2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku rozszerzenia działalności przez taksówkarza o handel.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-750/08/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
W którym momencie należy zaliczyć w koszty uzyskania przychodów budowę drogi osiedlowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-488/08/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy wydatki związane z organizacją szkolenia poza granicami kraju na rzecz kontrahentów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-493/08/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy prawidłowym jest twierdzenie, iż w oparciu o przepis art. 16b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawa majątkowe do utworów wytworzonych przez pracowników Spółki (konstruktorów) w ramach obowiązków wynikających z umowy o pracę nie podlegają amortyzacji, a koszty ich wytworzenia (w tym wynagrodzenia pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki na podstawie art. 15 ust. 1 tej ustawy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB3/423-723/08/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy skapitalizowane odsetki od pożyczki/kredytu stanowią przychód podatkowy w dacie kapitalizacji odsetek czy w momencie ich zapłaty (otrzymania przez Jednostkę)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-454/08/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że obowiązek zapłaty podatku dochodowego w przypadku zakupu licencji od firmy z USA i uzyskania od niej certyfikatu rezydencji spoczywa na tej drugiej firmie i na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek odprowadzania podatku w Polsce? Czy Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że w przypadku zakupu licencji od firmy ze Szwajcarii i uzyskania od niej certyfikatu rezydencji, Wnioskodawca powinien dokonywać 10% potrącenia wartości faktury i odprowadzenia podatku takiej wartości do urzędu skarbowego w Polsce? Czy Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, traktując tzw. materiały jako integralną część licencji, czyli jako ,,usługę" a nie ,,towar"?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-112/08-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy dokonanie zmian w umowach pożyczek pieniężnych - udzielonych Spółce przez jej wspólników poprzez wprowadzenie tzw. karencji w naliczaniu oprocentowania przez określony czas, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu z tytułu tzw. nieodpłatnego świadczenia, a jeżeli tak, to w którym momencie taki przychód powstanie i w jaki sposób należy ustalić jego wysokość?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB3/423-779/08/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy od różnicy pomiędzy wartością księgową, a wartością rynkową, czyli tą, po której spółka akcyjna wniesie do spółki komandytowo-akcyjnej aport i w zamian otrzyma akcje tej spółki, według wartości nominalnej równej cenie wniesionego aportu (cenie rynkowej) wystąpi podatek dochodowy od osób prawnych - tj. czy wystąpi przychód w spółce wnoszącej aport z tego tytułu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1435/08-2/ECH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy na gruncie przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), (dalej: pdop), w związku z planowanym przewalutowaniem na PLN obligacji wyemitowanych przez Spółkę w USD, powstanie dla Spółki obowiązek rozpoznania dla celów pdop kosztów albo przychodów, w tym z tytułu różnic kursowych, w wyniku: przewalutowania obligacji z USD na PLN, wykupu przewalutowanych obligacji w PLN.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1197/08-4/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci przedmiotowych nieruchomości gruntowych do osobowej spółki oprawa handlowego będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla któregokolwiek ze wspólników, w tym dla Spółki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1396/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w fakturach wystawionych na członków konsorcjum, dokumentujących podział marży zysku.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1241/08/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy Wnioskodawca posiada prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wypłacane kontrahentom świadczenia z tytułu tzw. premii pieniężnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-822/08/ICz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Nie ma wpływu na proporcję, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, wartość importu usług zwolnionych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-722b/08/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Obniżenie podatku należnego o podatek naliczony przez Jednostkę prowadzącą działalność opodatkowaną i niepodlegająca opodatkowaniu, w sytuacji, gdy nie ma możliwości wyodrębnienia kosztów wprost odnoszących się do konkretnej sprzedaży.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-722a/08/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy przychód z działalności gospodarczej powstaje w momencie wystawienia rachunku, tj. na zasadach określonych w art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też w momencie otrzymania środków (zapłaty) zgodnie z art. 14 ust. 1i ww. ustawy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-469/08/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy wniesienie działki niezabudowanego gruntu jako wkładu niepieniężnego do spółki osobowej (jawnej) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1016/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia w przychody podatkowe opłatę za obsługę pożyczki w domu w sposób progresywny (opisany w punkcie 50 niniejszego wniosku), gdy opłata ta jest ściśle skorelowana z wysokością kosztów, jakie Wnioskodawca ponosi z tytułu zatrudniania przedstawicieli?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-624/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy z tytułu udzielenia nieoprocentowanych pożyczek Spółce wnioskodawca będzie musiał wpisywać w przychód, tytułem nieodpłatnego świadczenia, niezapłacone odsetki od udzielonych Spółce pożyczek, w części, w jakiej partycypuje on w zyskach i stratach Spółki?Czy z tytułu udzielenia nieoprocentowanych pożyczek Spółce przez wnioskodawcę pozostali udziałowcy Spółki będą musieli wpisywać w przychód, tytułem nieodpłatnego świadczenia, niezapłacone odsetki na poziomie rynkowym od udzielonych przez wnioskodawcę Spółce pożyczek, w części, w jakiej pozostali udziałowcy partycypują w zyskach i stratach Spółki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-982/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy z tytułu udzielenia nieoprocentowanej pożyczki Spółce wnioskodawca będzie musiał wpisywać w przychód, tytułem nieodpłatnego świadczenia, niezapłacone odsetki od udzielonej Spółce pożyczki, w części, w jakiej partycypuje on w zyskach i stratach Spółki? Czy z tytułu udzielenia nieoprocentowanej pożyczki Spółce przez wnioskodawcę pozostali udziałowcy Spółki będą musieli wpisywać w przychód, tytułem nieodpłatnego świadczenia, niezapłacone odsetki na poziomie rynkowym od udzielonej przez wnioskodawcę Spółce pożyczki, w części, w jakiej pozostali udziałowcy partycypują w zyskach i stratach Spółki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-981/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy spółka osobowa - zasadniczo nie posiadając osobowości podatkowej - ma ustalony rok podatkowy i czy jest on zdeterminowany przez rok podatkowy jej wspólnika?2. Czy możliwe jest - z punktu widzenia prawa podatkowego - stosowanie przez spółkę komandytową roku obrotowego (a tym samym podatkowego) innego niż rok kalendarzowy w sytuacji, gdy jeden z jej wspólników - spółka kapitałowa - także posiada odmiennie ukształtowany rok obrotowy (tak by lata podatkowe spółki i jej wspólnika się pokrywały)?3. Czy dopuszczalnym jest, przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych spółki komandytowej o roku obrotowym innym niż rok kalendarzowy, stosowanie różnych lat podatkowych dla wspólników, tzn. innego niż kalendarzowy roku podatkowego (ale pokrywającego się z rokiem obrotowym) dla osoby prawnej i roku podatkowego kalendarzowego (ale niepokrywającego się z rokiem obrotowym spółki) dla osoby fizycznej?4. W jaki sposób Spółka powinna przedstawiać wspólnikom dane niezbędne do ustalenia podstawy opodatkowania dla celów ich rozliczeń bieżących i rocznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-472/08/AW;ITPB1/415-474/08/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
wstercz | 193| 194| 195| 196| 197| | dalej |