Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    CIT w zakresie:- zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieumorzonej części wartości początkowej likwidowanego budynku wielofunkcyjnego;- pomniejszenia wartości początkowej budynku;- zaliczenia do kosztu rozbudowy parkingu wydatków poniesionych w związku z likwidacją części składowych budynku

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-1363/08-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka T Polska ma prawo zaliczyć podatek naliczony związany z wydatkami na reprezentację w koszty uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IP-PB3-423-1336/08-4/KR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może skorzystać z preferencyjnego sposobu rozliczania się przewidzianego dla osób samotnie wychowujących dzieci?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1127/08-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Przy ocenie prawa do preferencyjnego sposobu opodatkowania należy mieć więc na względzie przede wszystkim okoliczności faktyczne, bowiem prawo do wspólnego opodatkowania przysługuje osobie wychowującej dziecko. Decydujące znaczenie ma więc fakt z kim dziecko zamieszkuje i na czyim utrzymaniu pozostaje. Reasumując, mając na uwadze powyższe oraz przedstawione przepisy prawa podatkowego uznać należy, iż Wnioskodawczyni przysługuje prawo do preferencyjnego rozliczenia tj. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1126/08-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z przedstawionym możliwym stanem przyszłym (polegającym na nie osiągnięciu w roku podatkowym dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, dla której złożono deklarację opodatkowania według art. 30c i spełnieniu przez oboje współmałżonków wszystkich pozostałych wymagań ustanowionych w art. 6 ust.2) przeprowadzony wywód dotyczący możliwości wspólnego rozliczania się małżonków wg zasad określonych w art. 6 ust. 2 poczynając od słów "w tym przypadku" jest prawidłowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-1162/08-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka dokonując wypłaty ww. wynagrodzenia za prowadzenie spraw spółki jest płatnikiem i jest zobowiązana do pobrania zaliczki na podatek czy też moja spółka jest jedynie zobligowana do sporządzenia informacji o wysokości uzyskanego wynagrodzenia na formularzu PIT-8C i w terminie do końca lutego następnego roku podatkowego powinna przekazać do właściwego urzędu skarbowego i do mnie?Ja natomiast uzyskane przychody ujęte w informacji PIT-8C wykazuję w zeznaniu rocznym w pozycji inne źródła?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-702/08-5/RP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy darczyńca ma prawo do odliczenia od dochodu dokonanych darowizn (w limicie do wysokości 10 % dochodu) pomimo, że obdarowani nie posiadają statusu organizacji pożytku publicznego ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-114/08-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z zamierzonym przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytowo - akcyjną, w rezultacie którego wartość akcji spółki komandytowo-akcyjnej będzie równa kapitałowi zakładowemu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a niepodzielony zysk, kapitał zapasowy i rezerwowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nie podwyższający wkładów, zostaną przeniesione na kapitał własny spółki komandytowo - akcyjnej, powstanie po stronie przekształcanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych od wspólnika, będącego osobą prawną?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-571/08-3/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy należy zapłacić podatek od spadków i darowizn od darowizny nakładów inwestycyjnych poniesionych na wybudowanie garażu, których wartości nie da się określić, ze względu na brak możliwości ich sprzedaży w przypadku dokonania ich darowizny na rzecz organizacji charytatywnej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/436-155/08/MCZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy należy zapłacić podatek od spadków i darowizn od darowizny nakładów inwestycyjnych poniesionych na wybudowanie garażu, których wartości nie da się określić, ze względu na brak możliwości ich sprzedaży w przypadku dokonania ich darowizny na rzecz organizacji charytatywnej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPB2/436-154/08/MCZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy zapłacony w całości podatek od przyjęcia spadku w 1974 r. obejmuje również nabycie spadku po S W. w całości przez A W. na mocy zmienionego postanowienia Sądu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-361/08-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki / kredytu, wspomniana różnice jako przychód podatkowy,2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki / kredytu, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-559/08-2/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy.2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-599/08-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Mając na uwadze przedstawiony powyżej stan faktyczny po stronie Spółki pojawia się wątpliwość odnośnie podatkowego traktowania różnicy kursowej powstającej pomiędzy złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień jej otrzymania (tj. wartością w walucie obliczoną przy zastosowaniu kursu historycznego), a złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień dokonania jej przewalutowania (tj. wartością w walucie obliczoną przy zastosowaniu kursu przewalutowania). W szczególności, rodzi się pytanie czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty/kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy,2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty/kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.Innymi słowy, po stronie Spółki pojawia się wątpliwość, czy operacja przewalutowania pożyczki na złote polskie, jak również przyszła spłata pożyczki (po przewalutowaniu) w jakiejkolwiek formie nie będzie wiązać się dla Spółki z powstaniem dodatkowych obowiązków na gruncie podatku PDOP, w szczególności Spółka nie będzie zobowiązana do rozpoznania dla celów podatku PDOP przedmiotowej różnicy, ani w związku z przewalutowaniem pożyczki, ani w związku z jej spłatą.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-603/08-3/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty/kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy,2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty/kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-574/08-3/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty/kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy,2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty/kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-574/08-2/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki / kredytu, wspomniana różnice jako przychód podatkowy,2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki / kredytu w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki / kredytu, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-559/08-3/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy.2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-599/08-3/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy.2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-588/08-4/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:1) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy.2) czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej otrzymania będzie niższa niż złotówkowa wartość niespłaconej części pożyczki w dniu jej przewalutowania (obliczona przy zastosowaniu kursu przewalutowania), Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek, tj. w szczególności w momencie przewalutowania lub też późniejszej spłaty / kompensaty przewalutowanej kwoty pożyczki, wspomnianą różnicę jako koszt podatkowy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-588/08-3/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

90| 91| 92| 93| 94|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY