Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy wnioskodawczyni będzie płacić zaległy podatek związany z przejęciem gospodarstwa oraz nabyciem budynku mieszkalnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/436-187/08/ASz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    sytuacja rodzinna Wnioskodawcy i chęć przeniesienia siedliska z W........wy do K...... lub okolic K....., aby mieszkać razem z żoną należy uznać za uzasadnioną konieczność zmiany warunków mieszkaniowych w rozumieniu art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Ponadto, jeżeli Wnioskodawca w ciągu sześciu miesięcy od zbycia lokalu mieszkalnego nabędzie inne mieszkanie lub dom nie utraci prawa do ulgi z tytułu zamieszkiwania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-337/08-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z wyjazdem do Libii Wnioskodawca posiada w roku 2008 - oraz przy założeniu podobieństwa stanu faktycznego - w latach następnych (do dnia powrotu do Polski) miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w rozumieniu powołanych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1241/08-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych w związku z faktem, iż po przeprowadzeniu nieodpłatnego (albo za wynagrodzeniem w wysokości niższej od rynkowej wartości umarzanych udziałów) umorzenia udziałów wspólników będących osobami fizycznymi, jedynymi wspólnikami Spółki pozostaną osoby prawne (osoba prawna)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-498/08-2/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy Spółka prawidłowo zakwalifikowała pracowników wpisując w informacji CIT - ST ich adresy zamieszkania tj. zarówno dla osób posiadających w umowie o pracę miejsce jej wykonywania określone jako jedno województwo oraz dla osób posiadających w umowie o pracę miejsce jej wykonywania określone jako dwa lub trzy województwa?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1315/08-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    umowy darowizny środków pieniężnych powyżej kwoty 9.637 zł dokonanych przez osoby wymienione w art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn będą zwolnione z podatku od darowizny, po spełnieniu warunków wymienionych w art. 4a ust. 1 pkt 2 powyższej ustawy. Należy nadmienić, iż powyższe zwolnienie ma zastosowanie bez względu na liczbę darczyńców, ilość oraz wysokość kwot darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-346/08-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż w przypadku opisanych w stanie faktycznym zużyć technologicznych wyrobów akcyzowych zharmonizowanych objętych procedurą zawieszenia poboru akcyzy (wyprodukowanych przez Spółkę w składzie podatkowym we własnym zakresie lub nabytych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy), zgodnie z art. 28 ust. 1 pkt 4 Ustawy o akcyzie, nie dochodzi do zakończenia procedury zawieszenia poboru akcyzy i nie powstaje obowiązek zapłaty akcyzy o ile zużycie technologiczne służy produkcji opisanych wyżej wyrobów akcyzowych zharmonizowanych? W szczególności, czy prawidłowa jest interpretacja, że art. 28 ust. 1 pkt 4 Ustawy o akcyzie, zgodnie z którą zapis tego artykułu, iż procedura zawieszenia poboru akcyzy nie ulega zakończeniu w przypadkach gdy zużywany wyrób jest przeznaczony do wyprodukowania innego wyrobu akcyzowego zharmonizowanego dotyczy również zużyć technologicznych tj. zużyć na potrzeby instalacji produkujących wyroby akcyzowe zharmonizowane? 2. Czy w sytuacji gdy na instalacji, na której występuje zużycie wyrobów akcyzowych zharmonizowanych Spółka produkuje wyroby akcyzowe zharmonizowane a jedynie efektem ubocznym pracy tej instalacji jest produkt uboczny - wyrób nieakcyzowy nie przeznaczony do sprzedaży ale do utylizacji na składzie Spółki (siarkowodór, PKWiU 24.13.14), - prawidłowe jest stanowisko Spółki, że całość zużyć technologicznych na takiej instalacji służy produkcji wyrobów akcyzowych zharmonizowanych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-607/08/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w świetle przedstawionej sytuacji działalność Wnioskodawcy - jako kierownika budowy jest działalnością gospodarczą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-639/08-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1010/08-2/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób należy amortyzować nieruchomości przejęte aportem od Gminy przez Spółkę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-501/08-5/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Jaki stosować kurs do rozliczania zagranicznych podróży służbowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1196/08-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie dochodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1219/08-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy spółka osobowa - zasadniczo nie posiadając osobowości podatkowej - ma ustalony rok podatkowy i czy jest on zdeterminowany przez rok podatkowy jej wspólnika?2. Czy możliwe jest - z punktu widzenia prawa podatkowego - stosowanie przez spółkę komandytową roku obrotowego (a tym samym podatkowego) innego niż rok kalendarzowy w sytuacji, gdy jeden z jej wspólników - spółka kapitałowa - także posiada odmiennie ukształtowany rok obrotowy (tak by lata podatkowe spółki i jej wspólnika się pokrywały)?3. Czy dopuszczalnym jest, przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych spółki komandytowej o roku obrotowym innym niż rok kalendarzowy, stosowanie różnych lat podatkowych dla wspólników, tzn. innego niż kalendarzowy roku podatkowego (ale pokrywającego się z rokiem obrotowym) dla osoby prawnej i roku podatkowego kalendarzowego (ale niepokrywającego się z rokiem obrotowym spółki) dla osoby fizycznej?4. W jaki sposób Spółka powinna przedstawiać wspólnikom dane niezbędne do ustalenia podstawy opodatkowania dla celów ich rozliczeń bieżących i rocznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-472/08/AW;ITPB1/415-474/08/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia (z zachowaniem ustawowego limitu) wydatków na spłatę odsetek od drugiego kredytu, zaciągniętego w roku 2006, przeznaczonego w całości na zakup nowego lokalu mieszkalnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-805/08/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Gmina ma możliwość odliczenia i odzyskania części lub całości podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: ,,Wspieranie rozwoju edukacyjnego studentów poprzez programy stypendialne?"

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-1235/08/AL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Opodatkowanie usług radcy prawnego zatrudnionego na podstawie umów zlecenia, spełniających warunki określone w art. 15 ust. 3 pkt 3 jak i nie spełniających.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-737/08-6/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie usług radcy prawnego zatrudnionego na podstawie umowy zlecenia, wyłączenie z definicji działalności gospodarczej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-737/08-4/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy nabycie przez Wnioskodawcę wierzytelności w drodze cesji wierzytelności po cenie niższej od nominalnej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-785/08/JJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    wypłata na podstawie zawartej umowy premii pieniężnych, realizowana po dokonaniu zakupu wyrobów w określonej wysokości i uzależniona od wartości łącznego obrotu wyrobami, stanowić będzie wypłatę wynagrodzenia za odpłatne świadczenie usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1539/08-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w myśl ustawy o VAT z dnia 11.03.2004 r. zgodnie z art.5 ust.1 i art. 8 ust.1, otrzymane premie pieniężne winny być traktowane jako wynagrodzenie za świadczenie usług i opodatkowane podatkiem od towarów i usług oraz udokumentowane fakturą VAT ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-1653/08-4/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

195| 196| 197| 198| 199|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY