Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    a) Czy umowa spółki VN. Sp. z o.o., powstałej w konsekwencji podziału przez wydzielenie Spółki G. S.A., skutkującego przeniesieniem udziałów w spółkach N. Sp. z o.o., G. Sp. z o.o., Ga. Sp. z o.o., Ny. Sp. z o.o. do VN. Sp. z o.o. nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?b) Jeśli umowa spółki VN. Sp. z o.o., powstałej na skutek podziału Spółki G. S.A., przez wydzielenie udziałów w spółkach N. Sp. z o.o., G. Sp. z o.o., Ga. Sp. z o.o., Ny. Sp. z o.o. będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, to czy umowa ta będzie zwolniona z opodatkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-66/09-7/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca prosi o potwierdzenie, czy w przedstawionym stanie faktycznym, Umowa o Zarządzanie Finansami Grupy (UZFG) nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-170/09-5/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy umowy o dzieło koncertowe oraz sprzedaż płyty będą się ,,sumowały" w ramach ,,samodzielnie wykonywanej działalności", a jeżeli tak, to czy po przekroczeniu kwoty 50.000 zł Wnioskodawczyni będzie płacić podatek od towarów i usług?2. Czy Wnioskodawczyni ,,podlega kulturze"?3. Czy Wnioskodawczyni jest zwolniona od podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-331/09-5/BP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy MEE, prowadząc w Polsce działalność gospodarczą za pośrednictwem Oddziału, będzie miała status podatnika VAT dla potrzeb polskich przepisów o podatku VAT? Czy MEE wstąpi we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki przejętych spółek MPLT i MPLTG, w szczególności, prawa i obowiązki MPLT i MPLTG wynikające z polskich przepisów VAT? Czy, w oparciu o wyżej wspomnianą sukcesję praw i obowiązków podatkowych MPLT i MPLTG, Spółce przysługiwało będzie, w szczególności, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, istniejącego w dniu połączenia po stronie MPLT i MPLTG, jak również prawo do odliczenia w przyszłych okresach rozliczeniowych ewentualnej nadwyżki podatku naliczonego nad podatkiem należnym, lub też do zwrotu tej nadwyżki na rachunek bankowy MEE Oddział w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-745/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy środki ze sprzedaży mieszkania może Wnioskodawczyni zaliczyć jako przeznaczone na zakup nowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-385/09-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy objęcie podwyższonej wartości istniejących udziałów, bez obejmowania nowych udziałów, w zamian za wkład niepieniężny powoduje powstanie przychodu z kapitałów pieniężnych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14 z 2000 roku, poz.176 ze zm.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-358/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży obligacji Skarbu Państwa nabytych w drodze spadku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-314/09-5/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o PCC usługa zarządzania wspólną płynnością finansową powiązanych podmiotów świadczona przez Bank będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?2. Czy w świetle ustawy o VAT usługi cash poolingu świadczone przez Bank podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT jako usługi pośrednictwa finansowego na podstawie załącznika nr 4 do ustawy o VAT w związku z art. 43 ust. 1 ustawy o VAT?3. Czy odsetki płacone/otrzymywane przez Uczestnika z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu będą stanowiły koszty uzyskania przychodów oraz odpowiednio przychody podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych na zasadzie kasowej?4. Czy w stosunku do odsetek płaconych przez Uczestnika cash poolingu będącego posiadaczem salda ujemnego właścicielowi MA będą miały zastosowanie ograniczenia w zakresie uznawania odsetek za koszty uzyskania przychodu, wynikające z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji zawartych w art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy o pdop?5. Czy środki przelewane na koniec każdego dnia roboczego w ramach usługi cash poolingu, dokonywane w celu wyrównania ujemnego lub dodatniego salda na rachunku Uczestników do zera, będą stanowiły dla tych Uczestników przychody podatkowe / koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-173/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    miejsce świadczenia usługi przetwarzania danych oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług wykorzystywanych do świadczenia tych usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-681/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymane przez Wnioskodawczynię w wyniku ugody odszkodowanie z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości należy w niniejszej sprawie traktować jako podlegające zwolnieniu przedmiotowemu wynikającemu z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy dochodowej, co oznaczałoby, że nie ma obowiązku uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych, czy też stanowi ono przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych, i/lub w świetle przepisów podatkowych stanowi również świadczenie usług opodatkowane podatkiem od towarów usług zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-331/09-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeśli Wnioskodawca podzieli ww. grunt na mniejsze działki i będzie się nosił z zamiarem sprzedania: - osobie na poszerzenie gospodarstwa rolnego (wejdą w skład gospodarstwa rolnego), - osobie nie na poszerzenie gospodarstwa rolnego (nie wejdą w skład gospodarstwa rolnego),to czy w tym przypadku wystąpi podatek dochodowy, podatek VAT i podatek od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-263/09-2/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie świadczeń zdrowotnych ponoszonych przez pracodawcę na rzecz pracowników i ich członków rodzin.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-367/09-3/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Dla budynków mieszkalnych okres amortyzacji nie może być krótszy niż 10 lat, co odpowiada indywidualnej stawce amortyzacyjnej wynoszącej 10% rocznie. W wyniku przekształcenia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego Wnioskodawca pozyska środek trwały po raz pierwszy wprowadzony do ewidencji środków trwałych, dla którego istnieje możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji w wysokości 10% rocznie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-431/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy powyższe rozliczenie podatku od sprzedaży akcji jest prawidłowe? Czy od akcji nabytych przed 01.01.2004 r. Wnioskodawca powinien zapłacić podatek (chodzi o akcje nabyte w drodze spadku, które przeszły na własność Wnioskodawcy przed 01.01.2004 r. i od których został odprowadzony podatek spadkowy, a walory nabyte przed 01.01.2004 r. nie są objęte podatkiem tzw. Belki)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-335/09-4/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż działek otrzymanych w darowiźnie nie podlega opodatkowaniu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-291/07/09-S/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Opodatkowanie transakcji zbycia lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-384/09/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy Wnioskodawczyni ma zapłacić podatek od sprzedaży darowizny (mieszkania) i w jakiej wysokości?podatek dochodowy od sprzedaży darowizny, podatek dochodowy od wyodrębnionych gruntów.2. Czy Wnioskodawczyni zobowiązana jest do zapłaty podatku od spadków i darowizn dotyczącego nieruchomości, o której mowa we wniosku, zwłaszcza nieruchomości gruntowej związanej z przedmiotową nieruchomością lokalową? 3. W jakiej wysokości zostanie pobrany podatek? 4. Na podstawie którego przepisu Wnioskodawczyni zwolniona jest od zapłaty podatku od spadków i darowizn?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-297/09-6/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu kwoty przekazane swojemu udziałowcowi tytułem zwrotu kosztów użycia przez prezesa zarządu Wnioskodawcy, a jednocześnie pracownika udziałowca, samochodu prywatnego do celów służbowych w wysokości wyższej niż wynikające z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 roku w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów, niebędących własnością pracodawcy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-263/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Spółdzielnia wnosi o potwierdzenie stanowiska w sprawie zaliczenia wymienionych dochodów Spółdzielni do dochodów zwolnionych z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 oraz dochodów opodatkowanych tym podatkiem.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD6/8213/210/MNX/08/PK-464 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    Czy dochody Wspólnoty Mieszkaniowej z tytułu odsetek z rachunku bieżącego, od lokat bankowych założonych ze środków wpłacanych przez właścicieli lokali na poczet funduszu remontowego, a także odsetki za opóźnienie w zapłacie należnych jej świadczeń pieniężnych są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych jako dochody uzyskane z działalności w zakresie gospodarki mieszkaniowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD6/8213/301/MNX/08/PK-992 wydana przez: Minister Finansów

105| 106| 107| 108| 109|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY