Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    dotyczy reprezentacji spółdzielni występującej o wydanie postanowienia w sprawie interpretacji prawa podatkowego

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: IS.I/3-4231/6/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Rzeszowie

  • Pytanie:
    Podatnik wniósł o wyjaśnienie, czy dokonany na podstawie bilansu terenu podział robót na związane z infrastrukturą towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu oraz budownictwu usługowo przemysłowemu, jest podstawą do przyjęcia, iż roboty związane z infrastrukturą towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu opodatkowane są stawką podatku VAT w wysokości 7%, natomiast roboty towarzyszące budownictwu usługowo - przemysłowemu stawką w wysokości 22%.Z przedstawionego przez podatnika stanu faktycznego wynika, iż jest on stroną umów, których przedmiotem jest uzbrojenie osiedli mieszkaniowych w sieci wodociągowe, kanalizacyjne, odbudowę lub budowę dróg wraz z oświetleniem drogowym. Inwestor na podstawie posiadanego bilansu powierzchni terenu określił udział części związanych z infrastrukturą towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu oraz budownictwu usługowo-przemysłowemu. Dla przedmiotowych osiedli powierzchnia zabudowana ogółem wynosi... ha w tym zabudowa mieszkaniowa... ha, zabudowa usługowo-przemysłowa.... ha. Na tej podstawie pytający określił iż udział infrastruktury towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu wynosi 90%, natomiast udział infrastruktury związanej z budownictwem usługowo - przemysłowym wynosi 10%.W opinii wnioskodawcy zgodnie z przepisem art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, do dnia 31 grudnia 2007 r. stawkę 7% stosuje się do robót budowlano-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą. Zdaniem podatnika, jeżeli dana infrastruktura towarzysząca nie jest związana w całości z budownictwem mieszkaniowym należy wyodrębnić część związaną z budownictwem mieszkaniowym oraz z budownictwem usługowo - przemysłowym. W związku z powyższym uzasadnionym wydaje się opodatkowanie w zakresie podatku VAT wykonywanych prac w następującej proporcji: 90% według stawki 7%, 10% według stawki 22%. Ponadto podatnik wskazał, iż drogi, o których mowa w przedmiotowym wniosku, gdzie prowadzone są inwestycje znajdują się w Zarządzie Dróg i Komunikacji a więc pozostają we władaniu gminy.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP II 443/840/05/KW wydana przez: Izba Skarbowa we Wrocławiu

  • Pytanie:
    Czy Ochotnicza Straż Pożarna jest zwolniona z płacenia podatku VAT z tytułu wieczystego użytkowania gruntów, ustanowionego na podstawie decyzji administracyjnej?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PPB1-443/434/2005 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy korzysta ze zwolnienia w podatku VAT sprzedaż usług związanych z kulturą?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-3/i/4407/71/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy należy uwzględniać w mianowniku przychody z pożyczek udzielanych spółkom zależnym we współczynniku VAT przy obliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust.2 i ust.3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/HTI/4407/14-54/05/EN wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Dotyczy mozliwości korekty błędnie zastosowanej stawki amortyzacyjnej dla nieruchomości użytkowej oraz możliwości dokonania z w/w tytułu korekty odpisów amortyzacyjnych za lata 1998 - 2003.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB2/005-SIP-78/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Dotyczy możliwości zastosowania do celów amortyzacji budynku niemieszkalnego stawki amortyzacyjnej w wysokości 10%.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB2/005-SIP-79/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Podatnik uważa, że skoro cały wypracowany w w/w latach dochód przeznaczył na realizację przedmiotu działalności określonego w statucie spółdzielni, zgodnego z przepisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dlatego powinien dokonać korekty złożonych deklaracji podatkowych za lata 2002 - 2004 . Jego zdaniem budowanie lub nabywanie budynków w celu ustanowienia na rzecz odrębnej własności oraz w celu wynajmowania lub sprzedaży znajdujących się w tych budynkach lokali stanowi realizację celów statutowych i nie jest działalnością gospodarczą.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-39/05/ZO wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy jest zobowiązany do składania deklaracji AKC-U oraz zapłaty podatku akcyzowego przy nabycieu wewnątrzwspólnotowym skuterów śnieżnych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 35-WPA-9116-188/05 wydana przez: Izba Celna w Krakowie

  • Pytanie:
    Podatnik, będący emerytem, w 2004 r. korzystał z ulgowej odpłatności za energię elektryczną. Strona nie była wcześniej pracownikiem świadczeniobiorcy, ale prawo do tego rodzju świadczenia wynikało z układu zbiorowego pracy. Czy uzyskany przychód podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD II 414/78/05 wydana przez: Izba Skarbowa we Wrocławiu

  • Pytanie:
    Czy można uznać za koszt uzyskania przychodu z kapitałów pieniężnych wydatek poniesiony na zakpu akcji spółki, która upadła i z tego powodu jej akcje nie mogły zostać sprzedane?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBB3-415/9-25/2005 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach

  • Pytanie:

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: III-1/4407int-14/VAT/05/SG wydana przez: Izba Skarbowa w Łodzi

  • Pytanie:
    Podatnik zwrócił się z pytaniem dotyczącym obowiązku wystawienia faktury VAT na czynsz najmu przez wynajmującego-podatnika VAT w sytuacji, gdy na podstawie umowy cesji dokonano przelania prawa do żądania zapłaty czynszu z tytułu najmu na osobę trzecią.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/HTI/4407/14-18/05/EN wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupionego paliwa wykorzystywanego do napędu nabytych przed 1 maja 2004 r. samochodów osobowych lub innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej ładowności mniejszej niż wynikająca ze wzoru określonego w art. 86 ust. 3 ustawy?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-3/i/4407/79/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy przy przekształceniu spółki z.o.o. w spółkę jawną niepodzielony zysk netto podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-2/4117/i-17/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy przy przekształceniu spółki z.o.o w spółkę jawną niepodzielony zysk netto podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-2/4117/i-18/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku świadczenia usługi przewozu towarów z Rumunii do Polski ma zastosowanie 0% stawka podatku VAT ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP1-443-92/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Kielcach

  • Pytanie:
    Czy świadczenie usługi we Francji na rzecz kontrahenta polskiego, polegającej na prezentacji programu lojalnościowego i przeprowadzeniu imprezy integracyjnej polegającej na przedstawieniu korzyści wynikających ze sprzedaży firmy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: WB-PP/443-210/05 wydana przez: Izba Skarbowa we Wrocławiu Ośrodek Zamiejscowy w Wałbrzychu

  • Pytanie:
    Czy świadczenie usługi w Szwecji na rzecz kontrahenta polskiego, polegającej na teoretycznym i praktycznym szkoleniu pracowników firmy zlecającej, w zakresie bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: WB-PP/443-96/05 wydana przez: Izba Skarbowa we Wrocławiu Ośrodek Zamiejscowy w Wałbrzychu

  • Pytanie:
    Czy podatnik jest uprawniony do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w sytuacji gdy został już wykreślony z rejestru podatników podatku VAT?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-3/i/4407/76/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

50| 51| 52| 53| 54|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY