydzieleniu lokalu użytkowego znajdującego się na V piętrze, wartość części wspólnych nieruchomości proporcjonalnie przypadającą spółce do udziału w całej nieruchomości? Czy planowany sposób rozliczenia leasingu operacyjnego windy, tj. rozliczanie opłaty wstępnej jak również rat leasingowych jako koszty pośrednie oraz plan obciążania częścią kosztów nabywcy, jest prawidłowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-248/15-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w momencie sprzedaży nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych, których zakup częściowo został sfinansowany dotacją, kosztem uzyskania przychodu będzie cała niezamortyzowana wartość środka trwałego, bez rozbicia na część objętą dofinansowaniem i część nieobjętą dofinansowaniem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-3/4510-435/15/APO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Miejsce świadczenia i opodatkowania usług spedycji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/4512-1025/15/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy potwierdzono w trybie art. 14c par. 1 Ordynacji podatkowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4515-149/15-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych stanowiących współwłasność Spółki w przypadku, gdy:a) współwłasność środków powstała lub powstanie na skutek sprzedaży przez Wnioskodawcę udziału w środkach trwałych stanowiących własność Spółki oraz znajdujących się w jej rejestrze środków trwałych lub, b) współwłasność środków trwałych powstała lub powstanie na skutek nabycia przez Wnioskodawcę udziału w środkach trwałych (zarówno na podstawie umowy nabycia zawartej przez Spółkę z Z. w odniesieniu do udziału w środkach trwałych stanowiących własność Z., jak i na podstawie umowy wielostronnej nabycia udziału w środkach trwałych zawartej z zewnętrznym dostawcą)?2) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku sprzedaży na rzecz Z. udziału w środku trwałym stanowiącym własność Spółki od którego Spółka dokonuje/będzie dokonywać odpisów amortyzacyjnych dla celów podatkowych, Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany do zmniejszenia wartości początkowej netto tego środka trwałego (tj. wartości początkowej stanowiącej podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych dla celów podatkowych pomniejszonej o dokonane odpisy amortyzacji podatkowej) począwszy od miesiąca następującego po miesiącu zbycia udziału w środku trwałym, w takiej proporcji wartości środka trwałego, w jakiej pozostaje udział Z. w jego współwłasności?3) W jakiej wartości początkowej należy ustalić wartość środka trwałego stanowiącego współwłasność Wnioskodawcy w przypadku, gdy:a) Spółka wspólnie z Z. zakupią nowy środek trwały w określonych udziałach na podstawie umowy z dostawcą (Sytuacja 1), Spółka zakupiła lub zakupi od Z. określony udział w środku trwałym stanowiącym własność Z. (Sytuacja 2).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-315/15-2/TO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych stanowiących współwłasność Spółki w przypadku, gdy:a) współwłasność środków powstała lub powstanie na skutek sprzedaży przez Wnioskodawcę udziału w środkach trwałych stanowiących własność Spółki oraz znajdujących się w jej rejestrze środków trwałych lub, b) współwłasność środków trwałych powstała lub powstanie na skutek nabycia przez Wnioskodawcę udziału w środkach trwałych (zarówno na podstawie umowy nabycia zawartej przez Spółkę z P TU w odniesieniu do udziału w środkach trwałych stanowiących własność P TU, jak i na podstawie umowy wielostronnej nabycia udziału w środkach trwałych zawartej z zewnętrznym dostawcą)?2) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w przypadku sprzedaży na rzecz P TU udziału w środku trwałym stanowiącym własność Spółki od którego Spółka dokonuje/będzie dokonywać odpisów amortyzacyjnych dla celów podatkowych, Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany do zmniejszenia wartości początkowej netto tego środka trwałego(tj. wartości początkowej stanowiącej podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych dla celów podatkowych pomniejszonej o dokonane odpisy amortyzacji podatkowej) począwszy od miesiąca następującego po miesiącu zbycia udziału w środku trwałym, w takiej proporcji wartości środka trwałego, w jakiej pozostaje udział P TU w jego współwłasności?3) W jakiej wartości początkowej należy ustalić wartość środka trwałego stanowiącego współwłasność Wnioskodawcy w przypadku, gdy:a) Spółka wspólnie z P TU zakupią nowy środek trwały w określonych udziałach na podstawie umowy z dostawcą (Sytuacja 1), b) Spółka zakupiła lub zakupi od P TU określony udział w środku trwałym stanowiącym własność P TU (Sytuacja 2).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-313/15-2/TO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Obowiązek rejestracji jako czynny podatnik VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/4512-998/15-2/MAO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z budową przydomowych oczyszczalni ścieków

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/4512-490/15-3/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Opodatkowanie kompleksowej usługi oczyszczania ścieków, zastosowanie stawki 8% dla tej usługi oraz określenie podstawy opodatkowania

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/4512-490/15-2/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działek

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/4512-504/15-6/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/4512-515/15-2/MJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

28| 29| 30| 31| 32|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY