Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1.Czy wniesienie przez wnioskodawcę do spółki wkładu wg wartości rynkowej spowoduje powstanie u wnioskodawcy przychodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a jeśli tak, to w jaki sposób winien zostać ustalony przychód oraz koszt uzyskania przychodu (dochód) w związku z tak przeprowadzoną transakcją ? 2.Czy w przypadku zbycia przez spółkę aktywów, które to spółka nabyła uprzednio jako wkład, koszt uzyskania przychodu (rozpoznawany u wnioskodawcy stosownie do jego udziału w zysku spółki) stanowić będzie wartość początkowa środka trwałego (odpowiadająca wartości, po jakiej przedmiot wkładu zostanie wniesiony do spółki), pomniejszona o podatkowe odpisy amortyzacyjne, z zastrzeżeniem, że amortyzacji nie będą podlegały grunty ani prawo wieczystego użytkowania, a jedynie budynki, budowle i ich części oraz inne składniki aktywów ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-296/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT w zakresie uznania umowy za podatkową umowę leasingu finansowego budynku znajdującego się na gruncie, będącym przedmiotem prawa wieczystego użytkowania oraz jej skutków w zakresie kosztów podatkowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-225/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przepływy pieniężne pomiędzy kontami Spółki a rachunkiem docelowym Agenta stanowią odpowiednio dla Spółki przychód albo koszt uzyskania przychodów? W którym momencie otrzymane odsetki stanowią dla Spółki przychód, a zapłacone odsetki stanowią koszt uzyskania przychodów? Czy brak wynagrodzenia dla Agenta stanowi przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia? Czy umowa zawarta z bankiem stanowi umowę pożyczki, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 w związku z art. 16 ust 7 b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana będzie do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-176/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odsetki od sald powstałe w wyniku realizacji Urnowy cash-pooling nie będą podlegały ograniczeniom wynikającym z przepisów art. 16 ust. 1 pkt. 60 i 61 w związku z art. 16 ust. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-189/09-3/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT odnośnie konsekwencji zawarcia umowy cash poolingu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-177/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy prawidłowe jest stanowisko, że strata odpowiadająca niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcy środek trwały w postaci wydatków poniesionych na prace budowlane i budowlano - montażowe na dostosowanie zajmowanego na podstawie umowy najmu lokalu do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, może zostać zaliczona przez Spółkę do kosztów uzyskaniu przychodów w chwili rozwiązania umowy najmu i zaprzestania korzystania z tego lokalu ?2.Czy prawidłowe jest stanowisko, że strata odpowiadająca niezamortyzowanej wartości początkowej środków trwałych trwale związanych z daną nieruchomością traktowanych przez spółkę jako odrębne środki trwałe od inwestycji w obcy środek trwały może zostać zaliczona przez Spółkę do kosztów uzyskaniu przychodów w chwili rozwiązania umowy najmu i zaprzestania korzystania z tego wyposażenia ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-161/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    gdy Spółka zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług (obowiązującymi w momencie zakupu) nie odliczała podatku naliczonego od zakupów paliwa, a następnie w związku z przedmiotowym wyrokiem ETS Spółka dokonała korekty rozliczenia tego podatku, Spółka nie jest zobowiązana do korygowania kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym - kwota zwrotu lub obniżenia podatku w części uprzednio odliczonej będzie stanowiła przychód w podatku dochodowym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-175/09-4/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wypłacone przez spółkę komandytową wynagrodzenia pracownicze oraz wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji Prezesa Zarządu, zarachowane w spółce z ograniczoną odpowiedzialnoącią, stanowią koszty uzyskania przychodów w spółce komandytowej w momencie ich wypłaty (metoda kasowa) przypisane do kosztów podatkowych, tj. proporcjonalnie do udziałów w zyskach spółki komandytowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-164/09-4/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT w zakresie możliwości rozpoznania różnic kursowych z tytułu transakcji w walucie obcej z polskimi kontrahentami oraz z tytułu przeliczenia podatku VAT

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-167/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym Umowa spełnia przesłanki wskazane w art. 17b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 16 ust. 3b ustawy, a tym samym, czy na Spółce ciąży obowiązek wynikający z art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-288/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym Spółka może, po podpisaniu aneksu, skorzystać i od jakiego momentu ( za cały okres umowy najmu, czy tylko od daty podpisania aneksu ) i wliczyć w koszty uzyskania przychodów płacony czynsz najmu i pełne koszty eksploatacji samochodu bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy pdop?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-226/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce po cenie nominalnej, która jest niższa aniżeli wartość wynikająca z wyceny majątku Spółki, spowoduje powstanie po Jego stronie przychodu, w momencie objęcia udziałów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-305/09-2/SP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka prawidłowo wykazywała obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu zawierania zakładów gier liczbowych z wyprzedzeniem na następne okresy rozliczeniowe?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-249/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    o ile wszystkie warunki wynikające z powołanych przepisów ustawy zostały spełnione, wydatki poniesione jako odpłatność za zabiegi rehabilitacyjne, podlegają odliczeniu od dochodu w rozumieniu przepisu art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-196/09-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy koszty poniesione przez Spółkę w związku z przygotowaniem transakcji inwestycyjnej ze Wspólnikiem do których należą koszty due diligence prawnego, due giligence biznesowego, due diligence ekonomicznego, koszty doradztwa prawnego, doradztwa biznesowego oraz koszty związane z realizacją transakcji inwestycyjnej, tj. z podwyższeniem kapitału zakładowego, w tym koszty opłat notarialnych oraz sądowych, zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-250/09-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zapłata podatku za lata ubiegłe (5 lat wstecz) w roku 2009 nie będzie kosztem potrąconym w dacie jego poniesienia - jak twierdzi Wnioskodawca - ponieważ był on już ujęty w kwocie dzierżawy płaconej wydzierżawiającemu, a kwota dzierżawy zaliczona do kosztów uzyskania przychodów odpowiednich okresów. Zaliczenie zaległego za 5 poprzednich lat podatku od nieruchomości w koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy w roku 2009 spowodowałoby więc niedopuszczalne powtórne obciążenie dochodu do opodatkowania tą samą wartością ekonomiczną.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-133/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki związane z przekazaniem środków pieniężnych na modernizację sieci wodociągowo - kanalizacyjnej w zakresie wynikającym z przyłączenia do niej fabryki okien i drzwi można zakwalifikować bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-88/09/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Jak podatkowo należy rozliczyć przychody z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej (Spółce B) w zamian za wkłady niepieniężne ? 2. Jak podatkowo należy rozliczyć koszty z tytułu przeniesienia własności zabudowanej nieruchomości na rzecz Spółki B?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-258/09-2/MŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy do ustalenia dochodu należy uwzględnić w przychodach wartość nieodpłatnych świadczeń wyliczonych według cen rynkowych w operacie szacunkowym pomniejszając o wartość uiszczonego czynszu?2. Czy do ustalenia dochodu nie należy uwzględniać żadnych wartości nieodpłatnych świadczeń, ponieważ w umowie dzierżawy ustalono wartość należnego czynszu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-168/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w spółce dzielonej powstanie przychód w związku z przekazaniem kapitałów pieniężnych do spółki nowo powstałej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-186/09-6/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

140| 141| 142| 143| 144|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY