Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Podkreślić należy, iż jakkolwiek zapytanie Wnioskodawcy dotyczy opodatkowania umów pożyczek podatkiem od czynności cywilnoprawnych, to jednak w pierwszej kolejności rozstrzygnięcia wymaga kwestia czy powyższe transakcje podlegają regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług, bowiem ocena ta ma zasadnicze znaczenie dla ewentualnego objęcia ich podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Objęcie tych czynności podatkiem od towarów i usług może bowiem skutkować wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, jeżeli umowa pożyczki została objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, czynność ta nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-195/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    usługi transportu międzynarodowego

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-678/09-4/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy konieczne jest ustalenie - dla celów podatkowych - wartości początkowej (wartości rynkowej) nieruchomości otrzymanej nieodpłatnie przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego? 2. Na jaki dzień powinna być sporządzona taka wycena - na dzień ujawnienia środka trwałego w ewidencji księgowej, czy na dzień przyjęcia nieruchomości do ewidencji?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-358/09-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z wykonywaniem usługi konfekcjonowania Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego?Czy konfekcjonowanie musi odbywać się w składzie podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-432/09-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z wykonywaniem usługi konfekcjonowania Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego?Czy konfekcjonowanie musi odbywać się w składzie podatkowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-432/09-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zapłata przez właściciela sumy odpowiadającej wartości ulepszenia rzeczy najętej (wydzierżawionej) uregulowana w art. 676 w związku z art. 694 Kodeksu Cywilnego w świetle ustawy o podatku od towarów i usług jest wynagrodzeniem z tytułu dostawy towaru lub usługą?Czy należy zapłacić podatek VAT od wartości nakładów dokonanych przez dzierżawcę na przedmiotowym gruncie, zaliczonych następnie na poczet ceny zamiany (sprzedaży) nieruchomości?Czy transakcja sprzedaży na rzecz miasta nakładów dla potrzeb sprzedaży całej nieruchomości na rzecz dzierżawcy winna być, w przedstawionej sytuacji, udokumentowana wystawieniem faktury VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-496/09-2/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    świadczenie usług na rzecz kontrahenta mającego siedzibę na terytorium Czech, jest miejsce, gdzie podmiot ten ma siedzibę - stosownie do art. 27 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, usługi te pozostają poza zakresem opodatkowania VAT w Polsce. Wnioskodawca ma również prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, związanego ze świadczeniem ww. usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-713/09-2/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    świadczenie usług na rzecz kontrahenta mającego siedzibę na terytorium Czech, jest miejsce, gdzie podmiot ten ma siedzibę - stosownie do art. 27 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, usługi te pozostają poza zakresem opodatkowania VAT w Polsce. Wnioskodawca ma również prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, związanego ze świadczeniem ww. usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-711/09-2/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle obowiązujących przepisów o podatku od towarów i usług sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntów w przedstawionym stanie faktycznym korzysta ze zwolnienia z opodatkowania ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-624/09-4/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż prawa wieczystego użytkowania działki gruntu, na której znajduje się budynek (stanowiący odrębną nieruchomość od gruntu), jest zwolniona z podatku VAT, a także przeniesienie własności budynku, która nie była używana w (dla celów) działalności gospodarczej przez Spółkę, jest zwolnione od podatku VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-640/09-2/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wynagrodzenia wszystkich pracowników Wnioskodawcy, bezpośrednio zaangażowanych w realizację Projektu (polegającego zarówno na prowadzeniu szkoleń, jak również na zapewnieniu możliwości ich prowadzenia, czyli czynnościach organizacyjnych, administracyjnych), podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-649/08/09-9/S/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z cytowanym art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, sprzedaż nieruchomości powinna podlegać zwolnieniu od podatku od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-397/09-5/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki na prowadzenie punktu przedszkolnego oraz działalności pokrewnej (między innymi: organizacja imprez dla dzieci, sala zabaw, nauka języków obcych) pokryte z dwóch źródeł przychodów: wpłat rodziców oraz dotacji z Urzędu Gminy powinny być rozliczone w oparciu o zasadę proporcji wyrażoną w art. 22 ust. 3 i ust.3a ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-499/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie opodatkowania dodatku wypłacanego osobom zatrudnionym za pranie odzieży

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-414/09-2AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    odszkodowanie w części składającej się z wypłaty ekwiwalentu za urlop, wynagrodzenia i premii za okres wykonywania pracy nie jest wolne od podatku dochodowego,odszkodowanie w części składającej się z odszkodowania wypłaconego na podstawie art. 45 i (lub) art. 56 Kodeksu pracy, tj. za czas pozostawania bez pracy, jest wolne od podatku dochodowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-780/08/09-9/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy sprzedaż udziału w nieruchomości na cel publiczny przed upływem 5 lat od nabycia będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też możliwe jest zwolnienie od tego podatku w trybie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2. Czy ma znaczenie forma zbycia, tj. sprzedaż w drodze umowy, czy też wywłaszczenie nieruchomości w drodze decyzji administracyjnej dla zbycia udziału w 2009 roku?3. Czy ma wpływ na ewentualne ustalenie podatku dochodowego upływ 2 lat od nabycia udziału (sprzedaż lub wywłaszczenie) przed upływem 2 lat od ostateczności postanowienia o przysądzeniu nieruchomości z dnia 19.09.2007 r., tj. przed 10.2009 r. lub po upływie 2 lat od ostatecznego postanowienia z dnia 19.09.2007 r., tj. po 10.2009 r.?4. Czy przy zwolnieniu zapis art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest liczony jako upływ 2 lat od zdarzenia, czy też 2 lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło zdarzenie?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-433/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wypłacone Przewodniczącym i Wiceprzewodniczącym diety, stanowiące zwrot kosztów za faktyczne pełnienie obowiązków społecznych i obywatelskich pozwoliłoby zakwalifikować te wydatki do zwolnień określonych w art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-400/09-2/MG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sprzedaż gruntów ornych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-498/09/MU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1) Czy Spółka postępuje prawidłowo pobierając jako płatnik 10% podatek dochodowy od wypłacanych właścicielom koni - prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie chowu i hodowli koni - nagród za miejsce?2) Czy Spółka postępuje prawidłowo pobierając jako płatnik 10% podatek dochodowy od wypłacanych trenerom koni - prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie trenowania koni - nagród za miejsce?3) Czy Spółka postępuje prawidłowo pobierając jako płatnik 10% podatek dochodowy od wypłacanych jeźdźcom - prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie dosiadania koni - nagród za miejsce?4) Czy Spółka prawidłowo postępuje przesyłając właścicielom koni - prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie chowu i hodowli koni - informację PIT-8C z tytułu przekazania im premii dodatkowej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-397/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychód o którym mowa powyżej, powinien być rozliczony w zeznaniu podatkowym PIT-36 w poz. 7, czy w poz. 8.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-383/09-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

88| 89| 90| 91| 92|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY