2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Podatnik nie ma prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących nabycie usług hotelowych i gastronomicznych nabywanych na potrzeby sanatorium.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-852a/08/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Urząd Miasta i Gminy nie może odzyskać w żaden sposób poniesionego podatku od towarów i usług w związku z realizacją ww. inwestycji?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-782/08/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy spółka postępuje słusznie odliczając VAT wynikający z faktur zakupu w dacie wystawienia faktury zarówno w przypadku gdy firma z Niemiec świadczy usługi serwisowe na potrzeby własne Spółki jak również w celu odsprzedaży?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-671/08/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy kwoty uzyskane z tytułu zwrotu kosztów podróży służbowych podlegają podatkowi dochodowemu od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-496/08/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy należność zagraniczna wypłacana w czasie pełnienia służby w misji pokojowej NATO w Afganistanie, jest wolna od podatku dochodowego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-852/08/TJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy diety i zwrot kosztów wypłacane Radzie Izby Notarialnej oraz pozostałym notariuszom wchodzącym w skład Komisji i Zespołów - korzystają, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-543/08/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dotacji otrzymywanej z Europejskiego Funduszu Społecznego za lata 2007 - 2013
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-702/08/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Odpłatne zbycie nieruchomości nabytej w 2007
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1264/08-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w związku z przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową - na mocy art. 551 i następnych kodeksu spółek handlowych - niepodzielony zysk (po opodatkowaniu) spółki z o.o., przesunięty uprzednio uchwałą Zgromadzenia Wspólników na kapitał zapasowy spółki z o.o. podlega z chwilą przekształcenia w spółkę komandytową opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, przy założeniu że zysk ten nie zostanie wypłacony udziałowcom jako dywidenda lub w innej postaci?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-610/08/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1.Czy w powyższej sytuacji nabycie mieszkania nastąpiło z chwilą dokonania aktu notarialnego, a nie z chwilą przekształcenia prawa z lokatorskiego na własnościowe, co miało miejsce dnia 11.05.1995 r.? 2. Czy Wnioskodawczyni zobowiązana jest do zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży mieszkania i gruntu przynależnego do tego mieszkania?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1034/08-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Z przepisu art. 41 ust. 10 ustawy wynika, iż towary wymienione w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy korzystają z opodatkowania 7% stawką podatku tylko wtedy, gdy ich dostawa jest dokonywana na terenie kraju dla jednostek ochrony przeciwpożarowej na cele ochrony przeciwpożarowej.W związku z powyższym, należy stwierdzić, iż wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu strażackiego oraz sprzętu przeciwpożarowego stanowiącego jego wyposażenie, opodatkowane jest 22% stawką podatku od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-842/08-4/EWW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy w przypadku sprzedaży w trybie art. 232 § 1 Kodeksu postępowania karnego, zabezpieczonego dowodu rzeczowego, należy odprowadzić podatek od towarów i usług, a jeżeli tak, to kto i w jakiej wysokości ten podatek odprowadza?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-791/08/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy nieumorzona wartość likwidowanego budynku oraz koszty usług obcych związanych z likwidacją mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym środki te zostały fizycznie zlikwidowane, czy będą składową wartości początkowej nowo wytworzonego środka trwałego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-747/08/ZK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy może podczas wykonywania umowy (tej lub podobnych w przyszłym czasie ) traktować codzienne, czy też cotygodniowe wyjazdy jako ,,wyjazdy służbowe" i zaliczać do kosztów uzyskania przychodów ,,polecenie wyjazdu służbowego" z rozliczeniem wartości przysługujących diet i zapłaty za noclegi zgodnie z posiadanymi fakturami lub rachunkami?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-714/08/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy opłacenie przez wnioskodawcę abonamentu, na podstawie którego pracownik oraz osoby bliskie pracownikowi są uprawnione do korzystania z usług medycznych w ramach umowy grupowego ubezpieczenia zdrowotnego, stanowi przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy przy ustalaniu wysokości przychodu uwzględnia się wartość rzeczywiście skonsumowanych usług medycznych, czy wartość świadczenia uzyskanego przez pracownika i jego rodzinę, jakim jest sama możliwość skorzystania z takich usług? Czy w przypadku korzystania z abonamentu medycznego przez członków rodziny pracownika należy uznać, iż to pracownik uzyskał dochód podlegający opodatkowaniu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1523/08/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy umożliwienie udziału pracownikom i ich rodzinom w pikniku zorganizowanym przez firmę w całości sfinansowanym z Zakładkowego Funduszu Socjalnego powoduje u tych pracowników powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1525/08/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy objęcie certyfikatów inwestycyjnych w zamian za przeniesienie na Fundusz (zbycie) Udziałów powoduje powstanie przychodu dla Podatnika, czy też przychód Podatnika Powstanie w momencie sprzedaży w przyszłości certyfikatów inwestycyjnych objętych w zamian za Udziały?Jak ustalić dla celów podatkowych koszt nabycia certyfikatów inwestycyjnych objętych za Udziały przeniesione (zbyte) na Fundusz, które to udziały mogą zostać zbyte w przyszłości przez Fundusz (a nie przez Podatnika)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-578/08-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy objęcie certyfikatów inwestycyjnych w zamian za przeniesienie na Fundusz (zbycie) Udziałów powoduje powstanie przychodu dla Podatnika, czy też przychód Podatnika Powstanie w momencie sprzedaży w przyszłości certyfikatów inwestycyjnych objętych w zamian za Udziały?Jak ustalić dla celów podatkowych koszt nabycia certyfikatów inwestycyjnych objętych za Udziały przeniesione (zbyte) na Fundusz, które to udziały mogą zostać zbyte w przyszłości przez Fundusz (a nie przez Podatnika)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-577/08-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
1. Czy objęcie certyfikatów inwestycyjnych w zamian za przeniesienie na Fundusz (zbycie) Udziałów powoduje powstanie przychodu dla Podatnika, czy też przychód Podatnika Powstanie w momencie sprzedaży w przyszłości certyfikatów inwestycyjnych objętych w zamian za Udziały?2. Jak ustalić dla celów podatkowych koszt nabycia certyfikatów inwestycyjnych objętych za Udziały przeniesione (zbyte) na Fundusz, które to udziały mogą zostać zbyte w przyszłości przez Fundusz (a nie przez Podatnika)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-576/08-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
wydatki związane z funkcjonowaniem Spółki, spełniające wymogi art.15 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mogą być uznane, wymienione we wniosku: koszty związane z wyborami do Rady Nadzorczej (np. koszty ogłoszeń prasowych o organizowanych wyborach, druku kart do głosowania), wydatki z tytułu zakupu kawy, herbaty, oraz słodyczy, które są serwowane na posiedzeniach Rady Nadzorczej, koszty wynajęcia pomieszczeń na posiedzenie Rady Nadzorczej, koszty przygotowania sali do narady lub posiedzenia, materiały piśmiennicze. Także zakup sprzętu biurowego (komputery, drukarki itp.), wydatki na opłaty za połączenia telefoniczne, zakup prasy, doradztwo prawne, koszty tłumaczenia dokumentów, jeżeli nie mają charakteru wydatków osobowych na rzecz członków rady nadzorczej, nie stanowią przysporzenia majątkowego dla tych osób i wiążą się tylko i wyłącznie z funkcjonowaniem organu nadzoru, przy spełnieniu przesłanek art.15 ust.1 ustawy mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423W-904/08-7/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 107| 108| 109| 110| 111| | dalej |