Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy z tytułu uczestnictwa w opisanym wyżej mechanizmie świadczonej przez Bank usługi cash poolingu Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług? Czy opisana wyżej usługa cash poolingu świadczona m.in. na rzecz Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy do odsetek wypłacanych w ramach opisanej wyżej struktury cash poolingu mają zastosowania przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPDOP? Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana jest do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a UPDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-183/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jaki sposób należy ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w związku z likwidacją E, które uprzednio nie zostały wniesione do E jako wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-256/09-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w momencie zajęcia przez banki środków pieniężnych Wnioskodawcy w walucie obcej zgromadzonych na rachunkach (lokatach) bankowych, w ramach zaspokojenia się przez banki z przedmiotu udzielonego przez Wnioskodawcę zabezpieczenia finansowego, powstaną po stronie Wnioskodawcy różnice kursowe podlegające podatkowi dochodowemu od osób prawnych (dalej: ,,CIT"), w kwocie różnicy pomiędzy wartością środków pieniężnych w dniu ich wpływu na rachunki bankowe Wnioskodawcy, a wartością tych środków z dnia ich zajęcia przez banki, przeliczonymi według odpowiednich kursów waluty obcej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-259/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Za prawidłowe uznać należy również stanowisko Wnioskodawcy, iż w przypadku zawyżenia stawki amortyzacyjnej - Spółka powinna przyjąć prawidłową wartość tej stawki od dnia przyjęcia środka trwałego do używania (zakładając, że już w tym momencie nastąpiło zawyżenie stawki amortyzacji) i zmniejszyć odpowiednio wartość dokonanych już odpisów amortyzacyjnych, oraz uregulować powstałą na skutek tego zaległość podatkową wraz z należnymi odsetkami od zaległości podatkowych. Jednocześnie należy zauważyć, że nie można zmienić metody i zasad amortyzacji - art. 16i oraz art. 16h ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Tym samym niedupuszczalne jest złożenie korekty zeznania z uwagi na zmianę w trakcie trwania amortyzacji środka trwałego wybranej metody jego amortyzowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-334/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy sprzedając mieszkanie po upływie roku od zameldowania tj. od dnia 16.04.2009 r. skorzystam z ulgi podatkowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-546/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy sprzedając mieszkanie po upływie roku od zameldowania tj. od dnia 16.04.2009 r. skorzystam z ulgi podatkowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-438/09-4/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Objęcie certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez fundusz inwestycyjny zamknięty poprzez wniesienie do funduszu posiadanych przez Wnioskodawcę udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością spowoduje powstanie przychodu z kapitałów pieniężnych w momencie opłacenia certyfikatów wnoszonymi udziałami. Natomiast kosztem uzyskania przychodu z tytułu późniejszego zbycia przedmiotowych certyfikatów objętych za udziały będzie wysokość faktycznie poniesionych wydatków na ich nabycie, odpowiadająca ich wartości w dniu objęcia certyfikatów, w tym inne wydatki poniesione przez Wnioskodawcę, związane z objęciem certyfikatów inwestycyjnych, o ile takie wydatki będą miały miejsce i zostaną odpowiednio udokumentowane.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-359/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy ustalając wartość początkową nowego budynku, słusznie uwzględniono w tej wartości niezamortyzowaną wartość starego budynku ustaloną na dzień jego likwidacji?2.Czy koszty rozbiórki starego środka trwałego można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-426/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 17 ust. 1 i art. 18 oraz art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę certyfikatów inwestycyjnych w Funduszu za wpłatę w postaci udziałów Spółki, nie powstanie u Wnioskodawcy przychód (w tym przychód z odpłatnego zbycia praw majątkowych) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2) Czy zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kosztem uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku zbywania certyfikatów inwestycyjnych objętych przez Wnioskodawcę w Funduszu w zamian za wniesienie wpłaty w postaci udziałów Spółki, jest:(i) koszt historyczny nabycia udziałów Spółki (wydatki poniesione na nabycie Udziałów Spółki) wniesionych do Funduszu, oraz(ii) inne wydatki poniesione przez Wnioskodawcę związane z objęciem certyfikatów inwestycyjnych (o ile takie wydatki będą miały miejsce)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-360/09-2/AS2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie usług telekomunikacyjnych w sytuacji, gdy klienci zawierając umowę posłużyli się fałszywymi, bądź nieaktualnymi dokumentami

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-629/09-2/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W przypadku, gdy dzierżawca nie zapłaci czynszu rozliczanego w formie świadczonych usług przed końcem roku 2009, obowiązek podatkowy w zakresie tego czynszu, zgodnie z treścią powołanego przepisu powstanie w dniu 01.01.2010 r. W przypadku, gdyby dzierżawca przed tą datą zapłacił w formie pieniężnej część czynszu, który w umowie zobowiązał się pokryć świadczonymi przez siebie usługami, to z chwilą zapłaty tej części czynszu powstanie obowiązek podatkowy obejmujący zapłaconą kwotę. W przedmiotowej sprawie fakturę wystawia się, zgodnie z § 11 ust. 1 cyt. rozporządzenia, nie później niż z chwilą powstania obowiązku podatkowego, lecz nie wcześniej niż 30. dnia przed powstaniem obowiązku podatkowego (§ 11 ust. 2 rozporządzenia).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-859/S/08-11/GD/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, że podatnik obowiązany jest wybraną metodę amortyzacji stosować do pełnego zamortyzowania danego środka trwałego. W konsekwencji nie jest możliwa zmiana przyjętej metody amortyzacji z metody uproszczonej na metodę liniową przy zastosowaniu stawek ustalonych indywidualnie. Przepisy art. 22j ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zezwalają na ustalenie indywidualnych stawek amortyzacyjnych dla używanych lub ulepszonych środków trwałych, po raz pierwszy wprowadzonych do ewidencji danego podatnika. Jednak sformułowanie takie oznacza, iż nie mają one zastosowania w przypadku środków trwałych dla których wartość początkowa została ustalona w sposób uproszczony.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-406/09-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dochodów z tytułu dywidendy w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-395/09-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dochodów z tytułu dywidendy w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-396/09-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w świetle przepisów ustawy o VAT, podatnik ma prawo do zastosowania stawki VAT w wysokości 0% do WDT w przypadku, gdy nie posiada jednego z dokumentów, o których mowa w art. 42 ust. 3 ustawy o VAT, jednakże z ogółu posiadanych przez niego dokumentów jednoznacznie wynika, że towary będące przedmiotem WDT zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju? 2. Czy w przypadku dostawy towarów do magazynu podmiotu trzeciego, dokumenty posiadane przez Spółkę (tj. karta 1 dokumentu przewozowego CMR, kopia faktury, specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku oraz dokumenty uzupełniające, szczegółowo opisane w stanie faktycznym) potwierdzają wywóz towarów z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, w rozumieniu przepisów ustawy o VAT, a tym samym uprawniają one Spółkę do zastosowania stawki VAT 0% do WDT? 3. Czy w przypadku dostawy towarów do magazynu podmiotu z Grupy, dokumenty posiadane przez Spółkę (tj. darta 1 dokumentu przewozowego CMR, kopia faktury, specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku, dokumenty uzupełniające dla dostawy w ramach Grupy) potwierdzają wywóz towarów z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, w rozumieniu przepisów ustawy o VAT, a ty samym uprawniają one Spółkę do zastosowania stawki VAT 0% do WDT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-698/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług związanych ze świadczeniem na rzecz podmiotów spoza i w ramach UE usług finansowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-537/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Otrzymana dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu ma charakter dotacji do wykonywanych usług bądź dostawy towarów. Stanowi tym samym obrót w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, który udokumentować należy poprzez wystawienie faktur wewnętrznych. Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokonanych zakupów w związku z realizacją projektu, w zakresie w jakim będą one bezpośrednio związane z czynnościami opodatkowanymi wykonywanymi przez Spółkę.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-531/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Z jaką stawką podatku VAT powinien być sprzedawany zestaw c, który w jednym opakowaniu zawiera apteczkę pierwszej pomocy i trójkąt ostrzegawczy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-603/09-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki niepublicznego przedszkola pokryte z dwóch źródeł przychodów: dotacji z Urzędu Gminy oraz wpłat rodziców powinny być rozliczone w oparciu o zasadę proporcji wyrażoną w art. 22 ust. 3 i 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-356/09-2/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego (art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) w brzmieniu do 31.12.2006 r., od sprzedanej części nieruchomości, stanowiącej część gospodarstwa rolnego, nabytej w drodze spadku w 2003 r., a następnie w wyniku działu spadku w 2005 r. po zmarłych rodzicach przed dniem 01.01.2007 r. i w jaki sposób Wnioskodawca ma to zgłosić do Urzędu Skarbowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-362/09-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

103| 104| 105| 106| 107|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY