Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Z uwagi na to, że Spółka dokona zbycia gruntu zabudowanego, w przedmiotowej transakcji zastosowanie znajdzie podstawowa 22% stawka podatku VAT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-640/09-3/JL wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    wartość przekazanych towarów jest jednym z elementów składowych podstawy opodatkowania świadczonej przez Spółkę usługi reklamy. Tym samym przekazywanie towarów w związku ze świadczoną usługą nie stanowi odrębnego przedmiotu opodatkowania podatkiem VAT jako odpłatna dostawa towarów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-712/09-2/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki związane z korzystaniem z kredytu (odsetki) i wydatki marketingowe mogą być kosztem uzyskania przychodów w dniu, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-450/09-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka powinna naliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wydatków związanych z organizacją spotkań szkoleniowo-integracyjnych i okolicznościowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-501/09/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, możliwe jest uznanie Programu za działania mające charakter sprzedaży premiowej w rozumieniu przepisu art. 21 ust. 1 pkt 68 updof? 2. Czy w związku z powyższym, nagrody związane z uczestnictwem w Programie wypłacane Aktualnym Klientom nie prowadzącym działalności gospodarczej, podlegają zryczałtowanemu, 10% podatkowi dochodowemu od osób fizycznych, zgodnie z przepisami art. 30 ust. 1 pkt 2 oraz art. 41 ust. 4 updof, jeśli ich jednorazowa wartość przekracza kwotę 760 zł?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-399/09-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca działając jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego od dochodu akcjonariusza (udziałowca) z tytułu umorzenia akcji bądź udziałów (w razie ewentualnego przekształcenia Wnioskodawcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością) w tym z tytułu ich umorzenia dobrowolnego powinien pobrać zryczałtowany 19% podatek dochodowy od dochodu ustalonego na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (zwanej dalej UPDOF), tj. po pomniejszeniu kwot przychodu o wskazane w tym przepisie koszty nabycia akcji i udziałów w tym wartość akcji z dnia darowizny? Czy na gruncie art. 24 ust. 5d zdanie 2 UPDOF Wnioskodawca powinien pobrać podatek od nadwyżki wynagrodzenia z tytułu umorzenia akcji (a po przekształceniu Spółki - udziałów) nabytych przez akcjonariusza w drodze darowizny (przed przekształceniem Spółki) ponad wartość rynkową akcji z dnia dokonania darowizny? Czy Spółka powinna przyjąć wartość rynkową umarzanych akcji (udziałów) na podstawie oświadczenia podatnika złożonego Spółce określającego ich wartość oszacowaną przez strony w umowie darowizny lub określoną w deklaracji podatkowej obdarowanego złożonej w trybie art. 17a lub art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn - a w razie zawarcia umowy darowizny w formie aktu notarialnego - określającego wartość przyjętą przez notariusza w celu poboru podatku od spadków i darowizn lub w celu zastosowania zwolnienia z tego podatku w trybie art. 4a tej ustawy? Czy w przypadku otrzymania dochodu z umorzenia akcji (a w razie przekształcenia Spółki - udziałów) w tym umorzenia dobrowolnego przez akcjonariusza (udziałowca) - osobę fizyczną będącą rezydentem podatkowym innego kraju opodatkowanie tego dochodu nastąpi na powyżej wskazanych zasadach odnoszących się do akcjonariusza (udziałowca) będącego polskim rezydentem z zastrzeżeniem że w przypadku umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i państwem rezydencji takiego akcjonariusza (udziałowca) możliwe będzie pobranie przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego według stawki podatku wynikającej z takiej umowy lub niepobranie podatku w ogóle pod warunkiem otrzymania przez Spółkę certyfikatu rezydencji wydanego przez właściwe władze podatkowe państwa zagranicznego akcjonariusza (udziałowca)? Czy ewentualne przekształcenie Wnioskodawcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pozostaje poza zakresem opodatkowania podatkiem dochodowym i przez to wykluczona jest zapłata przez Wnioskodawcę podatku dochodowego od osób prawnych a także wykluczony jest obowiązek poboru podatku dochodowego od dochodu akcjonariuszy - osób fizycznych przy założeniu ze w ramach przekształcenia Spółki kapitał zakładowy Wnioskodawcy pozostanie na tym samym poziomie istniejącym bezpośrednio przed tym przekształceniem Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-390/09-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy do odsetek wypłacanych w ramach opisanej struktury Cash poolingu mają zastosowania przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPDOP? Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana jest do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a UPDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-335/09-2/ER wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej nawet po przekroczeniu progu 160.000 zł.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-725/09-2/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle znowelizowanych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (zwanej dalej ,,ustawą o CIT"), począwszy od 1 stycznia 2009 roku: poniesione nakłady na adaptację pozyskanego lokalu, nakłady na budowę nowej stacji bazowej (środka trwałego) po podjęciu decyzji o zaniechaniu inwestycji i wprowadzeniu stosownej informacji do ksiąg, stanowią koszt uzyskania przychodu w dacie likwidacji inwestycji na podstawie art. 15 ust. 4f ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-353/09-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawczyni mogła skorzystać z ulgi odsetkowej z tytułu spłaty odsetek od kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-475/09-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Marek Ż. może odliczyć od dochodu całość wydatków poniesionych na spłatę odsetek od kredytu przypadających do odliczenia w roku podatkowym 2008, tj. kwotę 18 358,13 zł, mimo że oprócz Marka Ż. jest jeszcze dwóch kredytobiorców: Zofia Ż. i Paweł Ż.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-398/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z aktualna ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych uwzględniając wszystkie wprowadzone nowelizacje małżonkowie mają prawo do - zdarzenie przeszłe - dokonania korekty zeznania podatkowego za rok 2005 (od 1 listopada do 31 grudnia) 2006 i 2007 roku i odliczenie odsetek zapłaconych z tytułu kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w banku P. S.A. lub dokonania korekty zeznania podatkowego za rok 2008 i odliczenia odsetek zapłaconych w latach 2005 (listopad - grudzień), 2006 i 2007?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-405/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Państwowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla pracowników zasadnie pobiera podatek dochodowy od wypłacanej emerytury, mimo obowiązującej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej z państwem, z którego pochodzi emerytura tj. w niniejszej sprawie umowy między Rządem PRL a Rządem Republiki Włoskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania z dnia 21 czerwca 1985 r.?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-715/09/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy odsetki (oraz ewentualne dyskonto) wypłacane przez Spółkę na rzecz Emitenta z tytułu Finansowania będą podlegały opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 21 ust. 1 i 2 updop oraz art. 11 ust. 1 Konwencji i w konsekwencji czy Spółka jako płatnik będzie zobowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od odsetek (oraz ewentualnego dyskonta) wypłacanych na rzecz Emitenta i wpłacenia kwoty podatku na rachunek właściwego urzędu skarbowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-300/09-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku przeniesienia udziałów na rzecz Spółki celem ich umorzenia, które to udziały Wnioskodawca nabył uprzednio w drodze spadku, przychód z tytułu wynagrodzenia za przeniesienie udziałów na Spółkę może zostać pomniejszony o koszt uzyskania przychodu w wysokości wartości rynkowej umarzanych udziałów z dnia nabycia spadku, na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej ,,ustawa o PDOF")?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-422/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Rynkowa wartość udziałów z dnia ich nabycia w drodze darowizny będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego umorzenia tych udziałów.Ryczałtowy podatek dochodowy w wysokości 19% zostanie pobrany od nadwyżki przychodu otrzymanego w związku z umorzeniem udziałów nad kosztami uzyskania przychodu w wysokości wartości udziałów z dnia ich darowizny.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-409/09-2AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    miejsce świadczenia usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-588/09-2/BM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy z tytułu uczestnictwa w opisanym wyżej mechanizmie świadczonej przez Bank usługi cash poolingu Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług?2. Czy opisana wyżej usługa cash poolingu świadczona m.in. na rzecz Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?3. Czy do odsetek wypłacanych w ramach opisanej wyżej struktury cash poolingu mają zastosowania przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPDOP?4. Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana jest do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a UPDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-211/09-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawczyni ciążył obowiązek złożenia zeznania podatkowego z tytułu nabycia praw do roszczenia. Nadmienia się, że skoro obowiązek podatkowy z tytułu nabycia przez Wnioskodawczynię spadku powstał z datą uprawomocnienia się ww. orzeczeń sądu, tj. w 1988 r., w myśl powołanych wyżej przepisów ustawy Ordynacja podatkowa zobowiązanie podatkowe uległo przedawnieniu. Ponadto należy wskazać, iż w związku ze zwrotem w drodze decyzji Starosty 1/8 cz. udziału w nieruchomości, Wnioskodawczyni nie jest obowiązana do uiszczenia podatku od spadków i darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-217/09-2/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Które organy są dla wnioskodawcy organami podatkowymi właściwymi miejscowo i rzeczowo, począwszy od dnia 1 stycznia 2009 r., w zakresie podatku od gier z tytułu gier na automatach o niskich wygranych, urządzanych przez wnioskodawcę na terenie województw: (...)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP3/443/W-19/09-2/TW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

89| 90| 91| 92| 93|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY