Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy fakt, że Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki cywilnej, która będzie sprzedawała wyroby piekarnicze innej spółce cywilnej, w której Wnioskodawca jest również wspólnikiem, nie uniemożliwia zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spółki nabywającej wydatków na nabycie towarów handlowych - wyrobów piekarniczych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-251/10/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    możliwość dokonania jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego (roweru).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-252/10-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Należy stwierdzić, iż w przypadku gdy wynagrodzenie będzie wypłacane za korzystanie z praw autorskich, Spółka ma prawo zastosować 50% koszty uzyskania przychodu swoich pracowników pomimo, że utwór ma postać nieukończoną. Prawo do podwyższonych kosztów związane jest nie tylko z rozporządzaniem prawami autorskimi ale i z korzystaniem z nich.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-182/10-4/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki z tytułu obsługi debiutu na rynku NewConnect?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-66b/10/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z emisją akcji na okaziciela?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-66a/10/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy prawidłowym jest twierdzenie, iż w oparciu o przepis art. 16b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawa majątkowe do utworów wytworzonych przez Pracowników w ramach obowiązków wynikających z umowy o pracę nie podlegają amortyzacji, a koszty ich wytworzenia (w tym wynagrodzenia Pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-135/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy prawidłowym jest twierdzenie, iż w oparciu o przepis art. 16b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawa majątkowe do utworów wytworzonych przez Pracowników w ramach obowiązków wynikających z umowy o pracę nie podlegają amortyzacji, a koszty ich wytworzenia (w tym wynagrodzenia Pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-137/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podatek VAT od wydatków poniesionych na budowę serwisu internetowego e-learningu, od których zdaniem Spółki, Spółka nie ma prawa odliczenia podatku VAT, ponieważ dotyczą działalności związanej wyłącznie z działalnością szkoleniową, Spółka może zakwalifikować kwoty podatku VAT w koszty uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-131/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie przewidują możliwości amortyzacji wytworzonego we własnym zakresie programu komputerowego, jako wartości niematerialnej i prawnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-136/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Wnioskodawca prosi o potwierdzenie, że:1) Prawidłowy jest rozważany przez Spółkę model rozliczania kosztów i przychodów podatkowych z tytułu działalności w ramach Konsorcjum w tzw. szyku rozwartym (a więc wynik brutto) zakładający, że: Lider rozpozna: o przychód podatkowy w wysokości całości wynagrodzenia należnego od Klienta (w kwocie netto, a więc bez podatku VAT); o koszt uzyskania przychodu odpowiadający wartości wynagrodzenia przypadającego na Konsorcjanta zgodnie z udziałem w Konsorcjum ustalonym każdorazowo w Aneksie do umowy Konsorcjum dla danego zamówieniu (w kwocie netto, a więc bez podatku VAT), co zostanie odpowiednio udokumentowane wystawionym przez Konsorcjanta na Lidera dokumentem rozliczeniowym (faktura VAT I nota księgowa); Konsorcjant rozpozna: o przychód w wartości odpowiadającej konsorcjum ustalonym każdorazowo netto, a więc bez podatku VAT), konsorcjanta na Lidera dokumentem części wynagrodzenia przypadającej na niego zgodnie z udziałem w Aneksie do umowy Konsorcjum dla danego zamówieniu (w kwocie co zostanie odpowiednio udokumentowane wystawionym przez rozliczeniowym (faktura VAT / nota księgowa). 2) Jeżeli stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania 1 jest nieprawidłowe, Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że prawidłowy jest model rozliczeń kosztów i przychodów w tzw. szyku zwartym (a więc wynik netto) zakładający, że: Lider rozpozna: o przychód podatkowy w wysokości części wynagrodzenia należnego od Klienta przypadającego na Lidera(w kwocie netto, bez podatku VAT), o jednocześnie Lider nie będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu w wysokości wykazanej na wystawionym przez Konsorcjanta dokumencie rozliczeniowym (faktura VAT I nota księgowa); Konsorcjant rozpozna: o przychód w wartości odpowiadającej części wynagrodzenia należnego od Klienta, przypadającej na niego zgodnie z udziałem w Konsorcjum, ustalonym każdorazowo w Aneksie do umowy Konsorcjum dla danego zamówieniu (w kwocie netto, a więc bez podatku VAT), co zostanie odpowiednio udokumentowane wystawionym przez Konsorcjanta na Lidera dokumentem rozliczeniowym (faktura VAT I nota księgowa).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-178/10-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle przypisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dokonywane nieodpłatnie przebudowy linii energetycznych należących do Spółki, będą stanowiły dla Spółki przychód podatkowy, a jeżeli tak to czy wartością przychodu będzie tylko i wyłącznie wartość nowych elementów zabudowanych w sieci elektroenergetycznej Spółki?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-217/10-2/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie ustalania rozliczeń przychodów i kosztów realizacji kontraktu pomiędzy Liderem a partnerem konsorcjum

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-169/10-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Zastosowanie szczególnej procedury marży do usług turystyki świadczonych na rzecz pracowników oraz obowiązek wykazania tych czynności w deklaracji podatkowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-203/10/MD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wniesienie aportem przedsiębiorstwa do spółki jawnej powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-229/10/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    opodatkowanie świadczeń na rzecz członków zarządu w postaci sfinansowania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-163/10-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż transakcja odpłatnego przelewu wierzytelności podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Nadmienia się, że skoro powyższa czynność u nabywcy będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, znajdzie zastosowanie wyłączenie określone w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-83/10-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy ciąży na Banku obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłaty organizacji SWIFT kwoty stanowiącej wynagrodzenie za licencję na oprogramowanie? 2) Czy ciąży na Banku obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłaty organizacji SWIFT kwot stanowiących wynagrodzenie za pozostałe elementy wynagrodzenia wyszczególnione w stanie faktycznym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-132/10-4/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Który urząd skarbowy będzie właściwy do złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-3?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-167/10-3/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    należy stwierdzić, iż wniesiony do spółki cywilnej majątek będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-84/10-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy nie uzyskując za dany rok podatkowy dochodu z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych według stawki podatkowej w wysokości 19% ma Pan prawo odliczenia opłaconych dodatkowych składek na ubezpieczenie zdrowotne (między innymi w roku 2009 w kwocie 2.294 zł) od należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów uzyskanych z tytułu wynagrodzenia za pracę?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-242/10/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

160| 161| 162| 163| 164|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY