Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż przychody, które będą uzyskiwane przez spółkę komandytową w związku z zawartymi umowami o zarządzanie będą traktowane jako przychody z działalności wykonywanej osobiście. W konsekwencji Wnioskodawca jako wspólnik i komandytariusz spółki komandytowej nie może opodatkować tak uzyskanego dochodu podatkiem liniowym według stawki 19% - która zgodnie z art. 30c ww. ustawy przewidziana jest dla dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej uzyskanych przez podatników, o których mowa w art. 9a ust. 2 cyt. ustawy. W związku z powyższym Wnioskodawca nie będzie mógł uwzględnić wyższych kosztów, niż określone w art. 22 ust. 9 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-247/10-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W którym momencie kwota w PLN płacona przez Spółkę na rzecz Banku będzie stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 4-4e tej ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-147/10-3/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W którym momencie, w przypadku rozliczenia nierzeczywistego Transakcji FORWARD, kwota w PLN płacona przez Bank na rzecz Spółki będzie stanowić przychód Spółki zgodnie z art. 12 ust. 3 i ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-147/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie ustalania rozliczeń przychodów i kosztów realizacji kontraktu pomiędzy Liderem a partnerami konsorcjum

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-157/10-6/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W którym momencie nastąpi przekazanie na cele osobiste części budynku i wystąpi podatek VAT należny zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług - czy w miesiącu lutym 2010 r. (w momencie złożenia wniosku), czy w miesiącu kwietniu 2010 r. tj. w momencie otrzymania decyzji zmieniającej ze starostwa, a może dopiero po dokonanym odbiorze technicznym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-251/10/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy faktura wystawiona i zaksięgowana w systemie SAP R/3 w jednej spółce jako faktura sprzedaży oraz zaksięgowana jednocześnie w drugiej spółce jako faktura zakupu spełnia warunki do uznania jej jako faktury elektronicznej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. Nr 133, poz. 1119)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-43/10/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy sprzedając usługi abonamentowe, poprawne jest umieszczenie jako kolejnych pozycji na fakturze tych usług z przynależnymi im stawkami podatku VAT, w ramach sprzedaży pakietu zawierającego kilka karnetów opodatkowanych z osobna różnymi stawkami VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-227/10-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych w związku z faktem, iż po przeprowadzeniu nieodpłatnego (albo za wynagrodzeniem w wysokości niższej od rynkowej wartości umarzanych udziałów) umorzenia udziałów wspólników będących osobami fizycznymi, wspólnikami Spółki pozostaną osoby prawne? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-475/10/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych w związku z faktem, iż po przeprowadzeniu nieodpłatnego (albo za wynagrodzeniem w wysokości niższej od rynkowej wartości umarzanych udziałów) umorzenia udziałów wspólników będących osobami fizycznymi, wspólnikami Spółki pozostaną osoby prawne? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3 )

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-473/10/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych w związku z faktem, iż po przeprowadzeniu nieodpłatnego (albo za wynagrodzeniem w wysokości niższej od rynkowej wartości umarzanych udziałów) umorzenia udziałów wspólników będących osobami fizycznymi, wspólnikami Spółki pozostaną osoby prawne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-476/10/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni może odliczyć wydatki poniesione na zakup kabiny na podczerwień (infrared)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-235/10/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż lokali nowopowstałych w wyniku rozbudowy obiektu mieszkalnego, w którym znajdują się lokale mieszkalne na wynajem powoduje utratę tej ulgi i konieczność jej zwrotu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-271/10/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Nieodpłatne przekazanie przez Spółkę płyt do redakcji muzycznych mediów, w celu prezentowania na ich łamach, czy antenie nie mieści się w pojęciu odpłatnej dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ust. 2 ustawy i nie rodzi konieczności opodatkowania podatkiem VAT, z uwagi na fakt, że przedmiotowe przekazanie odbywa się w związku z realizacją celu związanego z prowadzonym przez Spółkę przedsiębiorstwem.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1-443-338/07-8/S/RK/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odzyskany w wyniku modernizacji złom powinien pomniejszać wartość modernizacji lokomotywy określonej w dokumencie zwiększającym jej wartość tj. OT czy też wartość odzysków (złom) powinna być zarachowana w pozostałe przychody operacyjne do celów podatkowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-138/10-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    moment powstania przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych z tytułu zawartej ugody

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-171/10-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka, w związku z wystawieniem faktur korygujących do faktur wewnętrznych i zmniejszeniem kwoty VAT należnego, zobowiązana jest do rozpoznania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w miesiącu wystawienia faktury korygującej, w kwocie odpowiadającej skorygowanemu podatkowi VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-179/10-2/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Językowa analiza treści art. 88 ust. 1 pkt 2 w powiązaniu z zasadą stałości wyrażoną w art. 17(6) VI Dyrektywy prowadzi do wniosku, iż wydatki na nabycie towarów i usług niezaliczane do kosztów uzyskania przychodów z powodu przekroczenia limitów określonych w ustawach o podatkach dochodowych dają prawo do odliczenia podatku naliczonego, jeżeli wydatki te mogłyby zostać hipotetycznie zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-36/07-10/S/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy przeniesienie własności lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2. Czy od kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy wartością mieszkania ustaloną w operacie szacunkowym (120 200 zł) a kwotą wpłaconą przez Wnioskodawczynię i męża (18 030 zł) należy uiścić podatek dochodowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-276/10/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy w związku z umową zlecenia wykonywaną nieodpłatnie związane są jakieś koszty, opłaty skarbowe, podatki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-117/10/AŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, że jeżeli zorganizowana część przedsiębiorstwa wnoszona do Spółki w zamian za jej udziały będzie stanowiła, zgodnie z ustawą Kodeks cywilny oddział spółki kapitałowej, wówczas powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W konsekwencji podwyższenie kapitału zakładowego Spółki będzie stanowić zmianę umowy spółki niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze w związku z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Natomiast, jeżeli zorganizowana część przedsiębiorstwa wnoszona do Spółki w zamian za jej udziały nie będzie stanowiła, zgodnie z ustawą Kodeks cywilny oddziału spółki kapitałowej, wówczas powyższa czynność będzie podlegała opodatkowaniu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-89/10-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

143| 144| 145| 146| 147|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY