2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
możliwość odliczenia od dochodu tytułem ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-145/10-2/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
ustalenie wartości początkowej nieruchomości wnoszonych do spółki komandytowej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-99/10-9/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy wartość diet do wysokości obowiązującego limitu z tytułu wyjazdów służbowych (realizowanych poza granicami kraju) osoby prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług transportowych, będą kosztami uzyskania przychodów z działalności gospodarczej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD2/033/40/PMN/09/319 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
zakup towarów handlowych należy wprowadzić do podatkowej księgi przychodów i rozchodów na podstawie faktury. Dla podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów, zgodnie z literalnym brzmieniem przepisu art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dniem poniesienia kosztu jest dzień wystawienia faktury (rachunku) lub innego dowodu stanowiącego podstawę do zaksięgowania (ujęcia) kosztu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-244/10-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
obowiązek sporządzenia korekt deklaracji VAT-7 oraz naliczania sankcji w związku z nieterminowym zainstalowaniem kasy rejestrującej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-420/10/AZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy prowizja będzie stanowiła w Spółce koszt uzyskania przychodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-24/10/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy spółka prawidłowo uznaje zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym, dzień podpisania aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości (lokalu), jako datę powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-148/10-2/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
określenie momentu przychodu z działalności gospodarczej z tytułu płatności za określoną liczbę zajęć indywidualnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-120/10-4/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Należy stwierdzić, iż w rozpatrywanej sprawie przychód powstaje w dacie zaistnienia jednego ze zdarzeń przedstawionych w art. 14 ust. 1 lit. c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przedmiotowej sprawie z dniem wykonania usługi, jeżeli miało ono miejsce przed wystawieniem faktury i dokonaniem zapłaty.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-242/10-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
określenie momentu przychodu z działalności gospodarczej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-120/10-3/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
określenie momentu przychodu z działalności gospodarczej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-120/10-5/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Należy stwierdzić, iż ośrodek życiowy Wnioskodawcy według prawa znajduje się w Wielkiej Brytanii, a tym samym Wnioskodawca w Polsce podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlega opodatkowaniu jedynie od dochodów osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nabycie nieruchomości w Polsce przez rezydenta Wielkiej Brytanii nie zmieni statusu takiej osoby.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-87/10-3/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Dochód z tytułu działalności polegającej na udostępnianiu miejsca reklamowego na stronach internetowych jest dochodem z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym. Zaliczki na podatek dochodowy od uzyskiwanego wynagrodzenia z tytułu świadczenia tych usług powinny być odprowadzane przez Spółkę jako płatnika
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD3/033/67/CRS/10/PK-271 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Czy zakup oprogramowania zobowiązuje Wnioskodawcę do pobrania podatku dochodowego z tytułu wypłaty za zamówione oprogramowanie od firmy mającej siedzibę w Holandii ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-81/10-4/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy dla transakcji opisanej wyżej (cesja leasingu) wartość początkową będzie stanowić wartość historyczna tj. wskazana w umowie leasingowej, zawartej pomiędzy Korzystającym a Finansującym, czy też wartość obliczona jako suma rat leasingowych pozostałych do zapłacenia przez Spółkę na podstawie zawartej umowy cesji leasingu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-138/10-2/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
stwierdza się, iż opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlega wyłącznie podwyższenie kapitału zakładowego, natomiast nie są opodatkowane wkłady powodujące podwyższenie kapitału zapasowego. A zatem, podstawę opodatkowania powyższym podatkiem będzie stanowiła wartość, o którą zostanie podwyższony kapitał zakładowy. Natomiast nadwyżka (tzw. agio) przekazywana na kapitał zapasowy nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-51/10-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
należy stwierdzić, iż usługa cash pooling nie została enumeratywnie wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Nie można też tego typu czynności zakwalifikować jako umowy pożyczki wymienionej w tym katalogu. Czynności dokonywane w ramach umowy cash poolingu nie będą zatem podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-38/10-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy do renty wyrównawczej (wraz z odsetkami) zasądzonej wyrokiem Sądu Apelacyjnego na rzecz spadkobiercy poszkodowanego spadkodawcy mają zastosowanie przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn w tym art. 6 ust. 4 w związku z art. 4a ust. 2 ww. ustawy jeżeli wcześniej urząd skarbowy wydał decyzję?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-18/10/MCZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy podatnikowi przysługuje prawo do amortyzacji podatkowej ww. budynku (zaliczonej do kosztów podatkowych) od tej części wartości budynku, która obejmuje wartość nakładów inwestycyjnych otrzymanych w drodze aportu (bez wartości gruntu) oraz (i) wartości dalszych nakładów na inwestycję, ponoszonych z własnych środków aż do ukończenia budowy i oddania do użytkowania ?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-127/10-2/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Wnioskodawca mógł korzystać ze zwolnienia od podatku od gier, jednakże tylko w okresie do 31 grudnia 2009 r. Od 1 stycznia 2010 r., z uwagi na fakt, iż przepisy w zakresie zwolnienia od podatku od gier loterii audioteksowych utraciły moc obowiązującą i urządzanie loterii audioteksowej nie korzysta już ze zwolnienia a także nie wprowadzono żadnych przepisów przejściowych warunkujących zwolnienie od tego podatku po wejściu w życie nowych uregulowań, Spółka zobowiązana jest do zastosowania regulacji obowiązujących po dniu 1 stycznia 2010 r. Oznacza to, że przychód uzyskiwany z tej loterii od dnia 1 stycznia 2010 r. podlega opodatkowaniu podatkiem od gier, według zasad przewidzianych w rozdziale 7 ustawy o grach hazardowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2-443-103/10-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 187| 188| 189| 190| 191| | dalej |