Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych nowych i używanych w celu ich dalszej odsprzedaży bądź w celu oddawania ich w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innych umów o podobnym charakterze

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-1122/08/ICz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy czynności nieodpłatnego przekazania towarów na cele promocji i reklamy Spółki dokonywane w ramach i związane z prowadzoną działalnością są opodatkowane podatkiem od towarów i usług i czy spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-832/08-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy czynności nieodpłatnego przekazania towarów na cele promocji i reklamy Spółki dokonywane w ramach i związane z prowadzoną działalnością są opodatkowane podatkiem od towarów i usług i czy spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-832/08-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów, które są następnie nieodpłatnie przekazywane.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-834/08-4/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Nieodpłatne przekazanie towarów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-834/08-3/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od dokonywanych zakupów (towarów przekazanych nieodpłatnie) na zasadach ogólnych przewidzianych w art. 86 ust. 1 ustawy, pod warunkiem, iż nie występują przesłanki ograniczające to prawo, wynikające z art. 88 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-835/08-3/EWW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W przypadku, gdy zleceniodawca wyrazi zgodę na zwrot kosztów noclegu, stwierdzonych rachunkiem w wysokości przekraczającej limit określony w rozporządzeniu Ministra Pracy Polityki Społecznej, uznając taki przypadek jako uzasadniony, wówczas zwrócona nadwyżka ponad limit, będzie wolna od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pod warunkiem prawidłowego ich udokumentowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1216/08-5/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy samo postawienie do dyspozycji pracownika możliwości korzystania ze świadczeń medycznych w ramach tzw. pakietów medycznych, stanowi nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy w konsekwencji powstanie po stronie pracownika przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-733/08-2/RP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wartość świadczenia na rzecz pracownika jakim jest zakup przez firmę pakietu medycznego powinna podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli nie, czy powinno się dokonać korekty podatku za lata ubiegłe i rok niejacy i w jaki sposób?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-731/08-2/RP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Możliwość skorzystania ze zwolnienie z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego ze względu na nabycie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IP-PB2-415-1452/08-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zbycie nieruchomości przez Wnioskodawczynię jest zwolnione z opodatkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-603/08-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży działki nabytej w wyniku zamiany z Urzędem Miasta oraz możliwość umorzenia lub rozłożenia na raty zobowiązania podatkowego.13.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/415-1672/08/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę nowych udziałów w Y Sp. z o. o. oraz nowych akcji w spółce celowej z agio, tj. po wartości emisyjnej wyższej od ich wartości nominalnej, powstanie u Wnioskodawcy przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych wyłącznie w wysokości wartości nominalnej nowych udziałów i akcji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1053/08-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie do spółki jawnej, opodatkowanej podatkiem liniowym 19%, której Wnioskodawca wraz z małżonką jest wspólnikiem po 50% każdy, mieszkań wybudowanych pod wynajem pozbawi Ich prawa do ulgi z tytułu budowy mieszkań z przeznaczeniem na wynajem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-732/08-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze spadku i działu spadku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-602/08-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W przypadku późniejszej sprzedaży przez spółkę jawną nieruchomości - budynku hali produkcyjno-magazynowej - wniesionej do spółki w formie aportu, dochód wspólników spółki jawnej, w tym Wnioskodawcy, zostanie określony jako nadwyżka ceny sprzedaży ponad wartość nieruchomości ujawnioną w ewidencji środków trwałych spółki jawnej (nie wyższą od wartości rynkowej nieruchomości z dnia aportu do spółki jawnej), powiększona o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych. Natomiast w sytuacji, gdy przedmiotem zbycia będzie nieruchomość gruntowa - działka gruntu w wieczystym użytkowaniu, dochód wspólników spółki jawnej, w tym Wnioskodawcy, zostanie określony jako nadwyżka ceny sprzedaży ponad wartość nieruchomości ujawnioną w ewidencji środków trwałych spółki jawnej (nie wyższą od wartości rynkowej nieruchomości z dnia aportu do spółki jawnej).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1057/08-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu wniesienia aportem nieruchomości do spółki jawnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1057/08-5/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT - dot. uzyskanie przychodu z tytułu uczestnictwa lekarzy i pielęgniarek w organizowanych przez Spółkę spotkaniach marketingowych i promocyjnych, połączonych z możliwością sprawdzenia produktu,

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-1215/08-7/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Do jakiej kategorii źródeł przychodów należy zaliczyć wynagrodzenie wspólnika spółki jawnej za prowadzenie spraw spółki, z którym nie zawarto kontraktu menadżerskiego i spółka wypłaca wynagrodzenie, które nie zalicza do kosztów uzyskania przychodów tego wspólnika?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-702/08-3/RP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowaniu podatkiem VAT podlega generalnie każde nieodpłatne przekazanie towaru należącego do przedsiębiorstwa, z którym wiąże się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, o ile podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu tego towaru, z wyjątkiem przekazania towarów stanowiących drukowane materiały reklamowe i informacyjne bądź spełniających warunki do uznania ich za prezenty o małej wartości lub próbki. Jeśli zatem towary przekazywane nieodpłatnie przez Wnioskodawcę spełniać będą warunki, aby uznać je za prezenty o małej wartości lub próbki, obowiązek naliczenia podatku należnego nie powstanie, w pozostałych przypadkach ma on obowiązek opodatkować dokonane nieodpłatne przekazanie towarów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-835/08-4/EWW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

87| 88| 89| 90| 91|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY