Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy przychód uzyskany ze zbycia akcji podlega opodatkowaniu bez względu na datę ich nabycia, tj. przed 01.01.2004 r. - art. 30b ust. 2, czy też podlegają one wyłączeniu z opodatkowania na mocy art. 19 ustawy (Dz. U. Nr 202 z 2003 r.)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-246/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zachodzi konieczność zapłaty podatku dochodowego, od czego i w jakiej części?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-316/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym koszt związany z opłaceniem przez ubezpieczającą Spółkę składki z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia odpowiedzialności członków organów stanowi przychód dla osoby pełniącej funkcję członka zarządu podlegający opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych, zgodnie z art. 12 i art. 13 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-287/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W ocenie organu podatkowego nie można zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, iż umowa o dzieło i umowa zlecenia zawarte przez tego samego płatnika z tym samym podatnikiem to dwa różne tytuły uzyskiwanego przez podatnika przychodu, w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 19, poz. 93 ze zm.) odrębnie definiuje obydwa tytuły umów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-267/09-4/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy nabyte przez Wnioskodawcę (mającego miejsce zamieszkania dla celów opodatkowania w Belgii warranty subskrypcyjne wyłączone są z zakresu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (u.p.d.o.f.) w dacie nabycia tych warrantów, a dochodem podlegającym przepisom u.p.do.f. (chociaż zwolnionym z podatku) jest dopiero ewentualna nadwyżka wartości rynkowej akcji (o ile taka nadwyżka wystąpi w przyszłości) objętych przez członków zarządu w kapitale Spółki na podstawie tych warrantów subskrypcyjnych nad wydatkami poniesionymi na objęcie tych akcji? Czy podlegający przepisom u.p.d.o.f. dochód powstały z tytułu objęcia akcji na podstawie warrantów subskrypcyjnych jest wolny od opodatkowania w chwili objęcia akcji na podstawie art. 24 ust. 11 u.p.d.o.f. i pod warunkiem, że dochód ze zbycia tych akcji zostanie osiągnięty w Polsce podlega on opodatkowaniu w Polsce zgodnie z art. 24 ust. 12 tej ustawy w chwili odpłatnego zbycia tych akcji, jako nadwyżka kosztów nabycia akcji nad przychodem z ich zbycia, z zastrzeżeniem pytania nr 3 poniżej? Czy dochód określony w art. 24 ust. 12 u.p.d.o.f. osiągnięty w Polsce z tytułu odpłatnego zbycia tych akcji, jako nadwyżka przychodu z ich zbycia nad kosztami nabycia akcji, podlega opodatkowaniu w Belgii, a w Polsce zwolniony jest z podatku dochodowego w stosunku do Wnioskodawcy - rezydenta podatkowego Belgii - na podstawie art. 13 ust. 5 Polsko-Belgijskiej Umowy o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania, jeżeli Wnioskodawca posiada certyfikat rezydencji podatkowej wystawiony przez władze podatkowe Belgii?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-284/09-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zdaniem Wnioskodawcy, będzie mógł on zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów przedmiotowe odsetki wynikające z rozważanej umowy pożyczki (otrzymanej od Pożyczkodawcy 1 lub Pożyczkodawcy 2) niezależnie od wysokości ewentualnego zadłużenia wobec podmiotów określonych w w/w przepisach.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-296/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy składka, która zostanie opłacona przez Spółkę za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej członków władz spółki, stanowi jej koszty poniesione w celu uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-192/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W związku z przedstawionym stanem faktycznym, mając na uwadze własne stanowisko w sprawie, Spółka zwraca się z prośbą o potwierdzenie czy koszty z tytułu należnych pośrednikom prowizji akwizycyjnych powinny być - w związku z ich ujęciem w księgach rachunkowych jako zobowiązania zgodnie z przyjętym krajowym standardem rachunkowości nr 6 - traktowane za poniesione w momencie ich naliczenia od przypisu składki i tym samym uznawane za koszty uzyskania przychodu jednorazowo w momencie ich naliczenia na podstawie umowy agencyjnej od przypisu składki w związku z art. 15 ust. 4 i 4b w połączeniu z art. 15 ust. 4e ustawy CIT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-174/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy brak jest przeszkód, aby Spółka mogła udokumentować usługę, która zostanie wykonana w przeciągu danego miesiąca w ten sposób, że każdego 15 dnia miesiąca Spółka wystawi faktury uwzględniające całą wartość miesięcznego wynagrodzenia należnego z tytułu świadczenia usług, tj. Spółka wystawi faktury przed całkowitym wykonaniem świadczeń, których te faktury dotyczą?2. Czy jeśli usługi wykonane w danym miesiącu zostaną w całości udokumentowane w ww. sposób (na podstawie uzgodnionych i zaakceptowanych przez Klienta Mediaplanów prawidłowe jest ostateczne ich rozliczenie, po otrzymaniu przez Wnioskodawcę od Dostawców mediów faktur VAT, potwierdzających realizację kampanii?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-398/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    brak potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez kontrahenta uniemożliwia Zainteresowanemu obniżenie podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie wystawionej faktury korygującej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-440/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jakiej wysokości przysługują koszty uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-314/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy czynność nieodpłatnego wydania przez Spółkę towarów w celu promocji własnej działalności powoduje powstanie dla Spółki obowiązku wykazania podatku należnego VAT od takich czynności?Czy czynność nieodpłatnego wydania przez Spółkę towarów w ramach świadczonych usług promocyjno-reklamowych na rzecz Klienta powoduje powstanie dla Spółki obowiązku wykazania podatku należnego VAT od takich czynności?Czy Spółka ma prawo do odliczania podatku naliczonego przy nabyciu towarów przekazywanych nieodpłatnie, jeżeli nie jest zobowiązana do naliczenia VAT należnego z tytułu nieodpłatnego przekazania tych towarów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-398/09-2/ASi wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    (1) Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. (Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.) (,,ustawa o CIT"), wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci Prawa do Lokalu do Spółki Komandytowej, nie spowoduje u Wnioskodawcy powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (3) Jaka będzie wartość początkowa Prawa do Lokalu w Spółce Komandytowej otrzymującej aport dla celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych? (4) W jakiej wysokości należy ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku ewentualnej sprzedaży Prawa do Lokalu wniesionego uprzednio do Spółki Komandytowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-232/08-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka powinna potrącać u źródła polski podatek dochodowy od osób prawnych od należności licencyjnych płaconych kontrahentowi będącemu francuskim rezydentem podatkowym z tytułu nabycia prawa do dystrybucji/udzielania sublicencji dotyczących filmów/dzieł zarejestrowanych dla telewizji od kontrahenta posiadającego siedzibę we Francji ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-224/09-6/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy powstanie u Wnioskodawcy obowiązek podatkowy z tytułu podatku akcyzowego w związku ze zużyciem energii elektrycznej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-251/09-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podatnikiem podatku akcyzowego jest dostawca energii dla podmiotu wynajmującego, pomimo, że wynajmujący energii nie zużywa sam a jej kosztami obciąża (refakturuje) podmiot posiadający koncesję na obrót?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-302/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    rozliczenie podatku akcyzowego z tytułu refakturowania energii elektrycznej (nabytej z podatkiem akcyzowym)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-325/09-7/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    podatku akcyzowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej i jej zużycia na cele własne (biurowe)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-325/09-6/SM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca spełnia warunki do stosowania zabezpieczenia ryczałtowego podczas przemieszczania wyrobów opisanego we wniosku, jednakże nie może w tym celu wykorzystywać posiadanego już zabezpieczenia generalnego lecz winien wystąpić do właściwego naczelnika urzędu celnego o wydanie stosownego zabezpieczenia ryczałtowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-85/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    wystawianie faktur elektronicznych w imieniu dostawcy

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-494/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

126| 127| 128| 129| 130|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY