Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    CIT w zakresie ustalenia, czy wniesienie akcji i udziałów w spółkach kapitałowych oraz obligacji tytułem wpłaty do funduszu nie spowoduje powstania dochodu podlegającego opodatkowaniu/straty podatkowej dla Spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1340/08-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jak określić wartość początkową składników majątkowych - środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji oraz środków trwałych nie podlegających amortyzacji (PWUG) wniesionych do spółki osobowej przez pozostałych wspólników aportem?Czy przychodem X z ewentualnej sprzedaży składników majątkowych będących przedmiotem aportu do spółki osobowej będzie wartość wyrażona w cenie określonej w umowie sprzedaży, natomiast kosztem uzyskania przychodu wartość początkowa ustalona dla celów podatkowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1390/08-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty podatku od czynności cywilnoprawnych, opłat sądowych i notarialnych związanych ze zmianą umowy Spółki nie stanowią kosztów podatkowych, natomiast skalkulowana w taryfie przez Prezesa URE wartość tych wydatków nie powinna stanowić przychodu Spółki na podstawie art. 12 ust.4 pkt 6a ustawy CIT z uwagi na niezaliczenie tych wydatków przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie pierwsze, Spółka wnosi o potwierdzenie stanowiska, że wydatki na podatek od czynności cywilnoprawnych oraz opłaty sądowe i notarialne związane ze zmianą umowy Spółki powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w latach 2008-2010 uznając je, jako koszty bezpośrednio związane z przychodami uzyskiwanymi z dystrybucji energii elektrycznej? 3. W przypadku negatywnej odpowiedzi na ww. pytania Spółka wnosi o potwierdzenie, czy prawidłowym jest stanowisko, iż koszty podatku od czynności cywilnoprawnych, opłat sądowych i notarialnych związanych ze zmianą umowy Spółki powinny zostać przez Spółkę potrącone w chwili ich uiszczenia, tj. w 2007 r., natomiast przychody otrzymywane w latach 2008 - 2010 uwzględniające w swojej kalkulacji kwotę ww. kosztów stanowią w całości przychód podlegający opodatkowaniu? 4. W przypadku negatywnej odpowiedzi na ww. pytania, Spółka wnosi o potwierdzenie, czy prawidłowym jest zatem stanowisko, iż koszty podatku od czynności cywilnoprawnych, opłat sądowych i notarialnych związanych ze zmianą umowy Spółki nie stanowią kosztów podatkowych, natomiast przychody otrzymywane w latach 2008-2010 uwzględniające w swojej kalkulacji kwotę ww. kosztów stanowią w całości przychód podlegający opodatkowaniu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-524/08-4/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w związku z wniesieniem przez Spółkę wkładu niepieniężnego do Sp.k. powstanie dla Spółki przychód zgodnie z ustawą o PDOP? Jak należy określić wartość początkową która będzie podstawą dokonywania podatkowych odpisów amortyzacyjnych, wniesionych przez Spółkę znaków towarowych w ewidencji środków trwałych Sp.k.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1249/08-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie do spółki komandytowej wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez wspólnika będącego osobą prawną wywoła skutki podatkowe u tego wspólnika z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych? Czy wniesienie aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa w sytuacji nie sporządzania samodzielnego bilansu przez wnoszoną część tego przedsiębiorstwa wywoła konieczność korekty podatku vat?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-30/08-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z otrzymaniem od Gminy Miasto do bezpłatnego używania środków trwałych, można zakwalifikować Wnioskodawcę do spółek uprawnionych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-503/08/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Rozliczenie wydatków na remont i modernizację budynku pomiędzy jednostkami budżetowymi i sposób dokumentowania ww. rozliczeń.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1384/08/LSz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    opodatkowanie czynności wniesienia aportem przedsiębiorstwa Wnioskodawcy do spółki z o.o. oraz obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego zgodnie z art. 91 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-831/09/WN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy za rok 2008 Wnioskodawczyni będzie mogła złożyć zeznanie podatkowe w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci pomimo, iż dochody z najmu mieszkania (opodatkowane w formie ryczałtu) dzieci przekraczają kwotę 3089 zł?Czy za rok podatkowy 2008 Wnioskodawczyni będzie mogła w rozliczeniu rocznym skorzystać z ulgi prorodzinnej na obydwoje dzieci, pomimo, iż dochody z najmu mieszkania (opodatkowane w formie ryczałtu) dzieci przekraczają kwotę 3089?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1084/08-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - z uwzglednieniem Umowy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-24/08-2/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jakie są konsekwencje czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aport do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w świetle ustawy o podatku od towarów i usług, a w tym, czy w związku ze zbyciem przedsiębiorstwa w powyższej formie w związku z tą transakcją spółdzielnia ma obowiązek dokonywania jakichkolwiek korekt w zakresie podatku naliczonego w stosunku do zakupionych surowców, wyposażenia i środków trwałych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-703/08/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Opodatkowanie umowy pożyczki w świetle art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/436-94/08-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy opisane w przedstawionym zdarzeniu przyszłym czynności będą stanowiły świadczenie usług przez B. na rzecz B..... S Polska w rozumieniu ustawy o VAT? Jeśli tak, to czy:miejscem świadczenia powyższych usług dla celów podatku VAT będzie Polska? usługi te będą podlegały zwolnieniu od opodatkowania podatkiem VAT? wartość tych usług powinna być uwzględniana przez B... S Polska w tzw. proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ustawy o VAT? 3. Czy opisane w przedstawionym zdarzeniu przyszłym czynności będą rodzić obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?4. Czy środki przelewane w celu wyrównania ujemnego lub dodatniego salda na rachunku Spółki w D..... do ,,0" na koniec każdego dnia roboczego (dalej jako ,,kwoty bazowe") transferowane w ramach systemu cash pooling będą stanowiły dla Spółki przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?5. Czy odsetki płacone/otrzymywane przez Spółkę w związku z uczestnictwem w systemie cash poolingu będą stanowiły koszty uzyskania przychodów/przychody podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych na zasadzie kasowej?6 Czy odsetki płacone przez Spółkę w związku z uczestnictwem w systemie cash poolingu będą podlegały ograniczeniom w zakresie niedostatecznej kapitalizacji, wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy o ClT?7. Czy odsetki wypłacane przez B...... S Polska na rzecz B. będą podlegać opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: ,,podatkiem u źródła") w przypadku posiadania przez B..... S Polska certyfikatu rezydencji podatkowej B. w B?8. Czy w odniesieniu do odsetek wypłacanych przez B..... S Polska na rzecz B. ,,kwotę dochodu zwolnionego z opodatkowania", o której mowa w opisie do pola nr 42, części D.4 formularza IFT-2R stanowi kwota brutto odsetek rozliczanych każdorazowo po zakończeniu każdego okresu i otrzymanych przez B.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-357/08-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    spadkobierca nie ma obowiązku sporządzenia spisu z natury przewidzianego w art. 14 ustawy o podatku od towarów i usług i opodatkowania towarów objętych tym spisem, a tym samym nie jest zobowiązany do odprowadzenia należnego podatku

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1730/08-4/IZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zasad rozliczania dochodów z tytułu udziału w spółce jawnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-713/08/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zasad rozliczania dochodów z tytułu udziału w spółce jawnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-712/08/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zasad rozliczania dochodów z tytułu udziału w spółce jawnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB1/415-709/08/AB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia lokalu użytkowego w sytuacji występowania sprzedaży opodatkowanej oraz niepodlegającej opodatkowaniu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-914/08-2/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1)Czy wynagrodzenie płacone przez Spółkę za usługi świadczone przez pool-leadera podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?2)Czy w związku z wypłatą wynagrodzenia na rzecz pool-leadera Spółka powinna naliczyć i odprowadzić podatek dochodowych od osób prawnych? 3)Czy umowa cash-poolingu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-26/08-2/MŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym, w stanie faktycznym opisanym przez spółkę we wniosku w przypadku dokonywania przez spółkę płatności za oddane jej w leasing urządzenia przemysłowe, dla których odbiorcą należności będzie T.... UK, spółka, na podstawie art. 12 konwencji z dnia 20 lipca 2006 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych (Dz.U. nr 250, poz. 1840; dalej; upo-uk), będzie zobowiązana do pobrania podatku u źródła w wysokości 5% wypłacanej T... UK należności ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-56/08-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

124| 125| 126| 127| 128|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY