2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy Spółka uprawniona jest do korzystania ze zwolnienia przewidzianego w poz. 34 załącznika do nowego rozporządzenia dla sprzedaży na rzecz pracowników do 31 grudnia 2008 r.?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1706/08-2/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w świetle ww. przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w powiązaniu z przepisami ustawy od podatku od towarów i usług, stanowił w Spółce koszt podatkowy podatek naliczony, niepodlegający odliczeniu na mocy art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, od nabycia towarów i usług w sytuacji, gdy sam wydatek został poniesiony w celu osiągnięcia przychodów a jego zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów zostało wyłączone na mocy art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Wnioskodawca zaznacza, że naliczony podatek od towarów i usług wymieniony w powyższym zapytaniu nie powiększał wartości środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1337/08-4/KR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy słuszne jest stanowisko Spółki, że finansowanie przez Spółkę działalności konsorcjum realizowane przez jego lidera nie stanowi pożyczki na rzecz X?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-529/08-4/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy kosztem uzyskania przychodów są wydatki ponoszone w związku z organizowanymi przez Bank dla pracowników spotkaniami (wyjazdami) o charakterze integracyjno -szkoleniowym ponoszone ze środków obrotowych Banku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1388/08-2/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy zakup niskocennego wyposażenia oraz usług związanych z przygotowaniem lokalu do uruchomienia (rozpoczęcia działalności rozrywkowo - gastronomicznej) o znacznej wartości łącznej, powinien być traktowany przez Spółkę jako koszt inny niż bezpośrednio związany z przychodem i czy w związku z tym podlega on rozliczeniu w czasie? Co w przypadku, jeśli nie jest możliwe dokładne określenie jaka część tych wydatków dotyczy danego okresu?2. Czy do celów podatkowych, można zastosować zasadę ponoszenia kosztów w czasie (amortyzacja), czy też należy dokonanie zakupu odpisać w ciężar kosztów w miesiącu ich poniesienia?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-562/08-5/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy na podstawie regulacji art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 52 ust. 1 i art. 54 prawa farmaceutycznego wydatki na opisane w stanie faktycznym czynności są kosztami uzyskania przychodów jako wydatki na reklamę produktów leczniczych, a czynności te mają na celu zwiększenie zapotrzebowania na produkty lecznicze sprzedawane przez Spółkę?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-561/08-4/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy przewalutowanie pożyczki z waluty obcej na PLN skutkuje powstaniem różnic kursowych wpływających na podstawę opodatkowania Spółki podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie przewalutowania? Czy w momencie spłaty zobowiązania w polskich złotych powstałego w wyniku przewalutowania pożyczki zaciągniętej w walucie obcej powstanie obowiązek rozpoznania naliczonych wcześniej różnic kursowych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1420/08-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
podatkowego w zakresie art. 5 konwencji z dnia 20 lipca 2006 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-57/08-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
W którym momencie otrzymanie gwarancji w powyższej sytuacji będzie stanowiło przychód podlegający opodatkowaniu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1487/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w związku z zawarciem przez bank umów poręczenia ze spółkami poręczającymi (które stanowią formę dodatkowego zabezpieczenia udzielonego spółce kredytu bankowego) C uzyskała jakiekolwiek nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1378/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie olejów smarowych podatkiem akcyzowym na terytorium RP nie jest sprzeczne z przepisami UE
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1733/08-2/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wartość dodatkowych świadczeń dla pracowników oraz członków ich rodzin jest przychodem dla pracownika podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1593/08/ASz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
korekta podatku naliczonego w przypadku przemieszczenia do oddziału zagranicznego środka trwałego w budowie (poniżej i powyżej wartości 15.000 zł) następującego w roku nabycia towarów i usług użytych do wytworzenia środka lub w latach następnych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1764/08-5/RK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Inny okres korekty w przypadku zmiany przeznaczenia środków trwałych poniżej wartości 15.000 zł niż dla środków trwałych powyżej tej wartości
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1764/08-4/RK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wyżej opisana transakcja powinna być uznana za sprzedaż składników majątkowych w postaci Budynków, w konsekwencji czego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, natomiast nie podlega opodatkowaniu podatkiem PCC? Zakładając, że Budynki posłużą Spółce do wykonywania czynności opodatkowanych, czy Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup Budynków?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-417/08-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy mając na uwadze długoletni pobyt w Wielkiej Brytanii, przeniesienie ośrodka życiowego oraz rezydencji podatkowej do tego kraju, wnioskodawca musi rozliczyć w Polsce swoje dochody uzyskane za granicą w latach 2003-2008?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1545/08/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Import usług finansowych - stan faktyczny
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-809/08-4/GZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
- Czy dla Spółki z siedzibą w Polsce, nieposiadającej na Litwie stałego miejsca prowadzenia działalności (oddziału), po zarejestrowaniu się jako podatnik VAT na Litwie od świadczonych usług informatycznych dla MF Litwy, miejscem świadczenia usług i rozliczenia podatku VAT (według przepisów prawa litewskiego) będzie Litwa, a w Polsce usługa ta nie będzie podlegać opodatkowaniu? - Czy w przypadku założenia na Litwie oddziału Spółki i jego rejestracji dla celów VAT wystąpi analogiczna sytuacja, tzn. oddział ten stanie się podatnikiem litewskim, zobowiązanym do rozliczenia podatku na Litwie? - Jeśli macierzysta Spółka w Polsce będzie świadczyć odpłatne usługi na rzecz oddziału na Litwie, to usługi te nie będą podlegać podatkowi VAT (brak fakturowania między centralą a oddziałem). Czy Spółka będzie mogła odliczyć VAT z zakupów związanych z tymi usługami? - Czy konsorcjant, z siedzibą na Litwie w przypadku zarejestrowania się Spółki na Litwie (dobrowolnie bądź w związku z utworzeniem oddziału), powinna wystawić dla Spółki fakturę z VAT wg stawki obowiązującej na Litwie, czy też ze względu na siedzibę SKG w Polsce, faktura powinna być bez VAT, a obowiązek rozliczenia VAT spoczywać będzie na Spółce w Polsce? - Czy po rejestracji Spółki na Litwie (dobrowolnie bądź w związku z utworzeniem oddziału) i uzyskaniu tam statusu podatnika, firmy mające status polskich podatników VAT z siedzibą w Polsce, świadczące tzw. usługi niematerialne na rzecz Spółki powinny wystawić faktury bez VAT, a obowiązek rozliczenia VAT miałaby Spółka na Litwie, czy tez ze względu na siedzibę SKG w Polsce faktury powinny być z VAT wg stawki 22%?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-660/08/BWo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy można dokonać przemieszczenia wyprodukowanych wyrobów ze składu podatkowego do celnego w tzw. procedurze eksportowej (tj. zawieszony podatek akcyzowy i bez oznaczania znakami akcyzy)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-826/08DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
CIT w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w spółce osobowej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1397/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 104| 105| 106| 107| 108| | dalej |