Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    wystawianie faktur korygujących w formie papierowej do faktur wystawionych w formie elektronicznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-509/09-3/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przedstawione powyżej usługi pomocnicze do usług targów i wystaw dla odbiorców z Polski - podatników VAT i podmiotów nie będących podatnikami, podatników Unii Europejskiej oraz państw trzecich opodatkowane będą zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit a) w miejscu, gdzie usługi będą faktycznie świadczone, czyli miejscu organizacji targów i wystaw poza terytorium Polski, bez względu na status podatkowy podmiotu, dla którego usługi będą świadczone, a o sposobie opodatkowania będą decydowały uregulowania podatkowe w kraju, gdzie zlokalizowana jest impreza targowo-wystawiennicza?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-409/09-2/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wystawianie, przesyłanie i archiwizowanie faktur w formie elektronicznej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-509/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    dot. podatku od towarów i usług w zakresie użytkowania kas rejestrujących

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-423/09-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    dot. podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku przechowywania paragonów fiskalnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-422/09-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    dot. podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku przechowywania paragonów fiskalnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-421/09-2/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci przedmiotowych nieruchomości do osobowej spółki prawa handlowego będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-231/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umorzenie udziałów za wynagrodzeniem różniącym się od wartości nominalnej i/lub rynkowej tych udziałów będzie dla Spółki neutralne na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, niezależnie od sposobu umorzenia udziałów. W szczególności, nie będzie skutkować uzyskaniem przez Spółkę przychodu podatkowego, jak również obowiązkiem pobrania przez Spółkę zryczałtowanego podatku dochodowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-243/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy udzielenie i uzyskanie zabezpieczenia zobowiązań, opisane w stanie faktycznym niniejszego wniosku, bez wynagrodzenia rodzi skutki w podatku dochodowym od osób prawnych dla M jako podmiotu udzielającego i otrzymującego zabezpieczenie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-208/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy udzielenie i uzyskanie zabezpieczenia zobowiązań, opisane w stanie faktycznym niniejszego wniosku, bez wynagrodzenia rodzi skutki w podatku dochodowym od osób prawnych dla J jako podmiotu udzielającego i otrzymującego zabezpieczenie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-206/09-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC w zakresie opodatkowania umowy lub deponowania na podstawie umowy nadwyżek finansowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-124/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty zakupów budowlanych poniesionych przed uzyskaniem pozwolenia na budowę Wnioskodawczyni może potraktować jako wydatki na cele budowlane zadeklarowane w Urzędzie Skarbowym po sprzedaży mieszkania? Czy Wnioskodawca może ubiegać się o zwrot części podatku VAT w stosunku do wydatków, które poniosła przed uzyskaniem pozwolenia na budowę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-288/09-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Środki pieniężne w postaci napiwków adresowane imiennie do określonego pracownika restauracji trafiające do pracodawcy, który później rozdysponowuje je wśród pracowników, stanowią przychód pracowników ze stosunku pracy i podlegają opodatkowaniu łącznie z wynagrodzeniami za pracę, od których płatnik, ma obowiązek pobrania zaliczek na podatek zgodnie z art. 31 i art. 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Bez znaczenia pozostaje w tym wypadku to, że pracownicy sami dokonają podziału otrzymanych napiwków.W sytuacji, kiedy pracownicy kasyna gry z otrzymanych bezpośrednio od klientów napiwków tworzyć będą przez miesiąc pulę, a pracodawca przyjmuje gromadzone w ten sposób pieniądze na przechowanie, z otrzymanych przez wszystkich pracowników kasyna gry napiwków w danym miesiącu pula, dzielona będzie przez jednego z pracowników wg przyjętych przez tych pracowników zasad, mimo, iż Wnioskodawca nie będzie ani ustalał, ani ingerował w zasady podziału napiwków stanowią przychód pracowników ze stosunku pracy. Odróżnić od powyższego stanu faktycznego należy natomiast okoliczność, kiedy pracownik bezpośrednio od klienta (bez pośrednictwa pracodawcy) otrzymałby napiwek. Wówczas ich wypłaty nie dokonuje pracodawca. Tylko wtedy wartości tych napiwków nie można zaliczyć do przychodów ze stosunku pracy, napiwki te stanowią bowiem przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 20 ust. 1 ww. ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-254/09-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przedstawiona powyżej usługa udostępnienia stoiska w miejscu zapewnionym przez Zleceniodawcę i z elementów dostarczonych przez Zleceniodawcę i własnych Spółki jest usługą na ruchomym majątku rzeczowym opodatkowaną zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d w miejscu gdzie usługi są faktycznie świadczone, z zastrzeżeniem art. 28 ust. 7 i 8 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-408/09-2/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy usługi świadczone przez spółkę na rzecz zagranicznych Kontrahentów stanowią usługi reklamy, których miejscem opodatkowania w oparciu o art. 27 ust. 4 pkt 2 w związku z art. 27 ust. 3 ustawy o VAT jest kraj, gdzie nabywca usługi posiada siedzibę?2.W związku z pytaniem nr 1 czy wystawiając fakturę VAT dokumentującą świadczenie przedmiotowych usług na rzecz zagranicznych Kontrahentów Spółka nie jest zobowiązana do naliczania podatku VAT z tego tytułu i wykazania go na fakturze VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-470/09-3/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy usługi świadczone przez spółkę na rzecz zagranicznych Kontrahentów stanowią usługi reklamy, których miejscem opodatkowania w oparciu o art. 27 ust. 4 pkt 2 w związku z art. 27 ust. 3 ustawy o VAT jest kraj, gdzie nabywca usługi posiada siedzibę?2.W związku z pytaniem nr 1 czy wystawiając fakturę VAT dokumentującą świadczenie przedmiotowych usług na rzecz zagranicznych Kontrahentów Spółka nie jest zobowiązana do naliczania podatku VAT z tego tytułu i wykazania go na fakturze VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-470/09-2/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    podstawa opodatkowania samochodów osobowych przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-296/09-2/MPe wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Oleje smarowe przeznaczone na cele inne niż opałowe lub napędowe są wyrobami akcyzowymi zharmonizowanymi zarówno w świetle uregulowań wspólnotowych jak również krajowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-79/09/ZG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W przypadku gdy Wnioskodawca - producent energii w małej elektrowni nie zużywa energii elektrycznej zwolnionej od akcyzy, nie będzie obowiązany do złożenia zgłoszenia rejestracyjnego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-84/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w związku z przepisem art. 88 ust 4 i 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym, sprzedając olej opałowy przy użyciu instalacji pomiarowej, która posiada licznik ilości wydawanego oleju opałowego oraz zakończona jest pistoletem, staje się podatnikiem podatku akcyzowego bez względu na fakt, iż urządzenie to zgodnie z odrębnymi przepisami nie jest odmierzaczem paliw ciekłych?2. Czy sprzedając olej napędowy z autocysterny, a nie na stacji paliw, od którego akcyza została już zapłacona Wnioskodawca staje się podatnikiem podatku akcyzowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: AE1/8012/1/RMP/09/6513 wydana przez: Minister Finansów

128| 129| 130| 131| 132|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY