2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Skutki dla akcjonariusza prowadzenia przez spółkę komandytowo-akcyjną działalności inwestycyjnej w postaci otrzymywania odsetek z tytułu przechowywania środków pieniężnych na oprocentowanych rachunkach bankowych, lokatach terminowych i udzielania pożyczek przez spółkę komandytowo-akcyjną oraz sprzedaży praw majątkowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-2/4511-490/16/MZa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy należności, za odpłatne przekazanie sieci wodociągowej Wnioskodawcy, stanowią dla podatnika przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy osobie fizycznej należy wystawić informację PIT-8C?
Interpretacja indywidualna sygnatura: 1061-IPTPB1.4511.432.2016.3.SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży mieszkania.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/4511-1-712/16-3/TR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Skutki dla akcjonariusza prowadzenia przez spółkę komandytowo-akcyjną działalności inwestycyjnej w postaci otrzymywania odsetek z tytułu przetrzymywania środków pieniężnych na oprocentowanych rachunkach bankowych, lokatach terminowych oraz udzielania pożyczek przez spółkę komandytowo-akcyjną.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-2/4511-492/16/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1) Czy odziedziczenie części nieruchomości po śmierci współmałżonka jest nabyciem pod względem podatkowym?2) Co jest datą nabycia nieruchomości data nabycia spadku, czy data jej zakupu?3) Czy ciąży na Wnioskodawcy obowiązek podatkowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/4511-364/16/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
skutki podatkowe realizacji praw wynikających z jednostek uczestnictwa oraz związane z tym obowiązki płatnika
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4511-418/16-2/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Na Wnioskodawcy, jako płatniku, nie będzie ciążył obowiązek pobrania i odprowadzenia zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy, z tytułu wygranych w konkursach oraz loteriach promocyjnych otrzymanych przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, bowiem osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą muszą opodatkować przychód z tytułu otrzymanej nagrody na tych samych zasadach co pozostałe przychody z prowadzonej przez te osoby działalności gospodarczej. Tym samym w tym przypadku Wnioskodawca nie będzie pełnił funkcji płatnika.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-589/16-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Przychody z opisanego we wniosku najmu nieruchomości - nie mogą stanowić źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Mając bowiem na uwadze profesjonalny, zarobkowy, zorganizowany i ciągły charakter prowadzonego najmu jak również liczbę wynajmowanych nieruchomości, podejmowane przez Wnioskodawcę czynności wypełniają przesłanki zawarte w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem przychody uzyskiwane z tytułu najmu, nawet jeżeli Wnioskodawca uprzednio wycofa przedmiotowe nieruchomości z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, powinna zaliczyć do źródła przychodów - pozarolnicza działalność gospodarcza i opodatkować w sposób przewidziany dla tego źródła przychodów. Tym samym przychody z najmu nieruchomości, nie mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 8,5%.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-553/16-4/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
w zakresie zaliczenia do przychodów kwot otrzymanych tytułem kosztów przesyłki sprzedanych towarów
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4511-442/16-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Skutki dla akcjonariusza prowadzenia przez spółkę komandytowo-akcyjną działalności inwestycyjnej w postaci otrzymywania odsetek z tytułu przechowywania środków pieniężnych na oprocentowanych rachunkach bankowych, lokatach terminowych i udzielania pożyczek przez spółkę komandytowo-akcyjną oraz działalności operacyjnej w postaci sprzedaży praw majątkowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-2/4511-491/16/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Określenie podstawy opodatkowania oraz podatku należnego czynności wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/4512-1-345/16-2/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy w ramach najmu prywatnego, nabytego w dniu 18 lutego 2016 r. lokalu niemieszkalnego nr ..., który formalnoprawnie został wyodrębniony 14 stycznia 2016 r., odpisy amortyzacyjne stanowią koszt uzyskania przychodu z możliwością zastosowania indywidualnej 10% stawki amortyzacji?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/4511-432/16/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Jak określić wartość początkową każdego z budynków zakupionych przez Wnioskodawcę dla celów amortyzacji podatkowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: 1061-IPTPB1.4511.292.2016.2.AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do odliczenia ulgi prorodzinnej w sytuacji, gdy jej pełnoletni syn otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny i jednocześnie środki finansowe jakie syn uzyskuje nie dają mu możliwości do samodzielnego utrzymywania się?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-1/4511-247/16/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statków eksploatowanych w transporcie międzynarodowym.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/4511-377/16/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy w związku z uczestnictwem w Programie EPP, ewentualny przychód podlegający opodatkowaniu powstanie po stronie Uczestników w momencie otrzymania przez nich Akcji U. Group i/lub środków pieniężnych pochodzących z ekwiwalentu dywidendy w Dniu Nabycia Uprawnień/upływu Okresy Przetrzymania (a nie na żadnym wcześniejszym etapie) i będzie stanowił przychód z innych źródeł w rozumieniu art 10. ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a co za tym idzie, na Spółce Polskiej nie będą ciążyć obowiązki płatnika oraz obowiązki informacyjne w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-2-2/4511-510/16/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Podatek dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/4511-1-299/16-5/AA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
w zakresie: czy: - w związku z przekazaniem przez Spółkę PGK Przekazującą Darowiznę (w okresie istnienia PGK posiadającej status podatnika podatku dochodowego od osób prawnych) na rzecz Wnioskodawcy darowizny rzeczowej w postaci Wierzytelności Własnej Spółki PGK Przekazującej Darowiznę wobec innej Spółki PGK (członków tej samej PGK) - Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy, który powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK? - w związku z ww. przekazaniem przez Spółkę PGK Przekazującą Darowiznę na rzecz Wnioskodawcy darowizny rzeczowej w postaci Wierzytelności Własnej, przychód podatkowy Wnioskodawcy (tj. element uwzględniany w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK) powinien zostać ustalony w wysokości wartości rynkowej darowanej Wierzytelności Własnej, która w opisanym stanie faktycznym odpowiadać będzie wartości nominalnej przekazywanej Wierzytelności Własnej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-420/16/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
w zakresie: czy: - Wnioskodawca powinien potraktować darowiznę rzeczową w postaci Wierzytelności, która zostanie przekazana na rzecz innej Spółki PGK, w tym np. na rzecz Spółki Dominującej PGK (w okresie istnienia PGK), jako koszt uzyskania przychodów, który powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK? - Wnioskodawca powinien rozpoznać koszty uzyskania przychodów (tj. element uwzględniany w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych PGK) w związku z przekazaniem na rzecz innej Spółki PGK, w tym np. Spółki Dominującej PGK (w okresie istnienia PGK) darowizny rzeczowej w postaci Wierzytelności w wysokości wartości rynkowej darowanej Wierzytelności, która w opisanym stanie faktycznym odpowiadać będzie wartości nominalnej przekazywanej Wierzytelności?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-419/16/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 8 listopada 2013 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku tonażowym (Dz.U. z 2013 r., poz. 1387, dalej jako ,,Nowelizacja"), przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji S.K.A. podlega pomniejszeniu o wydatki na nabycie oraz objęcie akcji S.K.A. rozumiane jako cena zakupu akcji S.K.A. (w zakresie Akcji 1) oraz wartość wkładu niepieniężnego wniesionego na pokrycie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym S.K.A. w tym w części przekazanej na kapitał zapasowy (w zakresie Akcji 2)
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-3/4510-429/16/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
wstercz | 45| 46| 47| 48| 49| | dalej |