Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    za datę przychodu należnego należy uznać datę przeniesienia własności lokalu wraz z częścią nieruchomości wspólnej, wynikającą z aktu notarialnego, na podstawie którego dokonywana będzie sprzedaż danego lokalu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-323/09-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy akcjonariusz spółki komandytowo-akcyjnej uzyskuje dywidendę z tytułu posiadanych akcji w tej spółce, która podlega opodatkowaniu według 19% zryczałtowanej stawki podatku dochodowego? Czy też akcjonariusza należy traktować jak wspólnika spółki komandytowo-akcyjnej, do którego mają zastosowanie zasady ogólne, takie jak w odniesieniu do wspólnika innych spółek osobowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-494/09/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Gdzie Wnioskodawca ma zapłacić podatek za dochód z najmu mieszkania w Polsce, czy w Belgii?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-445/09-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca powinien rozliczyć się w Polsce z pieniędzy zarobionych w Danii, jeżeli mieszka tam ponad 183 dni i rozliczył się w tamtejszym Urzędzie Skarbowym (SKAT). Posiada w Danii rezydencję podatkową.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-335/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Którą stawkę ryczałtu winno się opłacać - 8,5% czy 5,5% świadcząc usługi żurawiem samojezdnym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-456/09/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    opodatkowanie usługi przechowywania papierów wartościowych oraz innych instrumentów finansowych w formie zdematerializowanej; oraz prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z nabyciem towarów i usług związanych ze świadczeniem usługi przechowywania papierów wartościowych oraz innych instrumentów finansowych w formie zdematerializowanej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-538/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy wykorzystywanie nieodpłatnie w prowadzonej działalności nieruchomości na podstawie umowy użyczenia przez spółkę jawną, której jedynymi wspólnikami są osoby fizyczne będące właścicielami nieruchomości jest prawidłowe?2) Czy w powyższym przypadku istnieje obowiązek składania ,,zerowego" PIT 28 przez właścicieli nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-329/09-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy będzie do zapłacenia podatek VAT od niezamortyzowanych środków trwałych?,Czy amortyzację środków trwałych Wnioskodawca może naliczyć za dany miesiąc, jeszcze w przedsiębiorstwie osoby fizycznej, choć nie będzie to pełen miesiąc?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-421/09-4/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty uzyskania przychodu kierownika produkcji, jako uczestnika tworzenia utworu audiowizualnego wynoszą 50%?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-367/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy czynność polegająca na wniesieniu przez osobę fizyczną - podatnika mającego miejsce zamieszkania na terytorium Stanów Zjednoczonych udziałów w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibami w Polsce (spośród których niektóre są właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonych w Polsce) do funduszu inwestycyjnego zamkniętego z siedzibą w Polsce w ramach emisji certyfikatów inwestycyjnych tego funduszu i w zamian za przydzielenie i wydanie podatnikami tych certyfikatów inwestycyjnych, zgodnie z ustawą o funduszach inwestycyjnych, jest zwolniona od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce w świetle art. 14 Konwencji?2) Czy czynność polegająca na wniesieniu przez osobę fizyczną - podatnika mającego miejsce zamieszkania na terytorium Stanów Zjednoczonych certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez fundusz inwestycyjny zamknięty z siedzibą w Polsce do limited liability company (LLC) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jako wkładu do tej spółki w zamian za jej prawa udziałowe jest zwolniona od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce w świetle art. 14 Konwencji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-368/09-2/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych odsetki płacone/otrzymywane przez uczestnika z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu będą stanowiły koszty uzyskania przychodów oraz odpowiednio przychody podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych na zasadzie kasowej? 2. Czy środki przelewane na koniec każdego dnia roboczego w ramach usługi cash poolingu, dokonywane w celu wyrównania ujemnego lub dodatniego salda na rachunku uczestników do zera, będą stanowiły dla tych uczestników przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych? 3. Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowych od osób prawnych ponoszone przez Spółkę wynagrodzenie (prowizja) z tytułu świadczenia przez Bank usług zarządzania wspólną płynnością finansową powiązanych podmiotów stanowi koszt podatkowy inny niż bezpośredni?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-327/09-5/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy nabyte majątkowe prawo autorskie podlega zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne ustalone zgodnie z art. 16b ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, o wartości początkowej ustalonej zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 updop w okresie 24 miesięcy zgodnie z art. 16m ust. 1 pkt 1 updop?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-295/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w momencie wypłaty przedmiotowych środków pieniężnych w walucie obcej na rzecz wspólników Wnioskodawcy powstaną różnice kursowe podlegające CIT, w kwocie różnicy pomiędzy wartością tych Środków w dniu ich wpływu na rachunki bankowe E, a wartością tych środków z dnia wypłaty, przeliczonymi według odpowiednich kursów waluty obcej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-260/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Poprzez przekazanie wspólnikowi rachunków walutowych wraz ze zgromadzonymi na tych rachunkach środkami pieniężnymi Spółka de facto przekazała wspólnikowi należne mu środki pieniężne. Stało się to co prawda bez fizycznej wypłaty tych środków z konta walutowego, ale w rezultacie Spółka wyzbyła się środków walutowych i przestała być właścicielem posiadanych rachunków. W ocenie tutejszego organu, taką operacje wyzbycia się środków walutowych należy w aspekcie podatkowych różnic kursowych traktować na równi z wypływem środków pieniężnych z rachunku walutowego. Oznacza to tym samym, iż na moment przekazania rachunków walutowych wspólnikowi, Spółka winna naliczyć odpowiednio dodatnie bądź ujemne różnice kursowe pomiędzy wartością tych środków z dnia ich wpływu na rachunki bankowe a ich wartością z dnia przekazania rachunków bakowych wspólnikowi, czyli ustalić różnice kursowe o jakich mowa w ww. art. 15a ust. 2 pkt 3 lub art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-257/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Za prawidłowe uznać należy również stanowisko Wnioskodawcy, iż w przypadku zawyżenia stawki amortyzacyjnej - Spółka powinna przyjąć prawidłową wartość tej stawki od dnia przyjęcia środka trwałego do używania (zakładając, że już w tym momencie nastąpiło zawyżenie stawki amortyzacji) i zmniejszyć odpowiednio wartość dokonanych już odpisów amortyzacyjnych, oraz uregulować powstałą na skutek tego zaległość podatkową wraz z należnymi odsetkami od zaległości podatkowych. Jednocześnie należy zauważyć, że nie można zmienić metody i zasad amortyzacji - art. 16i oraz art. 16h ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Tym samym niedupuszczalne jest złożenie korekty zeznania z uwagi na zmianę w trakcie trwania amortyzacji środka trwałego wybranej metody jego amortyzowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-334/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca otrzymuje faktury korygujące z tytułu rabatów, upustów zmniejszających kwotę zakupu samochodów przeznaczonych do sprzedaży. Należy wskazać, iż koszty zakupu samochodów przeznaczonych do sprzedaży wraz z podatkiem akcyzowym stanowią koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Pierwotna faktura została wystawiona prawidłowo, faktury korygujące wynikają z przyznanych rabatów, upustów, a zatem Wnioskodawca ma prawo do bieżącego tzn. w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymał skorygowaną fakturę, uwzględnienia w rozliczeniach podatkowych, ustalając wysokość kosztów uzyskania przychodów, skutków tej korekty poprzez odpowiednie zmniejszenie tych kosztów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-356/09-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przekazaną kwotę dotacji na zakup środków trwałych zaksięgowaną na zwiększenie funduszu założycielskiego w 2008 r. zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992 r. ze zm. można nie zaliczać do przychodów podatkowych ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-263/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stanowisko Wnioskodawcy uznano za prawidłowe pod warunkiem, że z tytułu dokonania przedmiotowej czynności sprzedaży wierzytelności jedna ze stron jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest zwolniona z podatku od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-185/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w momencie zajęcia przez banki środków pieniężnych Wnioskodawcy w walucie obcej zgromadzonych na rachunkach (lokatach) bankowych, w ramach zaspokojenia się przez banki z przedmiotu udzielonego przez Wnioskodawcę zabezpieczenia finansowego, powstaną po stroni Wnioskodawcy różnice kursowe podlegające podatkowi dochodowemu od osób prawnych (dalej: ,,CIT") w kwocie różnicy pomiędzy wartością środków pieniężnych w dniu ich wpływu na rachunki bankowe Wnioskodawcy, a wartością tych środków z dnia ich zajęcia przez banki przeliczonymi według odpowiednich kursów waluty obcej?2.Czy zajęcie przez banki środków pieniężnych w ramach zaspokojenia z tytułu udzielonego przez Wnioskodawcę odpłatnie zabezpieczenia finansowego spowoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności od cywilnoprawnych (dalej: ,,PCC")?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-178/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy opisana wyżej usługa cash poolingu świadczona m.in. na rzecz Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-181/09-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

102| 103| 104| 105| 106|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY