Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy przysporzenie majątkowe wynikające z udziału Uczestników w Programach będzie stanowić przychód z kapitałów pieniężnych, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.; dalej: UPDOF)?2. Czy w odniesieniu do dochodów wynikających z udziału Uczestników w Programach na Spółce będą ciążyły jakiekolwiek obowiązki, w szczególności obowiązki płatnika zgodnie z art. 31 i art. 41 i obowiązki informacyjne zgodnie z art. 39 UPDOF?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/4511-380/16-2/KW1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy na Wnioskodawcy (jako wystawcy Instrumentu Pochodnego oraz jako dokonującym Wypłaty Pieniężnej) w związku z przyznaniem Instrumentu Pochodnego oraz dokonaniem Wypłaty Pieniężnej Uczestnikom, na skutek realizacji Instrumentu Pochodnego będą ciążyły obowiązki płatnika podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/4511-410/16/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1) Czy przychód podatkowy z tytułu objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce w zamian za wkład niepieniężny (tj. z tytułu wniesienia aportu do Spółki) w postaci autorskich praw majątkowych do Platformy będącej programem komputerowym powstaje w momencie określonym w art. 17 ust. 1a pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. co do zasady w dniu w którym upływa okres 5 lat od dnia objęcia udziałów w Spółce, chyba że przed tym dniem wystąpi jedna z okoliczności wymienionych w tym przepisie, która spowoduje wcześniejsze powstanie przychodu po stronie Wnioskodawcy?2) Czy w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę do Spółki wkładu niepieniężnego w postaci udziału w autorskich prawach majątkowych do Platformy Wnioskodawca może zastosować koszty określone w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w wysokości 50% uzyskanego przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/4511-288/16-6/KW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku zbycia w celu dobrowolnego umorzenia udziałów, kosztem uzyskania przychodów z tytułu zbycia tych udziałów celem umorzenia, będzie wartość nominalna udziałów własnych wydanych przez Wnioskodawcę w ramach wymiany udziałów, nie wyższa jednak niż wartość przychodu Wnioskodawcy z tytułu umorzenia udziałów?2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów za wynagrodzeniem, którego wartość będzie różniła się od wartości rynkowej umarzanych udziałów, nie znajdą zastosowania przepisy dotyczące ustalania ceny, określone w art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/4510-421/16-3/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym przychodem Wnioskodawcy z tytułu opisanego wkładu niepieniężnego (aportu) będzie wyłącznie wartość nominalna udziałów objętych w Nowej Spółce w zamian za wkład niepieniężny?2. Czy w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w Nowej Spółce w zamian za wkład niepieniężny o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów w Nowej Spółce, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej będzie mógł zastosować art. 14 ust. 1 zdanie drugie w zw. z art. 14 ust. 2 i 3 Ustawy CIT i określić przychód Wnioskodawcy w innej wysokości niż wartość nominalna obejmowanych udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/4510-423/16-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia na rzecz NFZ usług medycznych ponad limit wynikający z zawartej z NFZ umowy oraz wskazanie terminu dokonania korekty w przypadku uznania wynagrodzenia za nadwykonania w wysokości niższej niż pierwotnie wyliczona przez Szpital.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-1074/14/16-S/NS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    w zakresie sposobu rozliczenia zakończenia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-3/4510-1-44/16/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    w zakresie sposobu rozliczenia zakończenia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-3/4510-1-45/16/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy zarówno majątek pozostający u Wnioskodawcy (tj. Dział Handel) jak i przenoszony do Spółki Przejmującej (tj. Dział Nieruchomości) będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 UPDOP, a w konsekwencji, czy w związku z podziałem Wnioskodawcy przez wydzielenie Działu Nieruchomości do Spółki Przejmującej po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-482/16/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych na zakup leków.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/4511-369/16/MU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W jaki sposób należy ustalać koszty tak prowadzonej działalności (czy będą to 50% koszty uzyskania przychodu na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 1-3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: 1061-IPTPB3.4511.352.2016.2.AC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji wniesienia Nieruchomości jako wkładu niepieniężnego do kapitałowej spółki prawa handlowego, kosztem uzyskania przez Spółkę przychodu z tytułu objęcia udziałów będzie zgodnie z art. 15 ust. lj pkt 1 ustawy CIT wartość początkowa Nieruchomości pomniejszona o dokonaną przed wniesieniem wkładu sumę odpisów amortyzacyjnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/4510-240/16/MJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    ustalenia, czy dokumenty otrzymywane w formie elektronicznej uprawniają Spółkę do potraktowania udokumentowanych nimi wydatków jako kosztów uzyskania przychodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-486/16/AnK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    w zakresie: ustalenia, czy dokumenty otrzymywane w formie elektronicznej uprawniają Spółkę do potraktowania udokumentowanych nimi wydatków jako kosztów uzyskania przychodu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-561/16/AnK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku w postaci zaległości podatkowej w podatku od nieruchomości uiszczanej na podstawie złożonej korekty deklaracji moment uznania za przychód wartości należnej nadpłaty wynikającej z korekty deklaracji na podatek od nieruchomości

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-312/16-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Kiedy należy rozpoznać przychód podatkowy związany z realizacją transakcji na warunkach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-3/4510-384/16/IZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    w zakresie ustalenia, czy zarówno majątek pozostający u Wnioskodawcy (tj. Dział Handel) jak i przenoszony do Spółki Przejmującej (tj. Dział Nieruchomości) będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy w związku z podziałem Wnioskodawcy przez wydzielenie Działu Nieruchomości do Spółki Przejmującej po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB-1-2/4510-483/16/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1) Czy w sytuacji, w której - na skutek połączenia - udziałowcom Spółki Przejmowanej nie zostaną przyznane żadne udziały (gdyż jednym udziałowcem Spółki Przejmowanej będzie Spółka Przejmująca), całość majątku Spółki Przejmowanej otrzymanego przez Spółkę Przejmującą (Wnioskodawcę) nie będzie stanowić przychodu/dochodu podlegającego opodatkowaniu CIT?2) Czy wygaśnięcie - w następstwie połączenia - wzajemnych zobowiązań i wierzytelności Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej, w tym wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy do wykupu obligacji wyemitowanych przez Wnioskodawcę (tj. zapłaty wartości nominalnej obligacji oraz naliczonych, lecz dotychczas niezapłaconych odsetek), będzie prowadziło do powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB6/4510-318/16-2/SO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Mając na uwadze przedstawiony opis zdarzenia przyszłego Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż otrzymanie środków pieniężnych, jak i innych składników majątku spółki jawnej przez Wnioskodawcę w ramach rozwiązania spółki jawnej bez przeprowadzenia likwidacji bądź w ramach likwidacji spółki jawnej nie będzie skutkowało uzyskaniem przez Wnioskodawcę przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych...

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/4511-593/16-2/RK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dochodów uzyskanych w 2015 r. i w latach następnych z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statków morskich eksploatowanych przez przedsiębiorstwa z siedzibą i faktycznym zarządem w Singapurze, na Cyprze oraz w Norwegii

    Interpretacja indywidualna sygnatura: 1061-IPTPB2.4511.266.2016.3.KR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

69| 70| 71| 72| 73|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY