Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy zrealizowanie nakładów inwestycyjnych ( wybudowanie budynku ) przez Województwo na gruncie w użytkowaniu wieczystym Spółki , stanowi dla niej przychód zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-221/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    przysporzenie majątkowe wynikające z zawartej w dniu 22.09.2008 r. umowy, na mocy której bank dokonał zwolnienia z długu, za którego spłatę Wnioskodawca odpowiada jako poręczyciel wekslowy, wystąpi tylko u wystawy weksla, czyli Spółki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-248/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca dla celów rozliczenia podatkowego za 2008 r. spełnia przesłanki do uznania go za osobę samotnie wychowującą dziecko w myśl art. 6 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4-415-301/09-2/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Certyfikat ma dla celów podatkowych potwierdzić miejsce zamieszkania lub siedzibę podatnika, jest więc formą dokumentowania stanu faktycznego. Dokument ten ma potwierdzać, w którym państwie podatnik, o którym mowa w art. 3 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nieposiadający miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a uzyskujący dochody ze źródeł położonych na terytorium Polski, posiada rezydencję podatkową, t. j. w którym państwie podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (jest opodatkowany z każdego źródła dochodu wskazanego przez to państwo, niezależnie od miejsca położenia źródła tego dochodu).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-275/09-2/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umorzone, w wyniku ugody z bankiem, kwoty z tytułu kredytu na budowę, odsetek skapitalizowanych, karnych, stanowią przychód z innych źródeł?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-474/08/09-S/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy po dokonaniu połączenia, o którym mowa wyżej wnioskująca spółka będzie zobowiązana do wpłacania zaliczki na podatek wg dotychczasowym zasad czy w oparciu o inną metodę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-259/09-2/MŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wypłacane odsetki podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 5% zgodnie z postanowieniami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej z Republiką Federalną Niemiec i w jakim momencie Spółka powinna potrącać podatek u źródła z tytułu wypłaconych odsetek?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-177/09-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wypłacane odsetki podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 5% zgodnie z postanowieniami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej z Republiką Federalną Niemiec i w jakim momencie Spółka powinna potrącać podatek u źródła z tytułu wypłaconych odsetek?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-176/09-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka postępuje prawidłowo kwalifikując wynajem kabiny dla palaczy, jako należności licencyjne płacone za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego i pobierając zryczałtowany podatek dochodowy od podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (CIT-10) w wysokości 5%, w momencie regulowania zobowiązań na rzecz kontrahenta zagranicznego? Czy w zawartej umowie pomiędzy Spółką a firmą S. powinien znaleźć się zapis, które państwo jest uprawnione do opodatkowania należności licencyjnych, czy podatek w ten sposób ustalony może być odprowadzany w Polsce w wysokości 5% kwoty należności licencyjnych brutto ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-183/09-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawcy nie przysługuje prawo odliczenia od zaliczek wpłacanych w formie uproszczonej podatku dochodowego uiszczonego od otrzymanej dywidendy. Odliczenia takiego Wnioskodawca może dokonać jedynie w zeznaniu rocznym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-201/09-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Biorąc pod uwagę ww. przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn, przy ustalaniu podstawy opodatkowania ww. podatkiem wartość nieruchomości może być pomniejszona o faktyczną wartość zadłużenia z tytułu kredytu ustaloną na dzień zawarcia ugody w formie aktu notarialnego, zgodnie z którą nastąpi nieodpłatne zniesienie współwłasności.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-100/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy zgodnie z opisanym powyżej stanem faktycznym, z uwagi na fakt, iż Spółka uiściła należny podatek PCC od umowy Pożyczki, Spółka miała prawo odliczyć od podstawy opodatkowania przy podwyższeniu kapitału zakładowego kwotę Pożyczki, która była uprzednio opodatkowana podatkiem PCC zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu podjęcia uchwały o podwyższeniu?2. Jeżeli odpowiedź na pytanie pierwsze jest pozytywna, to w związku z faktem, iż Spółka nie odliczyła tego podatku w dacie powstania obowiązku podatkowego to, czy ma prawo wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty podatku PCC wraz z korektą odpowiedniej deklaracji PCC-3?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-176/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez utworzenie nowych udziałów, gdzie udziały są objęte po cenie wyższej niż cena nominalna, a nadwyżka ponad wartość nominalną nowo utworzonych udziałów przekazana jest na kapitał zapasowy Spółki, podatkiem od czynności cywilnoprawnych opodatkowana zostanie jedynie kwota, o którą podwyższono kapitał zakładowy, zaś nadwyżka przekazywana na kapitał zapasowy nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-104/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PCC w zakresie umów pożyczek

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-109/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zawarcie i realizacja umowy cash pooling podlega opodatkowaniu na gruncie ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (zwana dalej: ustawą o pcc)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-98/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przepływy pieniężne pomiędzy kontami Spółki a rachunkiem docelowym Agenta stanowią odpowiednio dla Spółki przychód albo koszt uzyskania przychodów? W którym momencie otrzymane odsetki stanowią dla Spółki przychód, a zapłacone odsetki stanowią koszt uzyskania przychodów? Czy wypłacane odsetki podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 5% zgodnie z postanowieniami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej z RFN i w jakim momencie Spółka powinna potrącać podatek u źródła z tytułu wypłaconych odsetek? Czy brak wynagrodzenia dla Agenta stanowi przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia? Czy umowa zawarta z bankiem stanowi umowę pożyczki, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy o PDOP w związku z art. 16 ust 7b ustawy o PDOP? Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana będzie do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy PDOP? Czy czynności wykonywane w ramach umowy cash poolingu stanowią usługi pośrednictwa finansowego, korzystające ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w zw. z poz. 3 załącznika Nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. ? Jak należy opodatkować usługi nabywane przez Spółkę i co stanowić będzie podstawę opodatkowania VAT dla tych usług? Czy zawarcie i realizacja umowy cash pooling podlega opodatkowaniu na gruncie ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (zwana dalej: ustawą o pcc)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-97/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w odniesieniu do odsetek naliczanych i alokowanych przez Bank pomiędzy Agentem a Uczestnikami nie znajdują zastosowanie przepisy o cenach transferowych wymienionych w art. 11, a w szczególności art. 11 ust. 4 w związku z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-187/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z art. 9a w związku z art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka nie ma obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-188/09-6/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Biorąc pod uwagę ww. przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn, przy ustalaniu podstawy opodatkowania ww. podatkiem wartość nieruchomości może być pomniejszona o faktyczną wartość zadłużenia z tytułu kredytu ustaloną na dzień zawarcia ugody w formie aktu notarialnego, zgodnie z którą nastąpi nieodpłatne zniesienie współwłasności.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-100/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W opisanym we wniosku zdarzeniu przyszłym podstawę opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn zgodnie z art. 7 ustawy stanowić będzie wartość nabytych rzeczy i praw majątkowych po potrąceniu długów i ciężarów (czysta wartość), ustalona według stanu rzeczy i praw majątkowych w dniu nabycia i cen rynkowych z dnia powstania obowiązku podatkowego. Nadmienia się, iż jeżeli wartość 1/2 części ciężaru w postaci kredytu przekroczy albo będzie równa wartości 1/2 części wartości rynkowej mieszkania, wówczas nie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn. Obowiązek podatkowy nie powstanie także, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekroczy kwoty wolnej od podatku w III grupie podatkowej, tj. 4.902 zł. W przypadku przekroczenia kwoty wolnej, powyższa czynność będzie podlegała opodatkowaniu zgodnie z art. 15 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Wówczas notariusz zobowiązany będzie pobrać należny podatek.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-99/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

141| 142| 143| 144| 145|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY