Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu użytkowania samochodów ciężarowych, które mają być przyjęte do eksploatacji w przyszłości, na podstawie umów leasingu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-676c/09/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia paliwa do samochodu Toyota Land Cruiser.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-676b/09/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych z tytułu użytkowania samochodu Toyota Land Cruiser.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-676a/09/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Brak prawa od odliczenia podatku naliczonego, gdy nabywane towary i usługi nie służą czynnościom opodatkowanym.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-821/09/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-965/09/JJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy nagrody przyznawane przez Wnioskodawcę w konkursach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez internet jako środek masowego przekazu w sposób wskazany we wniosku będą wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-678/09/ENB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Opodatkowanie wynagrodzeń osób fizycznych finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy, na podstawie jednostronnej deklaracji rządu Stanów Zjednoczonych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-694/09/TJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy zapłacone odsetki od kredytu hipotecznego stanowią koszty uzyskania przychodów z tytułu działalności gospodarczej proporcjonalnie do powierzchni lokalu przeznaczonej do prowadzenia działalności w stosunku do powierzchni użytkowej lokalu ogółem?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-692/09/DP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1.Czy kwoty wynagrodzenia otrzymane z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu lub dyrektora spółki, podlegające opodatkowaniu zarówno w Polsce zgodnie z zasadą ograniczonego obowiązku podatkowego wyrażoną w ustawie o pdof, jak i na Cyprze na podstawie art. 16 umowy, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) oraz ust. 4 umowy, określającego metodę unikania podwójnego opodatkowania za pomocą tzw. wyłączenia z progresją?2.Czy w przypadku uzyskania przez wnioskodawcę przychodu z tytułu udziału w spółce w postaci dywidendy, podlegającego opodatkowaniu zarówno w Polsce, zgodnie z zasadą nieograniczonego obowiązku podatkowego wyrażoną w ustawie o pdof, jak i na Cyprze, na podstawie art. 10 ust. 2 umowy, wnioskodawca w oparciu o treść art. 24 ust. 1 lit. b) umowy będzie uprawniony do odliczenia od kwoty podatku należnego z tytułu otrzymanej dywidendy w Polsce 10% podatku u źródła, który może zostać pobrany na Cyprze?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-545/09-3/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy kwoty wynagrodzenia otrzymane z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu lub dyrektora spółki, podlegające opodatkowaniu zarówno w Polsce zgodnie z zasadą ograniczonego obowiązku podatkowego wyrażoną w ustawie o pdof, jak i na Cyprze na podstawie art. 16 umowy, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) oraz ust. 4 umowy, określającego metodę unikania podwójnego opodatkowania za pomocą tzw. wyłączenia z progresją? Czy w przypadku uzyskania przez wnioskodawcę przychodu z tytułu udziału w spółce w postaci dywidendy, podlegającego opodatkowaniu zarówno w Polsce, zgodnie z zasadą nieograniczonego obowiązku podatkowego wyrażoną w ustawie o pdof, jak i na Cyprze, na podstawie art. 10 ust. 2 umowy, wnioskodawca w oparciu o treść art. 24 ust. 1 lit. b) umowy będzie uprawniony do odliczenia od kwoty podatku należnego z tytułu otrzymanej dywidendy w Polsce 10% podatku u źródła, który może zostać pobrany na Cyprze?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-544/09-3/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychody z tytułu wynajmu powierzchni reklamowych przez wspólnotę mieszkaniową (dotyczy części udziału przypadającej na Wnioskodawcę), które zostają przekazane na fundusz remontowy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-420/09/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Dotyczy możliwości zwolnienia od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 dochodu uzyskanego z tytułu odsetek od lokat terminowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-454a/09/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy można samochód wprowadzić do ewidencji środków trwałych najmu prywatnego i czy odpisy amortyzacyjne dokonane od jego wartości początkowej, jego ubezpieczenie oraz naprawy i przeglądy okresowe będą stanowiły koszty uzyskania przychodów z tytułu najmu prywatnego, czy też wydatki związane z jego eksploatacją należy rozliczać na podstawie prowadzonej ewidencji przebiegu pojazdu do wysokości nieprzekraczającej kwoty wynikającej z przemnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu, określonej w odrębnych przepisach?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-701/09/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Spółka może skorzystać z pomocy de minimis wynikającej z art. 22k ust. 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), polegającej na jednorazowej amortyzacji od wartości początkowej nabytej stacji transformatorowej wprowadzonej do ewidencji środków trwałych, a następnie na mocy zawartej umowy wbudowanej w obcym środki trwałym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-651/09/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów usług medycznych na rzecz pracowników .

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-507/09-4/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W zakresie odliczenia podatku od zakupionego paliwa do napędu samochodów nieposiadających homologacji producenta.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-659/09/PH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    stwierdza się, iż skoro umowa sprzedaży nieruchomości (prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz dwóch budynków) będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.A zatem, na Spółce nie będzie ciążył obowiązek podatkowy w powyższym podatku

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-308/09-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy kwoty wynagrodzenia otrzymane z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu lub dyrektora spółki, podlegające opodatkowaniu zarówno w Polsce zgodnie z zasadą ograniczonego obowiązku podatkowego wyrażoną w ustawie o pdof, jak i na Cyprze na podstawie art. 16 umowy, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) oraz ust. 4 umowy, określającego metodę unikania podwójnego opodatkowania za pomocą tzw. wyłączenia z progresją?2.Czy w przypadku uzyskania przez wnioskodawcę przychodu z tytułu udziału w spółce w postaci dywidendy, podlegającego opodatkowaniu zarówno w Polsce, zgodnie z zasadą nieograniczonego obowiązku podatkowego wyrażonej w ustawie o pdof, jak i na Cyprze, na podstawie art. 10 ust. 2 umowy, wnioskodawca w oparciu o treść art. 24 ust. 1 lit. b) umowy będzie uprawniony do odliczenia od kwoty podatku należnego z tytułu otrzymanej dywidendy w Polsce 10% podatku u źródła, który może zostać pobrany na Cyprze?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-545/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy kwoty wynagrodzenia otrzymane z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu lub dyrektora spółki, podlegające opodatkowaniu zarówno w Polsce zgodnie z zasadą ograniczonego obowiązku podatkowego wyrażoną w ustawie o pdof, jak i na Cyprze na podstawie art. 16 umowy, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) oraz ust. 4 umowy, określającego metodę unikania podwójnego opodatkowania za pomocą tzw. wyłączenia z progresją? Czy w przypadku uzyskania przez wnioskodawcę przychodu z tytułu udziału w spółce w postaci dywidendy, podlegającego opodatkowaniu zarówno w Polsce, zgodnie z zasadą nieograniczonego obowiązku podatkowego wyrażonej w ustawie o pdof, jak i na Cyprze, na podstawie art. 10 ust. 2 umowy, wnioskodawca w oparciu o treść art. 24 ust. 1 lit. b) umowy będzie uprawniony do odliczenia od kwoty podatku należnego z tytułu otrzymanej dywidendy w Polsce 10% podatku u źródła, który może zostać pobrany na Cyprze?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-544/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podwykonawca (przewoźnik) może wystawić na firmę Wnioskodawcy faktury ze stawką 0% (na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 23) mając takie dokumenty jak EX1 i CMR?Jakie dokumenty są wymagane do stosowania stawki 0%?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-595/09/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

38| 39| 40| 41| 42|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY