Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Wydanie na podstawie art. 7 ust. 1 Dekretu decyzji ustanawiającej prawo użytkowania wieczystego Nieruchomości na rzecz Wnioskodawczyni (jako następcy prawnego byłego właściciela) oraz zawarcie przez Prezydenta Miasta z Wnioskodawczynią umowy użytkowania wieczystego Nieruchomości nie może być traktowane jako nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntów oraz własności zlokalizowanych na gruncie budynków w rozumieniu artykułu 10 ustęp 1 punkt 8 Ustawy o PIT. W konsekwencji planowana sprzedaż przez Wnioskodawczynię przedmiotowej nieruchomości nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (w szczególności jako źródło przychodów wymienione w artykule 10 ustęp 1 punkt 8 Ustawy o PIT), w sytuacji gdy sprzedaż ta zostanie dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ustanowiono prawo wieczystego użytkowania Nieruchomości oraz przeniesiono własność budynków na Wnioskodawcę. W przedmiotowej sprawienie nie znajdzie zatem zastosowania art. 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-391/10-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię ze sprzedaży własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego i własnościowego prawa do garażu podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2008 r. W przedmiotowej sprawie bez znaczenia pozostaje fakt wydatkowania uzyskanego przychodu na zakup nowego lokalu mieszkalnego, gdyż przepisy regulujące opodatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości nabytych w 2008 r. nie przewidują takiego zwolnienia od podatku dochodowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-207/10-6/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż wniesienie przez wnioskodawcę Nieruchomości niewykorzystywanej w działalności gospodarczej do spółki osobowej jako aportu rzeczowego, w zamian za udział w zyskach spółki, nie skutkuje powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-328/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu przemieszczania własnych towarów objętych procedurą tranzytu na terytorium kraju w celu ich uszlachetnienia; rozpoznanie eksportu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-166/10-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Otrzymane przez Wnioskodawcę wynagrodzenie stanowi w istocie rabat obniżający obrót u dostawcy krajowego, do których odnoszą się przepisy o fakturze korygującej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3-443-125/08-6/S/JF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jaka jest data powstania przychodu w podatku dochodowym, jeżeli przed wydaniem towarów po otrzymaniu drugiej końcowej wpłaty została wystawiona faktura na całą wartość towarów z wykazaniem poprzednich zaliczek. Z którego dnia należy przyjąć kurs przeliczenia waluty dla określenia wartości towaru w PLN i prawidłowego wyliczenia różnic kursowych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-274/10-2/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    podatek akcyzowy, energia elektryczna, zwolnienia,

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-132/10/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Czy na gruncie ustawy z dnia 23 stycznia 2004r. o podatku akcyzowym, energia elektryczna zużywana przez Spółkę w działalności objętej kodem Dl 26 NACE podlegała zwolnieniu od akcyzy?2. Czy zwolnienie, o którym mowa w pkt 1 może być realizowane przez zwrot akcyzy?3. Czy, na gruncie ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym, energia elektryczna zużywana przez Spółkę w działalności objętej kodem Dl 26 NACE podlega zwolnieniu od akcyzy?4. Czy zwolnienie, o którym mowa w pkt 3 może być realizowane przez zwrot akcyzy?5. Który Naczelnik Urzędu Celnego jest właściwy do rozpatrzenia wniosku Spółki o zwrot akcyzy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-138/10/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1. Czy na gruncie ustawy z dnia 23 stycznia 2004r. o podatku akcyzowym, energia elektryczna zużywana przez Spółkę w działalności objętej kodem Dl 26 NACE podlegała zwolnieniu od akcyzy?2. Czy zwolnienie, o którym mowa w pkt 1 może być realizowane przez zwrot akcyzy? 3. Czy, na gruncie ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym, energia elektryczna zużywana przez Spółkę w działalności objętej kodem Dl 26 NACE podlega zwolnieniu od akcyzy? 4. Czy zwolnienie, o którym mowa w pkt 3 może być realizowane przez zwrot akcyzy? 5. Który Naczelnik Urzędu Celnego jest właściwy do rozpatrzenia wniosku Spółki o zwrot akcyzy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-137/10/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    możliwość rozliczenia uzyskanych dochodów w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-215/10-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    opodatkowanie umowy pożyczki

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-69/10-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Miejsce świadczenia i opodatkowania usług transportu zwłok.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-222a/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy wynagrodzenie wypłacone spółce kanadyjskiej na podstawie przedmiotowej Umowy stanowi należność licencyjną w rozumieniu umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Kanadą? 2. Czy na gruncie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Kanadą Spółka jest zobowiązana jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu wypłaty wynagrodzenia na podstawie Umowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-160/10-5/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Z uwagi na okoliczność, iż Wnioskodawca posiada obywatelstwo hiszpańskie a więc jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej prowadzącym pozarolniczą działalność gospodarczą na terytorium Polski, zobowiązany będzie do prowadzenia ksiąg rachunkowych dopiero po osiągnięciu, za poprzedni rok obrotowy, przychodów netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych wynoszących co najmniej równowartość w walucie polskiej 1.200.000 euro - zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy o rachunkowości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-320/10-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    skutki podatkowe przekształcenia spółki z o.o. w spółkę jawną i wynikające z tego tytułu obowiązki płatnika

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-170/10-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie: braku obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przemieszczanych na terytorium Polski oraz braku obowiązku rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przemieszczanych na terytorium Polski a następnie na terytorium Ukrainy

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-189/10-4/MPe wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z ulgi, o której mowa w art. 16 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn wyłącznie do udziału w jednym lokalu mieszkalnym nabytym w drodze spadku, w którym Wnioskodawca zobowiąże się mieszkać, będąc jednocześnie zameldowanym na pobyt stały i nie dokona jego zbycia przez okres 5 lat od dnia złożenia zeznania podatkowego oraz spełni pozostałe warunki wymienione w art. 16 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W stosunku do powyższego lokalu może być więc zastosowania ulga, o której mowa w art. 16 ust. 1 ustawy. Należy wskazać, iż od udziału w drugim lokalu mieszkalnym nabytym w drodze spadku Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku od nadwyżki ponad kwotę wolną, która w przypadku Wnioskodawcy, tj. II grupy podatkowej wynosi 7.276 zł. Należy nadmienić, iż Wnioskodawca będzie miał obowiązek, zgodnie z art. 17a ust. 1, złożyć w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego, właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego zeznanie podatkowe o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych według ustalonego wzoru. Do zeznania podatkowego należy dołączyć dokumenty mające wpływ na określenie podstawy opodatkowania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-91/10-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w sytuacji, gdy Spółka, wytwarzając nowe środki trwałe, wykorzysta do ich wytworzenia elementy likwidowanego środka trwałego, będzie mogła zaliczyć wartość niezamortyzowanej części likwidowanego środka trwałego bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, bądź też, czy wartość ta będzie podwyższała wartość początkową nowego środka trwałego ?Czy w sytuacji, gdy Spółka, wytwarzając nowe środki trwałe, nie wykorzysta do ich wytworzenia elementów likwidowanego środka trwałego, będzie mogła zaliczyć wartość niezamortyzowanej części likwidowanego środka trwałego bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, bądź też, czy wartość ta będzie podwyższała wartość początkową nowego środka trwałego ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-376/10/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    1.Czy na podstawie art. 72 ust. 1 pkt 1 ustawy - Ordynacja Podatkowa, powstałą kwotę nadwyżki można traktować jako nadpłatę podatku?2.Czy na podstawie art. 75 ustawy - Ordynacja Podatkowa, Wnioskodawca może wystąpić do Urzędu Celnego z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty, a urząd dokona zwrotu podatku?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-135/10/BWo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    podatek akcyzowy, energia elektryczna, zwolnienia,

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-132/10/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

146| 147| 148| 149| 150|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY