Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy koszty z tytułu udziału reasekuratorów w składce powinny być zaliczone do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i w związku z tym, dla celów podatkowych powinny być rozliczane na podstawie art. 15 ust 4d ustawy o pdop w dacie poniesienia?2. Czy koszty z tytułu udziału reasekuratora w regresach powinny być zaliczone do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i dla celów podatkowych powinny być ujmowane na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o pdop w dacie poniesienia?3. Czy przychody z tytułu prowizji reasekuracyjnej oraz udziału reasekuratora w odszkodowaniach powinny być ujmowane na ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub w dacie wystawienia rachunku technicznego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-122/10-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wartość zobowiązań wnoszonego aportem przedsiębiorstwa stanowi dla wspólników spółki komandytowej koszt uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-262d/10/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wartość początkową składników wniesionych aportem w ramach przedsiębiorstwa na potrzeby amortyzacji stanowi wartość rynkowa tych składników w momencie wniesienia aportu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-262c/10/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w związku z wniesieniem do spółki komandytowej aportu w postaci przedsiębiorstwa po stronie wnoszącego go komandytariusza powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-262a/10/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    czy w odniesieniu do wydatków dokonywanych przez Spółkę ze Środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na rzecz osób uprawnionych Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego oraz czy powstaje obowiązek naliczenia podatku należnego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-277/10/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodu w inwestycji deweloperskiej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-202/10-4/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymanie przez spółkę środków pieniężnych w ramach zwrotu części wniesionego do spółki komandytowej wkładu niepieniężnego, w wysokości nie wyższej niż wartość wkładu określona w umowie spółki komandytowej (zgodnie z przyjętymi założeniami będzie to ok. 10-20% wartości wkładu) będzie wolne od opodatkowania podatkiem dochodowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-154/10-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie ustalenia konsekwencji podatkowych wypłaty do Spółdzielni środków z tytułu likwidacji spółki komandytowej lub obniżenia wkładu wniesionego do tej spółki przez Spółdzielnię

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-173/10-4/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy objęcie przez Wnioskodawcę udziałów spółce kapitałowej w zamian za aport w postaci opisanego Działu Sprzedaży nie będzie dla niego skutkować powstaniem przychodu podatkowego - jako objęcie udziałów w zamian za aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa (art. 12 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-119/10/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1) Czy wniesienie przez Spółdzielnię prawa użytkowania wieczystego Gruntu oraz prawa własności Budynku tytułem wkładu niepieniężnego do SK będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego dla Spółdzielni?2) Czy wniesienie wkładu do SK przez pozostałych wspólników spowoduje powstanie przychodu dla Spółdzielni, jako wspólnika SK?3) Jak należy określić wartość początkową wnoszonego wkładu niepieniężnego dla potrzeb podatkowej ewidencji środków trwałych w SK?4) Jakie skutki w podatku dochodowym wywoła po stronie Spółdzielni wypłata do Spółdzielni środków z tytułu likwidacji SK lub obniżenia wkładu wniesionego do SK przez Spółdzielnię, a w szczególności, czy podstawą opodatkowania po stronie Spółdzielni w przypadku likwidacji SK lub obniżenia wkładu wniesionego do SK będzie jedynie ewentualna nadwyżka ponad wartość wkładu wniesionego do SK przez Spółdzielnię, ustaloną dla potrzeb wniesienia.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-173/10-2/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Do podstawy opodatkowania należy wliczyć także podatek od nieruchomości, koszty ubezpieczenia nieruchomości, opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu, gdyż są to płatności wynikające z zawartej umowy najmu nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-278/10/EB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    dotacja otrzymana na realizację projektu szkoleniowego nie stanowi obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-422/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Przekazanie przez Wnioskodawcę (Lidera) części dofinansowania partnerowi na jego wniosek, celem realizacji przez niego działań w ramach projektu nie stanowi u Wnioskodawcy obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie będzie podlegała po stronie Wnioskodawcy (Lidera projektu) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W związku z powyższym przekazanie przez Wnioskodawcę (Lidera) części dofinansowania partnerowi na jego wniosek powinno zostać udokumentowane dowodem księgowym stwierdzającym dokonanie operacji gospodarczej, dopuszczonym przez ustawę o rachunkowości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-773/10/AŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy przychody z tytułu otrzymanej dotacji podlegają zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-259/10/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Stwierdzić należy, iż wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości oraz prawa wieczystego użytkowania stanowiących składniki majątku związane z prowadzoną działalnością gospodarczą - do nowo powstałej spółki cywilnej będzie stanowić odpłatne zbycie tej nieruchomości. Wartość nieruchomości oraz prawa wieczystego użytkowania określona w umowie spółki cywilnej (stanowiąca podstawę do ustalenia udziału) stanowi, w rozumieniu przepisu art. 14 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy przychód z działalności gospodarczej wnoszącego wkład do spółki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-253/10-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    za wartość początkową Gruntu i Budynku wniesionych przez Spółdzielnię do spółki komandytowej (SK) nie może być uznana wartość tych nieruchomości określona przez wspólników spółki osobowej w akcie notarialnym, na dzień wniesienia wkładu, nie wyższa jednak od wartości rynkowej Gruntu i Budynku z dnia wniesienia wkładu. Tym samym stanowisko Wnioskodawcy uznaje się w tym zakresie za nieprawidłowe. Wartość początkowa musi bowiem odpowiadać wydatkom poniesionym na nabycie lub wytworzenie prawa wieczystego użytkowania Gruntu i prawa własności Budynku przez Spółdzielnię, które mają zostać wniesione do SK.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-173/10-3/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Stwierdzić należy, iż w stanie faktycznym opisanym we wniosku przychód uzyskany z wynajmowania nieruchomości stanowiących własność wnioskodawcy może być zaliczony do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu najmu nieruchomości (lokali usługowo-handlowych oraz lokali mieszkalnych), osiągnięte po 01.01.2010 r., mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%, bez względu na wysokość uzyskanych przychodów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-300/10-4/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odszkodowanie otrzymane w związku z wypadkiem przy pracy na terenie Włoch - pobierane w formie renty miesięcznej - jest wolne od podatku dochodowego na terenie Polski na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-293/10/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, że uzyskiwane przez Wnioskodawcę dochody z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce mającej siedzibę na terytorium Cypru będą podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 umowy, tj. na Cyprze i w Polsce. Jednocześnie w Polsce należy uniknąć podwójnego opodatkowania, stosując określoną w art. 24 ust. 1 pkt a) umowy w zw. z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tzw. metodę wyłączenia z progresją.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-371/10-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. zakup krajanki tytoniowej w Belgii oraz przetransportowanie jej do Niemiec należy uznać za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów,2. z tytułu nabycia usługi produkcji cygar Wnioskodawca winien rozpoznać import tej usługi i opodatkować ją na terytorium kraju,3. przemieszczenie cygar z Niemiec do Polski Wnioskodawca winien potraktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, a sprzedaż tych cygar polskiemu kontrahentowi na terytorium polskiego składu podatkowego winien potraktować jak dostawę krajową,4. w przypadku nabycia usługi transportowej od polskiego kontrahenta nie dojdzie importu usług, w konsekwencji usługa transportowa winna być opodatkowana przez usługodawcę na terytorium kraju.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-165/10/PK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

130| 131| 132| 133| 134|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY