Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie art. 5 i 7 Konwencji z dnia 2 września 1991 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Konfederacją Szwajcarską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-272/09-4/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym zbycie 1/2 części działki nabytej w wyniku podziału majątku dorobkowego bez spłat i dopłat na podstawie art.10 i 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też skorzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 28 powołanej ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-318/09-5/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie zryczałtowanej opłaty z tytułu partycypowania w kosztach ubezpieczenia dostaw produktów Spółki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-601/09-2/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki ponoszone na konsumpcje i prezenty dla kontrahentów nie stanowią kosztu uzyskania przychodu w rozumieniu art. 23 ustawy, zaś ich zwrot nie jest uznawany za przychód z działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu zgodnie z art. 14 ust 3 pkt 3a, czy też wydatki te należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, jako koszty bezpośrednie świadczonej usługi zaś ich zwrot wykazać jako przychód z działalności gospodarczej i opodatkować?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-441/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym dokonanie przez Wnioskodawcę opisanej darowizny Akcji na rzecz Spółki spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu (lub dochodu) w rozumieniu Ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-495/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jakiej wysokości należy ustalić koszty uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia przez spółkę nieruchomości wniesionej do spółki aportem przez Panią K.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-350/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki przeznaczone na organizację spotkań okolicznościowych mogą stanowić koszt uzyskania przychodu Spółki w części odnoszącej się do kosztów o charakterze reklamowym oraz ogólnym, natomiast w pozostałym zakresie -- wydatek o charakterze reprezentacyjnym, nie podlega zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-361/09/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanym stanie faktycznym, wydatki związane z organizacją szkoleń stanowią w całości koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-363/09/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty związane ze świadczeniem usług reklamowych na rzecz dystrybutorów powinny zostać w całości uznane za koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP jako koszt bezpośrednio związany z przychodem z tytułu świadczenia usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-362/09/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy można rozliczyć bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodów, tzn. nie kapitalizować ich w wartości początkowej środka trwałego jako koszty wytworzenia, następujące koszty:koszty ubezpieczeń inwestycji w trakcie realizacji, koszty organizacji przetargów, koszty badań i pomiarów geologicznych i geodezyjnych, koszty likwidacji środków trwałych (np. koszty rozbiórki) łącznie z nieumorzoną częścią ich wartości początkowej (likwidacja jest bezpośrednio związana z procesem inwestycyjnym), koszty związane z uzyskaniem pozwoleń budowlanych, środowiskowych, itp., niezbędnych do realizacji danego projektu inwestycyjnego, opłaty za użytkowanie gruntu i ubezpieczenia obiektu w czasie budowy oraz podatek od nieruchomości od działek, nabytych wyłącznie w celach prowadzenia inwestycji, koszty związane z uregulowaniem stanu prawnego gruntów, koszty osobowe pośrednie, tj. koszty wynagrodzeń, narzutów na wynagrodzenia, delegacji związanych z inwestycjami i inne koszty pracowników zaangażowanych w proces wytwarzania środka trwałego (np. inwestorzy nadzoru) oraz pracowników zaangażowanych w proces ustalania warunków przyłączeniowych (zawierania umów przyłączeniowych), tj. koszty dotyczące osób, które nie są zaangażowane wyłącznie w wytworzenie danego środka trwałego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD6/033-46/MDA/PK-8/2009 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    1. Czy poniesione koszty windykacji należności, związanych z lokalami zaliczanymi do spółdzielczych zasobów mieszkaniowych, z tytułu opłat za używanie tych lokali oraz z tytułu wkładów budowlanych i mieszkaniowych wnoszonych na poczet sfinansowania budowy tych lokali, można uznać za koszty uzyskania przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy uzyskane przychody w wyniku zwrotu wymienionych kosztów windykacji należności można uznać za przychody spółdzielni z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, które po pomniejszeniu o koszty uzyskania przychodów będą stanowiły dochód wolny od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pod warunkiem przeznaczenia go na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD6/8213/247/JQP/KWW/08/PK-378 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy wydatki Spółki na prowizję bankową i inne opłaty warunkujące uruchomienie kredytu stanowią koszt uzyskania przychodu jednorazowo w momencie zapłaty?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-405/09/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki na opracowanie wniosków o dotacje i doradztwo w tym zakresie stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-386/09/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy poniesione wydatki na tworzenie, wdrożenie i utrzymywanie stworzonej części Systemu informatycznego, a także poniesione opłaty licencyjne związane z tym Systemem mogą stanowić koszty uzyskania przychodu w 2009 roku, pomimo zaniechania dalszego procesu wdrożeniowego i nie przekazania Systemu do używania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-354/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy Wnioskodawca powinien być traktowany jako osoba nie posiadająca miejsca zamieszkania na terytorium Polski?2. Czy w związku z przeniesieniem ośrodka życiowego do Belgii Wnioskodawca podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-360/09-4/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy z tytułu uczestnictwa w opisanym wyżej mechanizmie świadczonej przez Bank usługi cash poolingu Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług? Czy opisana wyżej usługa cash poolingu świadczona m.in. na rzecz Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy do odsetek wypłacanych w ramach opisanej wyżej struktury cash poolingu mają zastosowania przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPDOP? Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana jest do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a UPDOF?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-187/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowo Wnioskodawca odlicza ulgę odsetkową?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-348/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odsetki zapłacone przez podatnika na podstawie art. 16e ust. 1 pkt i art. 16e ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych są kosztem podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-354/09/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wniesienie aportem całego przedsiębiorstwa do spółki prawa handlowego wyłączone jest spod działania ustawy o podatku od towarów i usług a ewentualnej korekty podatku dokonuje nabywca przedsiębiorstwa, o ile występują przesłanki do złożenia korekty.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-542/09-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wobec prawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (sygn. akt III SA/Wa 1961/07), Wnioskodawca zwraca się o interpretację dotyczącą:1. Zwolnienia z opodatkowania otrzymanych w każdym miesiącu, począwszy od 1998 r. świadczeń ze środków finansowych zgromadzonych w Pracowniczym Funduszu Emerytalnym w F. w Rzymie. Podstawa prawna: art. 21 ust. 1 pkt 58 lit. b ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.).2. Daty, od której przysługuje Wnioskodawcy zwolnienie z opodatkowania świadczeń emerytalnych wymienionych w pkt 1.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-382/09-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

98| 99| 100| 101| 102|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY