Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujące pracownikom czasowo przeniesionym można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących kadencję na stanowisku służbowym wyznaczonych na to stanowisko poza miejscowością zamieszkania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-374/09-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanych okolicznościach Wnioskodawczyni ma prawo do traktowania przychodów z najmu jako przychodów z art. 10 ust. 1 pkt. 6 updof.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-324/09-6/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    całość przychodów pochodzących z najmu przedmiotowej nieruchomości Wnioskodawczyni może rozliczać sama, pod warunkiem złożenia stosownego oświadczenia o którym mowa w art. 8 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-324/09-7/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy można odpisać od podatku dochodowego wydatki poniesione na remont mieszkania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-390/08-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przedmiotowa sprzedaż domu jednorodzinnego wraz z działką będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-498/09-4/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odsetki od kredytu hipotecznego płacone po przyjęciu lokalu do używania i wprowadzeniu do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych stanowią w pełnej wysokości koszty uzyskania przychodów z działalności gospodarczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-391/09-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wyliczone i potrącone odsetki - kary, które Spółka uznaje jako zapłacone można uznać w Spółce S. jako koszty uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-527/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w powyższej sytuacji Wnioskodawca jest zobowiązany do wystawiania i przesyłania nagrodzonym uczestnikom konkursów i jego Urzędowi Skarbowemu deklaracji PIT-11? 2. Jeśli deklaracja PIT-11 została wysłana do podatnika i Urzędu Skarbowego, czy w tej sytuacji Stowarzyszenie powinno dokonać korekty deklaracji PIT-11 tzw. zerowej i przesłać do podatników i urzędów skarbowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-362/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ponoszone przez Spółkę na organizację Targów wydatki związane z transportem części uczestników targów, kosztami noclegu, wynajmem powierzchni targowej, sceny, nagłośnienia, gadżetami z logo Spółki, ulotkami, folderów, katalogów, wystroju stoisk targowych, wynajęciem ochrony Targów, posiłków w czasie trwania targów oraz kosztu występu artystycznego oraz poczęstunku alkoholem stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-274/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dochód uzyskiwany przez Wspólnotę Mieszkaniową w postaci opłat z tytułu udostępnienia telefonii cyfrowej możliwości przeprowadzenia kabla energetycznego przez budynek Wspólnoty i podłączenie go do stacji Trafo, znajdującej się w nieruchomości wspólnej - wykorzystywanej przez dzierżawcę w celu prowadzenia działalności gospodarczej - nie może być zaliczony do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, ponieważ nie jest dochodem z podstawowej działalności Wspólnoty, a zatem podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. Nieistotne w przedmiotowej sprawie było by również to, czy otrzymane w ten sposób dochody zostałyby przeznaczone na utrzymanie zasobów mieszkaniowych, bowiem nie został spełniony warunek, co do źródła ich pochodzenia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-377/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Przychody uzyskane ze sprzedaży zasobu mieszkaniowego stanowią przychody dotyczące gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Pomieszczenia strychowe mieszczą się w pojęciu zasobów mieszkaniowych Wspólnoty. Przychód uzyskany z ich sprzedaży (nieruchomości wspólnej) pochodzi z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Przychód ten ma wpływ na wysokość dochodu osiągniętego z tej gospodarki, który stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 44 powołanej ustawy podlega zwolnieniu od podatku dochodowego, w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Wspólnoty - w tym wypadku na fundusz remontowy w celu budynku mieszkalnego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-376/09-4/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1)Czy podstawą naliczenia amortyzacji jest wycena biegłego rzeczoznawcy?2)Czy w przypadku pozostawienia części nieruchomości niewynajętej (tj. czekającej na wynajem wolnej lub przeznaczonej na własne potrzeby podatnika) podstawa amortyzacji pozostaje bez zmian, czy tez należy ją zmniejszyć proporcjonalnie do powierzchni wynajmowanej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-324/09-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ustalona indywidualnie stawka amortyzacyjna może ulegać zmianie w czasie trwania amortyzacji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-324/09-5/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy ponoszone przez Spółkę koszty związane z prowadzonymi przez jej kontrahentów działaniami marketingowo - promocyjnymi i wykazane w ww. fakturach powinny być dla celów podatku dochodowego zakwalifikowane przez Spółkę jako koszty uzyskania przychodów, inne niż bezpośrednio związane z przychodami, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ,,updop") ? 2.Czy koszty te powinny być rozliczane przez Spółkę zgodnie z zasadą wyrażoną w zdaniu pierwszym art. 15 ust. 4d updop, tj. w dacie ich poniesienia, czy też zgodnie z zasadą wyrażoną w zdaniu drugim ww. przepisu, tj. w sytuacji gdy koszty niebezpośrednio związane z przychodami dotyczą okresu przekraczającego rok podatkowy, a nie jest możliwe określenie jaka ich część dotyczy danego roku podatkowego stanowią one koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu jakiego dotyczą ? Czy rozliczanie tych kosztów powinno być jednolite dla wszystkich opisanych działań marketingowo-promocyjnych, czy powinno różnić się w zależności od rodzaju faktury i wskazanego na niej opisu otrzymywanej przez Spółkę ? 3.W sytuacji gdy koszty te należy rozliczyć dla celów podatku dochodowego zgodnie z zasadą wyrażoną w zdaniu drugim art. 15 ust. 4d updop, jaki okres rozliczeniowy powinien zostać przyjęty przez Spółkę ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-275/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W którym momencie spółka uzyska przychód z tytułu częściowego wykonania świadczonych usług budowlanych w sytuacjach przedstawionych w stanie faktycznym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-351/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie skutków podatkowych dotyczących nabycia własnych udziałów w celu ich umorzenia, oraz ich umorzenia

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-386/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Urząd Wojewódzki powinien osobom, którym umorzono należności z tytułu mandatu karnego kredytowanego lub z tytułu kary budowlanej wraz z odsetkami, wystawić informację o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych PIT-8C?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-373/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Odnosząc się do stanu faktycznego przedstawionego powyżej, Spółka zwraca się niniejszym o potwierdzenie, że nie ciąży na niej obowiązek obliczania, pobierania i odprowadzania do organów podatkowych w Polsce zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń wypłacanych Pracownikom wykonującym pracę w Norwegii, niezależnie od tego, czy pobyt Pracowników w Norwegii w danym roku finansowym przekroczy 183 dni, czy też nie, z uwagi na fakt, że za faktycznego pracodawcę Pracowników należy uznać kontrahentów Spółki. Tym samym, na Spółce nie ciążą w Polsce żadne obowiązki sprawozdawcze właściwe dla płatnika ze względu na wypłatę wynagrodzeń Pracownikom.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-403/09-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy transakcja dostawy (sprzedaż) energii elektrycznej dla podmiotu posiadającego co najmniej jedną z koncesji: na wytwarzanie, obrót, dystrybucję lub przesył podlega w Spółce opodatkowaniu podatkiem akcyzowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-455/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Oddział założony przez Spółkę, usytuowany na terytorium Irlandii będzie stanowił zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 updop oraz art. 5 ust.1 Konwencji. 2. Ponieważ działalność finansowa będzie prowadzona przez Oddział w lrlandii, odsetki z tytułu różnego rodzaju instrumentów dłużnych płacone do Oddziału, jak również zyski/straty uzyskane ze zbycia aktywów finansowych będą stanowiły dla celów podatkowych zyski/straty Oddziału (art. 7 ust. 2 Konwencji). Tym samym dochód uzyskany przez Oddział z tytułu wyżej wskazanej działalności będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania w Polsce zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 3 updop w związku z art. 7 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 lit. a Konwencji. 3. Ponieważ środki uzyskane od udziałowca Spółki będą alokowane na ,,kapitał" Oddziału (który, zgodnie z przyjętymi przez OECD zasadami, będzie miał charakter zbliżony do kapitału zakładowego w spółce), nie będą występować jakiekolwiek odsetki z tytułu przekazanych aktywów, które miałyby być płacone przez Oddział do Centrali i które byłyby opodatkowane w Polsce. 4. Z uwagi na fakt, iż działalność finansowa będzie prowadzona przez Oddział w walutach obcych, w Oddziale mogą wystąpić ujemne lub dodatnie różnice kursowe. Te różnice kursowe będą stanowić przychód lub koszt Oddziału. Powyższe twierdzenie odnosi się także do zysków kapitałowych (jeżeli takowe będą miały miejsce) osiągniętych przez Oddział z tytułu sprzedaży aktywów. 5. Biorąc pod uwagę, iż księgi Oddziału będą prowadzone w walucie obcej, różnice kursowe (dodatnie lub ujemne) mogą również wystąpić przy wycenie majątku Oddziału w złotych polskich dla celów rachunkowych w Polsce. Z uwagi na to, iż taka wycena będzie dotyczyć działalności gospodarczej Oddziału, jakiekolwiek dodatnie lub ujemne różnice kursowe powstałe w wyniku takiej wyceny nie będą podlegać opodatkowaniu w Polsce. 6. Przy określaniu wielkości dochodu, który jest zwolniony z opodatkowania w Polsce, należy brać pod uwagę funkcje pełnione w ramach działalności Centrali i Oddziału. Mając na uwadze charakter tych funkcji, uzasadnione ekonomicznie będzie alokowanie określonej części przychodu Oddziału z tytułu prowadzonej działalności finansowej do przychodów Centrali. W celu określenia poziomu wynagrodzenia należnego Centrali za funkcje pełnione na rzecz Oddziału w Irlandii, Spółka przygotuje studium porównawcze- jest prawidłowe.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-276/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

99| 100| 101| 102| 103|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY