Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Ze zwolnienia nie będzie jednak korzystać ta część przychodów, która zostanie przeznaczona na spłatę rat kredytu zaciągniętego przez małżonka Wnioskodawczyni na zakup budynku mieszkalnego w czasie, gdy istnieje rozdzielność majątkowa. Wnioskodawczyni stanie się współwłaścicielem tego budynku w drodze rozszerzenia małżeńskiej wspólności majątkowej, lecz nie stanie się współkredytobiorcą, co za tym idzie nie będzie mogła w tej części skorzystać ze zwolnienia. Podobnie ze zwolnienia nie będzie korzystać ta część przychodu, która zostanie przeznaczona na spłatę pożyczki zaciągniętej przez małżonka Wnioskodawczyni wobec dewelopera, który sprzedał małżonkowi Wnioskodawczyni budynek mieszkalny, jako że nie jest to pożyczka zaciągnięta w ww. instytucjach, oraz Wnioskodawczyni nie stanie się współpożyczkobiorcą. Wnioskodawczyni przeznaczając część przychodów ze sprzedaży nieruchomości na remont domu, którego będzie współwłaścicielem (w momencie wydatkowania pieniędzy) skorzysta w tej części ze zwolnienia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-541/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy po wniesieniu nieruchomości do spółki jawnej wartość początkową środka trwałego można ustalić jako wartość wskazaną przez wspólników w akcie notarialnym w którym zostanie wniesiony aport, nie wyższą jednak niż wartość rynkowa ustalona przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego na dzień wniesienia aportu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-714b/09/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Określenie wartości początkowej środka trwałego nabytego w drodze darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-715/09/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia od wynagrodzenia za wykonywanie projektów 50%-owej stawki kosztów uzyskania przychodu, o jakiej mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 1993 r. Nr 90, poz. 416)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-550/09-4/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy po wniesieniu nieruchomości do spółki jawnej wartość początkową środka trwałego do celów amortyzacji można ustalić jako wartość rynkową ustaloną przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego na dzień wniesienia aportu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-718b/09/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wypłacane pracownikom Partner Group T świadczenia z tytułu podróży służbowej na podstawie polecenia wyjazdu służbowego są zwolnione z opodatkowania podatkiem od osób fizycznych i czy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-708/09-3/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie podstawy opodatkowania wniesienia wkładu niepieniężnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-852/09-6/MPe wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez wspólnika opisanego powyżej wkładu niepieniężnego do spółki jawnej będzie powodowało powstania po stronie Wnioskodawczyni przychodu podatkowego? Jeżeli tak to w jaki sposób będzie ustalany ten przychód i jak będą ustalane koszty uzyskania tego przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-620/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wniesienie aportu do spółki jawnej - nieruchomości i wykorzystywanie w prowadzonej działalności gospodarczej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-718a/09/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wniesienie przez Wnioskodawczynię opisanego powyżej wkładu pieniężnego do spółki jawnej będzie powodowało powstanie po jej stronie przychodu podatkowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-620/09-3/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawczyni jest uprawniona do wyboru opodatkowania dochodów uzyskiwanych z udziału w spółce jawne na zasadach określonych w art. 30custawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. wg stawki19%? Kiedy Wnioskodawczyni zobowiązana jest złożyć oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-620/09-4/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z dobrowolnym umorzeniem własnych udziałów bez wynagrodzenia, zgodnie z art. 199 § 3 Kodeksu spółek handlowych, Spółka jako płatnik będzie miała obowiązek pobrania podatku dochodowego od Wspólników - osób fizycznych mających rezydencję podatkową w Niemczech?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-724/09/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy przychody ze sprzedaży zwierząt wyhodowanych w tej hodowli powinny być opodatkowane?Czy hodowla małp zalicza się do ,,Działów specjalnych produkcji rolnej", czy należy zaliczyć ją do działalności rolniczej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-631/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    stwierdza się, iż dokonywane w ramach umowy Cash Pool transfery nie zostały wymienione w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym wszystkie czynności, w tym także subrogacja dokonywane w ramach umowy Cash Pool nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. A zatem bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie powyższej czynności pod kątem art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-344/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    zatem należy stwierdzić, iż umowa spółki N. PL lub jej zmiana co do zasady podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, ale w powyższej sytuacji korzysta z wyłączenia zgodnie z art. 2 pkt 6 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-310/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    stwierdza się, iż dokonywane w ramach umowy Cash Pool transfery nie zostały wymienione w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym wszystkie czynności, w tym także subrogacja dokonywane w ramach umowy Cash Pool nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. A zatem bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie powyższej czynności pod kątem art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-342/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    stwierdza się, iż zawarcie i wykonywanie umowy o zarządzanie płynnością finansową nie należy do katalogu czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym czynności dokonywane w ramach umowy ,,cash-pooling" nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. A zatem bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie powyższej czynności pod katem art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-346/09-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż konieczność zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od przychodu ze sprzedaży mieszkania, który zobowiązana była uiścić spadkodawczyni jest długiem spadkowym. A zatem, w powyższej sytuacji istnieje możliwość wznowienia postępowania podatkowego na podstawie art. 240 § 1 pkt 5 ustawy Ordynacja podatkowa.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-431/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie ważności certyfikatu rezydencji

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-542/09-5/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z zatrudnieniem jednego pracownika, który będzie wykonywał pracę na terenie innej jednostki samorządu terytorialnego niż właściwa dla siedziby Spółki, Wnioskodawca jest zobowiązany składać do Urzędu Skarbowego informację CIT-ST według wzoru z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 grudnia 2007 r.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-546/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

27| 28| 29| 30| 31|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY