2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w prawo własności.
Interpretacja indywidualna sygnatura: PT1/033/66/450/WLI/09/PK-87 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty związane z utrzymaniem niewykorzystywanych obecnie do bieżącej działalności lokali, czy ma prawo zaliczyć odpisy amortyzacyjne z tytułu inwestycji w obcym środku trwałym do kosztów podatkowych ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-176/10-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy zwiększone do wysokości 50% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej odpisy na pracowników wykonujących pracę w szkodliwych warunkach w rozumieniu zapisów obowiązującego w Spółce Układu Zbiorowego Pracy będą stanowiły dla pracodawcy koszt uzyskania przychodów w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ? 2. Czy wypłata z tak zgromadzonego Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 pkt 1 ust. 26, 67, 78 Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-151/10-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy opisane we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przyczyny powstałych - z tytułu niepełnego zamortyzowania inwestycji w obcych środkach trwałych - strat uzasadnia zaliczenie tych strat do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy pdop? 2. Czy sposób likwidacji inwestycji w obcych środkach trwałych - na skutek przyczyn, o których mowa w pkt 1 powyżej - może mieć wpływ na możliwość zaliczenia powstałych (z tytułu niepełnego zamortyzowania tych inwestycji) strat do kosztów uzyskania przychodów ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-140/10-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Spółka wnosi o potwierdzenie, że odsetki płacone przez Spółkę w związku z uczestnictwem w systemie będą mogły być w całości zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów, a w szczególności nie będą miały do nich zastosowania wyłączenia z art. 16 ust. 1 pkt 60 oraz pkt 61 ustawy o PDOP.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-66/10-3/PD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Mając na względzie przedstawiony powyżej stan faktyczny Bank, wnosi o potwierdzenie, iż uwzględniając brzmienie art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2000r., Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), dalej: UPDOP, koszt wynagrodzenia płacony przez Bank na rzecz DM na podstawie Umowy będzie stanowił koszt uzyskania przychodu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-89/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy możliwe jest zaliczenie na poczet budowy środka trwałego (tj. lokalu mieszkalnego) kwoty prowizji, odsetek i różnic kursowych od kredytu bankowego oraz innych wydatków inwestycyjnych zużytych materiałów poniesionych przed dniem otrzymania darowizny czy dopiero od dnia otrzymania darowizny?2. Czy można powiększyć wartość nieruchomości z darowizny o nakłady inwestycyjne, których ceny nabycia nie można ustalić, określając ich wartość w oparciu o zapisy artykułu 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-218/10/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy w sytuacji, w której spółka osobowa której wnioskodawca pozostaje wspólnikiem dokona odpłatnego zbycia nieruchomości (lub udziału w tej nieruchomości), którą zakwalifikowała jako środek obrotowy (towar) kosztem uzyskania przychodu wnioskodawcy (wyliczonym w proporcji do jego udziału w zyskach spółki) pozostawać będzie wartość tej nieruchomości (lub wartość rynkowa udziału w tej nieruchomości) ustalona na dzień wniesienia wkładu nie wyższa niż rynkowa?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-167/10-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Podwyższone koszty uzyskania przychodów z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-164/10/ENB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy koszty prowadzenia rachunku bankowego stanowią koszty uzyskania przychodów w działalności gospodarczej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-221/10/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Do jakiej kolumny w podatkowej księdze przychodów i rozchodów należy wpisać wydatki związane z budową domu, tj. zakupu działki, projektu domu, usług geodezyjnych, kosztów przyłączy, zakupu materiałów budowlanych?2. Co należy ująć w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2009 r., jeśli chodzi o niezakończoną budowę domu jednorodzinnego? Czy należy ująć w nim koszty wynagrodzeń pracowniczych, ZUS w części sfinansowanej przez pracodawcę oraz składki na Fundusz Pracy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-181/10/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
jeżeli ponoszone wydatki na naukę języków obcych w postaci kursu oraz egzaminu potwierdzającego poziom opanowania języków obcych, będą miały związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, a w konsekwencji wpływ na powstanie lub zwiększenie, obecnie lub w przyszłości przychodu, to wydatki na ten cel mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, jednakże pod warunkiem ich należytego udokumentowania.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-203/10-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy koszt zakupu wadliwych opraw jest kosztem uzyskania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz czy może być odpisany w koszty bieżącego okresu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-169b/10/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Czy w świetle przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wniesienie przez podatnika wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do Spółki Osobowej, nie spowoduje u podatnika powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy wartość początkowa znaku towarowego, od której dokonywane są odpisy amortyzacyjne, jest równa wartości tego znaku ustalonej przez wspólnika na dzień wniesienia wkładu, jednak nie wyższej od jego wartości rynkowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-95/10-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy wniesienie przez Spółkę zabudowanej nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do SK albo SKA będzie skutkowało powstaniem przychodu dla Spółki?2. Jak należy określić wartość początkową wnoszonej zabudowanej nieruchomości dla potrzeb podatkowej ewidencji środków trwałych w SK albo SKA?3. Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przedmiotowej zabudowanej nieruchomości przez SK albo SKA, w szczególności, jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?4. Jakie skutki w podatku dochodowym wywoła po stronie Spółki wypłata do tej spółki środków z tytułu likwidacji SK albo SKA lub obniżenia wkładu wniesionego do SK albo SKA przez Spółkę, a w szczególności czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu po stronie Spółki w przypadku likwidacji SK albo SKA lub obniżenia wkładu wniesionego do SK albo SKA nie wlicza się wartości wcześniej wniesionych wkładów ustalonej dla potrzeb ich wniesienia do SK lub SKA?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-94/10-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1) Czy wydatki za przygotowanie wniosku wraz załącznikami o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach działania 1.3 ,,Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw", poniesione przed uzyskaniem datacji, stanowią koszty uzyskania przychodu, a jeżeli tak, czy są to koszty zwiększające wartość początkową środków trwałych?2) Czy miesięczne wydatki za nadzór i przygotowanie przez Zleceniobiorcę dokumentów wynikających z realizacji i rozliczenia projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa L. na lata 2007-2013 - Działanie 1.3. ,,Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw", poniesione przed uzyskaniem dotacji, stanowią koszty uzyskania przychodu, a jeżeli tak, czy są to koszty zwiększające wartość początkową środków trwałych?3) Czy miesięczne wydatki za nadzór i przygotowanie przez Zleceniobiorcę dokumentów wynikających z realizacji i rozliczenia projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa L. na lata 2007-2013 - Działanie 1.3. ,,Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw", które będą ponoszone do czasu wpływu na rachunek Spółki środków z tytułu dotacji, będą stanowiły koszt uzyskania przychodu, a jeżeli tak, czy są to koszty zwiększające wartość początkową środków trwałych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-107/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy w sytuacji, gdy w wyniku wniesienia aportem ZCP powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT. na podstawie art. 16g ust. 10 i ust. 10a w związku z art. 16b ust. 1 pkt. 6 Spółka będzie uprawniona do ustalenia wartości początkowej znaku O. oraz znaku C. (do których H. posiada zarejestrowane prawa ochronne) wchodzących w skład wnoszonej do Spółki ZCP dla celów amortyzacji według ich wartości rynkowej niezależnie od faktu, iż H. ujmowała niektóre opłaty rejestracyjne związane ze znakami O. oraz C. w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych (jednakże nie stanowiły one wartości niematerialnych i prawnych gdyż znaki nie zostały nabyte lecz wytworzone we własnym zakresie) ?2. Czy O. Marketing, w której księgach będą wykazane znaki O. oraz C., będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tych znaków od wartości początkowej ustalonej w sposób określony w pytaniu 1 od miesiąca następującego po miesiącu, w którym znaki O. oraz C. zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych Spółki, a odpisy te będą stanowiły koszt uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 6 Ustawy o CIT, gdyż w związku z brakiem zaistnienia przesłanek wynikających z opisanego stanu faktycznego nie znajdzie zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 63 lit d Ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-126/10-2/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Jakie będą konsekwencje, na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych przekazania w ramach likwidacji majątku Wnioskodawcy jedynemu wspólnikowi - JST - a w szczególności: czy powstaną jakiekolwiek zobowiązania podatkowe zarówno wobec JST, jak i Wnioskodawcy w przypadku, gdy Wnioskodawca przekaże jedynemu wspólnikowi prawo do zwrotu nakładów inwestycyjnych poniesionych na wybudowanie obiektu sportowego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-142/10-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy opłata przygotowawcza pobierana przez Spółkę z tytułu świadczenia usług leasingu, rozliczana jako część raty leasingowej powinna być rozpoznana jako przychód podatkowy w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub na fakturze dokumentującej daną ratę leasingową , nie rzadziej niż raz w roku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-139/10-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy dokonanie Darowizny w ramach przedstawionego zdarzenia przyszłego i otrzymanie w wyniku tego przez Spółkę Cypryjską na własność przedmiotu Darowizny będzie rodziło obowiązek Spółki Cypryjskiej zapłaty w Polsce podatku dochodowego od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-177/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 177| 178| 179| 180| 181| | dalej |