Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Istnieje obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego w deklaracji podatkowej składanej za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła sprzedaż samochodu osobowego, stosownie do postanowień art. 91 ust. 5 ustawy, w tym konkretnym przypadku korekta ta winna obejmować całość odliczonego podatku (6.000 zł), gdyż nabycia i sprzedaży przedmiotowego samochodu dokonano w tym samym roku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-810/09/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. W jaki sposób powinny zostać rozliczone dochody zagraniczne osiągnięte w 2007 roku - czy na mocy art. 27 ust. 8 czy art. 27 ust. 9 i 9A ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2. W przypadku gdyby dochody zagraniczne rozliczane miały być wg art. 27 ust. 9 i 9A w jaki sposób ustalić kwotę podatku?3. Które diety przysługujące do odliczenia od dochodu należy brać pod uwagę, czy obowiązujące w Wielkiej Brytanii czy Finlandii?4. W jaki sposób przeliczyć dochód zagraniczny na polskie złote, czy dochód faktycznie otrzymywany na rachunek bankowy prowadzony w Euro czy wykazany P-45 w walucie GBP oraz jaki kurs powinien zostać zastosowany?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-532/09-4/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w przypadku połączenia przez przejęcie Spółki rozliczonego metodą łączenia udziałów - na dzień połączenia nie zostaną zamknięte księgi rachunkowe Spółki - na podstawie art. 93 § 1 pkt 1 w zw. z 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej w zw. z art. 8 ust 6 oraz art. 12 ust 3 pkt 2 ustawy o rachunkowości w zw. z art. 27 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a Wnioskodawca (następca prawny Spółki) nie będzie zobowiązany do złożenia zeznania rocznego w imieniu Spółki - odrębnego od zeznania rocznego Wnioskodawcy - za rok podatkowy trwający od dnia 1 lipca 2008 r. do dnia połączenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-648/09-8/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w przypadku połączenia przez przejęcie Spółki - rozliczenie połączenia następuje metodą łączenia udziałów i na dzień połączenia nie będą zamykane księgi rachunkowe Spółki - na podstawie art. 93 § 1 pkt 1 w zw. z § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej w zw. z art. 7 ust. 2 i art. 8 ust. 6 oraz art. 12 ust. 3 pkt 2 ustawy o rachunkowości w zw. z art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychody koszty podatkowe osiągnięte przez Spółkę w roku połączenia, tj. w 2009 r. do dnia połączenia powinny zostać zsumowane z przychodami i kosztami podatkowymi osiągniętymi przez Wnioskodawcę w roku połączenia i wykazane łącznie w jednym rozliczeniu podatkowym złożonym przez Wnioskodawcę ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-648/09-6/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wobec zorganizowania konkursu dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na Spółce będą ciążyły obowiązki płatnika na podstawie art. 41 ust. 4 w związku z art. 30 ust. 1 pkt. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-698/09-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w przypadku określonym w pytaniu 3 - na podstawie art. 7 ust. 2 w zw. z art. 7 ust. 3 pkt 4 w zw. z ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przy ustalaniu dochodu (raty) w roku połączenia tj. 2009 r., Wnioskodawca (i) będzie mógł uwzględnić ewentualną stratę podatkową Spółki powstałą w roku połączenia, (ii) będzie mógł uwzględnić własną stratę podatkową z lat poprzednich, oraz (iii) nie będzie mógł uwzględnić straty podatkowej Spółki z lat poprzednich?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-648/09-7/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, iż na podstawie art. 10 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie powstanie u Wnioskodawcy przychód (dochód) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w przypadku połączenia przez przejęcie Spółki, dokonanego w trybie art. 492 § 1 pkt 1 KSH?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-648/09-4/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, że koszt nabycia wynajmowanego budynku biurowego przeznaczonego do rozbiórki, należy traktować jako koszt produkcji w toku i w konsekwencji jako koszt bezpośrednio związany z przychodami ze sprzedaży mieszkań w obiekcie mieszkalnym, wybudowanym na miejscu rozebranego budynku biurowego, rozpoznawanym jako koszt uzyskania przychodów w momencie sprzedaży tych mieszkań?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-573/09-3/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowe jest stanowisko, że wydatek związany ze zwrotem części opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego gruntu należy traktować jako koszt bezpośrednio związany z przychodami ze sprzedaży mieszkań w obiekcie mieszkalnym wybudowanym na nabytym gruncie i w konsekwencji wydatek ten zostanie uznany jako koszt uzyskania przychodów w momencie sprzedaży tych mieszkań?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-572/09-3/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W dokumencie ADT, zgodnie z treścią Not wyjaśniających dotyczących rubryki 7, wskazuje się odbiorcę przesyłki wyrobów akcyzowych uprawnionego do odbioru wyrobów w procedurze zawieszenia poboru akcyzy. W opisanym zdarzeniu przyszłym w rubryce 7 powinny zostać podane dane dotyczące składu podatkowego, a nie właściciela wyrobów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-152e/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W celu zastosowania preferencyjnych stawek podatku akcyzowego właściwych dla paliw opałowych przeznaczonych do celów opałowych, powinno zostać złożone stosowne oświadczenie przez nabywcę wewnątrzwspólnotowego tych wyrobów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-152d/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    To na Wnioskodawcy, jako na prowadzącym skład podatkowy, będą ciążyły obowiązki podatkowe wynikające z faktu nabycia wewnątrzwspólnotowego i wprowadzenia wyrobów akcyzowych do składu podatkowego w procedurze zawieszenia pobory akcyzy, nawet w przypadku, gdy nie jest on właścicielem wprowadzanego do składu wyrobu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-152c/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Przepisy ustawy o podatku akcyzowym nakładają obowiązek złożenia oświadczenia w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego paliw przeznaczonych do celów opałowych. Natomiast w przypadku, gdy Wnioskodawca nabywa oleje napędowe, które nie są przeznaczone do celów opałowych, zatem gdy nie będą one traktowane preferencyjnie, to w stosunku do tych wyrobów nie jest wymagane złożenie oświadczenia, o którym mowa w art. 89 ust. 11 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-152b/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W przypadku, gdy Wnioskodawca dokonuje nabycia wewnątrzwspólnotowego paliw opałowych i zamierza skorzystać z preferencyjnych stawek podatku akcyzowego, to powinien złożyć oświadczenie, że nabywany wewnątrzwspólnotowo olej zostanie przeznaczony do celów opałowych lub będzie sprzedany z przeznaczeniem do celów opałowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-152a/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Preparat chemiczny klasyfikowany do kodu CN 3824 90 97 służący do czyszczenia zbiorników okrętowych (bunkrów) oraz instalacji paliwowych z ciężkich osadów ropopochodnych bez ingerencji człowieka w zbiorniku oraz służący do konserwacji nie będzie podlegał opodatkowaniu akcyzą, w związku z czym nie ustanowiono zwolnienia od podatku akcyzowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-152f/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Papierosy oznaczone znakami akcyzy, które zostały naniesione na jednostkowe opakowania w roku 2008 r. bez naniesienia na nie legalizacyjnych znaków akcyzy nie mogą być przedmiotem sprzedaży na terytorium kraju po 30 czerwca 2009 r.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-149/09/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    opodatkowanie sprzedaży działek rolnych przeznaczonych pod zabudowę nabytych w drodze darowizny, wykorzystywanych do działalności rolniczej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-852/09-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w opisanym stanie faktycznym należy rzeczywiste różnice wynikające ze zmian kursów walut przeliczać statystycznie na część netto należności (zobowiązania) oraz podatek VAT i czy różnice liczone od całości należności (zobowiązania) stanowią przychód lub koszt uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-973/09/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy, w świetle przedstawionego stanu faktycznego, spełniliśmy wraz z małżonką warunki do skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o PIT (w brzmieniu sprzed 1 stycznia 2007r.) w stosunku do przychodu uzyskanego ze sprzedaży działki budowlanej w 2006 r.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-576/09-4/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy otrzymana dotacja związana z realizacją projektu w ramach RPO WM współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa jest wolna od podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też jest przychodem firmy z działalności gospodarczej zgodnie z art. 14 ust 2 pkt 2 ww. ustawy?2. Czy otrzymaną dotację w części, która stanowi przychód z działalności gospodarczej zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy przyjąć do przychodów z działalności gospodarczej w dniu otrzymania na rachunek bankowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-693/09-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

29| 30| 31| 32| 33|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY