Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy przekazanie na rzecz Spółki (podmiotu duńskiego) majątku zlikwidowanej polskiej spółki akcyjnej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-256/09-3/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    - usługa cash-poolingu świadczona m.in. na rzecz Spółki nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Nie można też tego typu czynności zakwalifikować jako umowy pożyczki wymienionej w tym katalogu. Tym samym czynności dokonywane w ramach umowy cash poolingu nie podlegają opodatkowaniu powyższym podatkiem.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-254/09-3/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie powstania różnic kursowych na moment spłaty wcześniej przewalutowanej pożyczki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-369/09-3/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Odsetki od nieuiszczonej w terminie zaliczki na podatek dochodowy winny być naliczane od dnia następującego po dniu, w którym upłynął termin płatności zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych do dnia złożenia zeznania rocznego. Po zakończeniu roku obliczeniowego nie dokonuje się wymiaru zaliczek, ponieważ obowiązek podatkowy ulega skonkretyzowaniu w zobowiązaniu podatkowym za cały ten okres na poczet którego zaliczki były pobierane (tu rok podatkowy), a zatem brak jest uzasadnienia do naliczania odsetek od zaliczek za okres krótszy niż do dnia złożenia zeznania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-498/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podatek od towarów i usług wynikający z faktur korygujących zwiększających wartość wynagrodzenia za usługi świadczone przez Spółkę, wystawianych przez S.A. swoim Klientom w opisanych powyżej okolicznościach, powinien być ujmowany w deklaracji podatkowej VAT-7 za miesiąc (kwartał), w którym wystawione zostały faktury korygujące, czy też, w deklaracjach VAT-7 za miesiąc (kwartał), w którym zostały wystawione przez S.A. faktury pierwotne, w drodze korekt tych deklaracji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-689/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    kwoty wypłacone Spółce przez Spółkę B z tytułu przekroczenia Limitu godzin pracy maszyn w okresie ich leasingowania od Spółki A nie stanowią wynagrodzenia z tytułu dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o VAT, ani świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT -- a zatem nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-657/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czynność wynajmu hali sportowej, z uwagi na to, iż nie została ujęta w czynnościach, co do których stosuje się obniżoną stawkę podatku, ani też nie przewidziano dla niej zwolnienia z podatku od towarów i usług podlega opodatkowaniu stawką podstawową w wysokości 22% na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy. Zatem stanowisko Podatnika w sprawie opodatkowania usługi wynajmu hali sportowej stawką podatku w wysokości 22 % uznać należy za prawidłowe.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-630/09-2IZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wniesienie do spółki jawnej aportu w postaci lokali użytkowych, gruntu i udziału w użytkowaniu wieczystym gruntu stanowi czynność zwolnioną z podatku od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-673/09-4/IZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy opracowanie mapy (inaczej: tyflomapy, mapy dotykowej, mapy barwno-wypukłej) do druku w brajlu dla osób niewidomych i w powiększonym druku dla osób słabowidzących (inaczej opracowanie tyflokartograficzne) może być opodatkowane stawką podatku w wysokości 7%, a nie jak to jest przy opracowaniach kartograficznych (tradycyjnych), gdzie stawka podatku wynosi 22%?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-731/09-2/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    właściwa stawka podatku dla dostawy miejsc parkingowych oraz korekty podatku naliczonego związanego z ich nabyciem

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-473/09-9/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    określenie momentu odliczenia podatku naliczonego do zakupu okularów korygujących w sytuacji, gdy fakturę otrzymuje pracownik firmy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-698/09-4/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Spółka ma prawo do odliczania podatku VAT od zakupu paliw wykorzystywanych do napędu przedmiotowego pojazdu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-492/09-6/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    obowiązek zapłaty odsetek w związku z korektą podatku naliczonego na skutek zmiany przeznaczenia towaru

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-473/09-10/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy do wynagrodzeń finansowanych ze środków funduszy strukturalnych ma zastosowanie zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Wnioskodawca prosi o wskazanie sposobu zwrotu nadpłaconego już podatku w przypadku stwierdzenia, że wypłacone wynagrodzenie w części nie podlega opodatkowaniu.3. W przypadku potwierdzenia powyższego stanowiska, Wnioskodawca prosi o wskazanie sposobu naliczania należnego podatku od osób fizycznych, a pobieranego po wydaniu interpretacji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-457/09-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie wynagrodzenia współfinansowanego ze Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-451/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    przychód z tytułu zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego stanowi cena sprzedaży, jaka została zawarta w umowie tj. kwota 60.000 zł. Jednakże w myśl art. 19 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli cena, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od wartości rynkowej tych rzeczy lub praw, przychód ten określa organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej w wysokości wartości rynkowej, którą zgodnie z ust. 3 tegoż artykułu określa się na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub prawami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności ich stanu i stopnia zużycia oraz czasu i miejsca odpłatnego zbycia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-432/09-5/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy możliwe jest włączenie dochodów uzyskiwanych ze zbycia za pośrednictwem rachunku inwestycyjnego papierów wartościowych do dochodów uzyskiwanych z prowadzonej działalności gospodarczej i ewidencjonowanie ich w prowadzonej księdze przychodów i rozchodów, opodatkowując je w formie i na zasadach określonych dla osób prowadzących działalność gospodarczą?2. Jak prawidłowo należy zaewidencjonować w księdze przychodów i rozchodów koszt zakupu akcji i przychód z ich sprzedaży? W jakich datach i w których kolumnach księgi?3. Czy można w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zbyć akcje zakupione w latach poprzednich, które znajdują się na stanie rachunku inwestycyjnego, przyjmując za koszt uzyskania przychodów cenę ich nabycia?4. Czy podejmując decyzję o włączeniu dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych do prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca musi w ten sposób rozliczać wszystkie dochody tego rodzaju, czy może zdecydować jaki ich część będzie rozliczana w prowadzonej działalności gospodarczej a jaka na zasadach określonych w art. 30b.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-458/09-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dzierżawa gospodarstwa rolnego na cele działalności rolniczej stanowi dla wydzierżawiającego będącego osobą fizyczną źródło przychodu podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-521/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo zaliczając do kosztów uzyskania przychodu równowartości diet z tytułu podróży służbowych do wysokości diet należnych pracownikom sfery budżetowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-554/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy postępujemy właściwie zaliczając do kosztów uzyskania przychodu równowartości diet z tytułu podróży służbowych do wysokości diet należnych pracownikom sfery budżetowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-555/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

73| 74| 75| 76| 77|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY