Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy za zasiłek dla bezrobotnych transferowany z Niemiec i wypłacany przez polską instytucję należy w Polsce odprowadzić podatek?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-262/10/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy bank słusznie pobiera podatek od renty wdowiej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-271/10/ASz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy opłacana przez Spółkę składka ubezpieczeniowa stanowi dla ubezpieczonych przychód, który podlegałby opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-266/10/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Uznanie usług za usługi elektroniczne w rozumieniu art. 2 pkt 26 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-211a/10/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż za datę nabycia nieruchomości należy przyjąć datę nabycia nieruchomości przez zasiedzenie, tj. 27 maja 2005 r.Wobec wyżej powołanych regulacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w oparciu o zdarzenie przyszłe przedstawione we wniosku stwierdzić należy, iż kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości nabytej w 2005 r. w drodze zasiedzenia stanowi przychód podlegający opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 28 ust. 2 ww. ustawy z uwagi na fakt, iż sprzedaż przedmiotowej nieruchomości nastąpi przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-223/10-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż za datę nabycia nieruchomości należy przyjąć datę nabycia nieruchomości przez zasiedzenie, tj. 27 maja 2005 r. Wobec wyżej powołanych regulacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w oparciu o zdarzenie przyszłe przedstawione we wniosku stwierdzić należy, iż kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości nabytej w 2005 r. w drodze zasiedzenia stanowi przychód podlegający opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 28 ust. 2 ww. ustawy z uwagi na fakt, iż sprzedaż przedmiotowej nieruchomości nastąpi przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-224/10-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż przekazanie akcji przez Wnioskodawcę na rzecz spółki kapitałowej jako darowiznę, dokonaną bez długów i ciężarów albo zobowiązań darczyńcy nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodne z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. d ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-108/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w przedstawionym stanie faktycznym umowa pożyczki nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ umowa pożyczki została zawarta poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak i środki pieniężne w chwili jej zawarcia znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. A zatem, bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie powyższej czynności pod kątem art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-109/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż umowa cash poolingu, zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu ww. podatkiem. Nie można tego typu czynności zakwalifikować także jako umowy pożyczki wymienionej w tym katalogu. A zatem, czynności dokonywane w ramach systemu cash pooling nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-129/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych z dzienną kapitalizacją odsetek.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-344/10/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż w stosunku do Wnioskodawczyni znajdą zastosowanie, zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz. U. Nr 222, poz. 1629), przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r. W opisanej we wniosku sytuacji obowiązek podatkowy, stosownie do zapisu art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn, powstanie z chwilą wykonania zapisu. Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia od podatku zgodnie z art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn pod warunkiem zgłoszenia ww. nabycia właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego, w terminie 6 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego. Zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy i praw majątkowych winno być dokonane na formularzu SD-Z2 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy i praw majątkowych (Dz. U. Nr 243, poz. 1762 ze zm.). W przypadku niespełnienia warunków, o których mowa w art. 4a ust. 1 powyższe nabycie będzie podlegało opodatkowaniu na zasadach określonych dla nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-96/10-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wspólne dokonanie przez Wnioskodawcę oraz jego żonę darowizny akcji będących przedmiotem współwłasności na rzecz spółki kapitałowej (osoby prawnej), z siedzibą na Cyprze, utworzonej zgodnie z lokalnym prawem, której jedynym wspólnikiem będzie Wnioskodawca, będzie rodziło po stronie Wnioskodawcy obowiązek w zakresie podatku od spadków i darowizn?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-110/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w sytuacji Wnioskodawczyni zachodzi uzasadniona konieczność zmiany warunków mieszkaniowych, wymagana przepisem art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn dla zachowania ulgi mieszkaniowej, pomimo zbycia nabytego w drodze darowizny mieszkania przed upływem 5 lat od dnia jego otrzymania. A zatem, jeżeli Wnioskodawczyni dokona zbycia powyższego mieszkania przed upływem 5 lat, a nabycie innego budynku lub uzyskanie pozwolenia na jego budowę albo nabycie innego lokalu nastąpi nie później niż w ciągu sześciu miesięcy od dnia zbycia - zachowa prawo do ulgi podatkowej określonej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-133/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Nie można zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawczyni, iż warunkiem wystarczającym, aby móc odliczyć ulgę prorodzinną, jest utrzymywanie w roku podatkowym pełnoletniego dziecka, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymywało zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną. Reasumując należy stwierdzić, iż Wnioskodawczyni może odliczyć ulgę prorodzinną za 2009 r. z tytułu opieki nad niepełnosprawną córką, pod warunkiem, że zostaną spełnione wszystkie przesłanki wymagane do jej zastosowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-202/10-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, każdy z kontraktów powinien być rozpatrywany jako osobne przedsięwzięcie (osobne prace instalacyjne) w rozumieniu przepisów Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku (dalej: UPO) w związku z art. 4a pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: updop)? 2.Czy w związku z powyższym w przypadku gdy prace nadzorcze I montażowe związane z realizacją którejkolwiek z umów (nr 1, nr 2 lub nr 3) przekroczyłby okres 12 miesięcy powinno dojść do powstania w Polsce zakładu zagranicznego Wnioskodawcy w stosunku do konkretnego kontraktu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-108/10-5/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy na gruncie przepisów art. 4a pkt 4 UPDOP, w związku z przedstawionym stanem faktycznym, przedmiotem aportu jest zorganizowana część przedsiębiorstwa?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-141/10-2/MB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy produkowany przez Wnioskodawcę wyrób o kodzie CN 2920 9085 90 oferowany na sprzedaż jako dodatek podwyższający liczbę cetanową olejów napędowych skoro nie został wymieniony w art. 89 ust. 1 pkt 1-13 może podlegać opodatkowaniu akcyzą ze stawką zero zł zgodnie z pkt 2 tego artykułu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-143/10/BWo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy korzystając ze zwolnienia od akcyzy samochodu osobowego na podstawie art. 112 ustawy i równocześnie udostępniając go swojej żonie do czasowego korzystania, Wnioskodawca utraci prawo do zwolnienia z podatku akcyzowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-144/10/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawcy przysługuje, jako wyłącznie zobowiązanemu do ponoszenia kosztów udokumentowanych fakturami VAT, prawo do pomniejszenia wartości podatku należnego ze sprzedaży ,,produkcji rolnej" o podatek naliczony, wynikający z faktur inwestycyjnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-216/10/AT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W zakresie określenia miejsca świadczenia usług dystrybucji.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-232/10-2/MPe wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

144| 145| 146| 147| 148|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY