2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych komandytariuszowi przez spółkę odsetek z tytułu udzielonych pożyczek
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-949/08-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy i w jakiej wysokości Wnioskodawca powinien zapłacić 10% zryczałtowany podatek od sprzedaży nieruchomości?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1122/08-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
W wyniku przekształcenia wspólnicy spółki kapitałowej nie uzyskują dochodu, który mógłby podlegać opodatkowaniu i na spółce z o. o. jako na płatniku nie ciąży obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tego tytułu. Odnosząc się do kwestii prawa do kontynuowania przez Spółkę Komandytową dokonywania odpisów amortyzacyjnych z względnieniem zasad amortyzacji stosowanych do momentu przekształcenia przez Spółkę z o. o. należy wskazać, iż przepisy art. 22g ust. 12 i art. 22h ust. 3 ustawy o podatku dochodowym nakazują kontynuację amortyzacji w razie zmiany formy prawnej, a także połączenia albo podziału podmiotów dokonywany na podstawie przepisów Kodeksu Spółce Handlowych. Wartość początkową środków trwałych ustala się wówczas w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji (wykazie) podmiotu o zmienionej formie prawnej, a odpisów amortyzacyjnych należy dokonywać z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów oraz kontynuować metodę amortyzacji przyjętą przez podmiot o zmienionej formie prawnej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-955/08-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy koszty poniesione tytułem zwrotu pracownikowi kosztów kształcenia, jakie pracownik poniósł rozwiązując umowę o pracę z poprzednim pracodawcą, jako wydatki poniesione de facto za pracownika, będą wolne od opodatkowania podatkiem dochodowym w myśl art. 21 ust 1 pkt 90 ustawy o PIT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1210/08-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Wartość świadczeń opłaconych za pracownika pracodawca ma obowiązek doliczać do wynagrodzenia wypłaconego w danym miesiącu i od łącznej wartości obliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy według zasad przewidzianych dla opodatkowania przychodów ze stosunku pracy, zgodnie z art. 31, 32 i 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1159/08-5/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
CIT - w zakresie uznania za zwolniony z opodatkowania zwrot niesłusznie naliczonego podatku VAT za wieczyste użytkowanie gruntów
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1168/08-4/ECH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości gruntowej do spółki osobowej będzie skutkowało powstaniem przychodu dla Spółki bądź drugiego wspólnika? Jak należy określić wartość dla celów podatkowych wnoszonej nieruchomości w ewidencji spółki osobowej na moment dokonania aportu? Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową nieruchomości lub wybudowanych na niej obiektów (mieszkań, powierzchni komercyjnych i garaży), a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment uzyskania przychodów z ich zbycia?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1248/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wydatki poniesione na budowę drogi na części działki będącej własnością osoby fizycznej (dz. ew. 49/3, obręb 4-16-36; akt notarialny o ustanowieniu służebności), z której będą korzystać mieszkańcy okolicznych osiedli mieszkaniowych firma E. N Sp. z o.o. będzie mogła zaliczyć w koszty uzyskania przychodów? Jakie będą skutki podatkowe, jeśli nie będzie można zaliczyć budowy drogi na części działki będącej własnością osoby fizycznej, a w międzyczasie Urząd Dzielnicy wykupi lub przejmie za odszkodowaniem część działki ew. 49/3 z obrębu 4-16-36 przeznaczonej pod pas drogowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1182/08-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy na podstawie art. 93a § 1 w zw. z art. 93a § 2 pkt 1 lit. b) Ordynacji podatkowej - spółce komandytowej powstałej w wyniku przekształcenia spółki z o.o. przysługuje prawo do rozliczenia podatku naliczonego VAT z podatkiem należnym VAT przysługujące uprzednio przekształconej spółce z o.o.? Czy na podstawie - odpowiednio art. 24 ust. 5 oraz art. 30a ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 41 ust. 4 ustawy o PIT oraz art. 10 ust. 1 oraz art. 22 ust 1 w zw. z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT - przekształcenie spółki z o.o. (posiadającej niewypłacone zyski z lat ubiegłych, oraz-najprawdopodobniej - zysk w roku, w którym nastąpi przekształcenie) w spółkę komandytową jest czynnością nie powodującą powstania u wspólnika spółki z o.o. (będącego - odpowiednio - osobą fizyczną lub osobą prawna) - dochodu (przychodu) z dywidend lub innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, co oznacza, iż na spółce z o.o. nie ciąży - jako na płatniku - obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tego tytułu? Czy prawidłowe jest stanowisko, iż na podstawie - odpowiednio - art. 22g ust. 12 w zw. z art. 22h ust. 3 ustawy o PIT oraz art. 16g ust. 9 i ust. 18 oraz art. 16h ust 3 ustawy o CIT - spółka komandytowa powstała w wyniku przekształcenia spółki z o.o. powinna dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, tak jakby przekształcenie spółki z o.o. w spółkę komandytową nie miało miejsca?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1239/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Jeżeli spółka komandytowa otrzymany aport w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie potraktuje jako środek trwały oraz wartości niematerialne i prawne to jaka będzie ich wartość początkowa? Czy w sytuacji jeżeli prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własność budynków i budowli posadowionych na tym gruncie wniesione do spółki komandytowej zostanie przez spółkę komandytową sprzedane: w stanie identycznym w jakim zostało wniesione albo, po zabudowaniu tego gruntu przez spółkę komandytową budynków i/lub budowli, to dla wspólników tej spółki komandytowej kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży takiego prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie jego wartość rynkowa z dnia wniesienia aportu i ustalona w akcie notarialnym o powołaniu spółki komandytowej lub podwyższeniu jej kapitału gdyby wprowadzenie aportu miało nastąpić po powstaniu spółki jako podwyższenie jej kapitału?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1447/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wartość początkową oprogramowania komputerowego i znaków towarowych nabytych przez Spółkę w związku z wniesionym aportem przedsiębiorstwem, w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego oraz art. 4a pkt 3 ustawy CIT, należy ustalić w wysokości wartości określonej przez Spółkę, odpowiadającej ich wartości rynkowej? Czy odpisy amortyzacyjne od oprogramowania komputerowego oraz znaków towarowych, nabytych w związku z wniesionym aportem przedsiębiorstwem, w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego oraz art. 4a pkt 3 ustawy CIT, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów? Czy Spółka może rozpoznawać w/w koszty począwszy od miesiąca następującego po miesiącu ich wprowadzenia do ewidencji i dokonać odpisu za rok 2008 jednorazowo na koniec roku podatkowego, natomiast od 2009 roku dokonywać odpisów w równych ratach co miesiąc, zgodnie z art. 1 6h ust. 4 ustawy CIT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1251/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Jeżeli spółka komandytowa otrzymany aport w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie potraktuje jako środek trwały oraz wartości niematerialne i prawne to jaka będzie ich wartość początkowa? Czy w sytuacji jeżeli prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własność budynków i budowli posadowionych na tym gruncie wniesione do spółki komandytowej zostanie przez spółkę komandytową sprzedane:w stanie identycznym w jakim zostało wniesione albo, po zabudowaniu tego gruntu przez spółkę komandytową budynków i/lub budowli,to dla wspólników tej spółki komandytowej kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży takiego prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie jego wartość rynkowa z dnia wniesienia aportu i ustalona w akcie notarialnym o powołaniu spółki komandytowej lub podwyższeniu jej kapitału gdyby wprowadzenie aportu miało nastąpić po powstaniu spółki jako podwyższenie jej kapitału?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1446/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym koszty wynagrodzeń wypłacanych przez Bank pośrednikom kredytowym stanowią tzw. ,,koszty pośrednie" (tj. ,,koszty inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami), dotyczące wyłącznie tego roku podatkowego, w którym zostały poniesione, a zatem Bank powinien zaliczać takie wydatki w całości do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 4d zd. 1 updop?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1270/08-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy miesięczne wynagrodzenie Członków Rady Nadzorczej stanowi koszty uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1236/08-2/MŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie aportem przez Spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje, powstaniem przychodu ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie? Czy jeżeli w późniejszym terminie Spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej, w trybie art. 10 k.s.h., to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów? Czy w razie wystąpienie przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt. 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów, a jeżeli tak to czy w wysokości wartości wykładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości? Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek po ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1246/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wniesienie aportem przez Spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje, powstaniem przychodu ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie? Czy jeżeli w późniejszym terminie Spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej, w trybie art. 10 k.s.h., to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów? Czy w razie wystąpienie przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt. 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów, a jeżeli tak to czy w wysokości wartości wykładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości? Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek po ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1244/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
faktury przesyłane w formie elektronicznej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1369/08-3/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
opodatkowanie odpłatnego zbycia mieszkania
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-920/08-4/AŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1200/08-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy dokonane odpisy amortyzacyjne oraz inne wydatki związane z eksploatacją przedmiotowego pojazdu (części, akcesoria, paliwo itp.) będą stanowiły koszt uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-956/08-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 209| 210| 211| 212| 213| | dalej |