2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania napiwków.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-76a/10/ENB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
opodatkowanie przyznanych opcji na akcje pracownikom.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-37/10-4/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy przychody uzyskane z tytułu dysponowania i późniejszej sprzedaży produktu strukturyzowanego stanowią przychody z odpłatnego zbycia pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających, a uzyskana strata może pomniejszać inne dochody z odpłatnego zbycia pochodnych instrumentów finansowych, przychody z realizacji praw z nich wynikających oraz dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-72/10/IB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
skutki podatkowe darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością dokonanej na rzecz spółki kapitałowej z siedzibą na Cyprze.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-133/10-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
W jakiej wysokości należy ustalić koszt uzyskania przychodów w rozumieniu updof w przypadku zbycia aktywów wniesionych do spółki osobowej jako aport?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-129/10/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy wniesienie aportem udziałów/akcji do spółki cywilnej jest czynnością neutralną podatkowo na gruncie updof?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-128/10/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy wniesienie aportem udziałów/akcji do spółki osobowej jest czynnością neutralną podatkowo na gruncie updof?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-127/10/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy wniesienie aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy do spółki komandytowej powoduje obowiązek odprowadzenia należnego podatku od towarów i usług przez spółkę z o.o., bądź korekty podatku naliczonego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-87/10/KM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy wypłacane w Spółce odprawy oraz ww. świadczenia pieniężne Pracownikom uprawnionym do przejścia na emerytury zgodnie z ustaleniami zawartymi w Aneksie Nr 4 do Pakietu Socjalnego są w całości kosztem uzyskania przychodu w myśl art. 15. ust. 1 pkt 4g ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w miesiącu za które są należne, pod warunkiem, że zostały wypłacone lub postawione do dyspozycji w terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony. W przypadku uchybienia temu terminowi do należności tych stosuje się art. 16 ust. 1 pkt 57. Wypłacone odprawy i świadczenia będą stanowiły przychód pracownika ze stosunku pracy na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-219/10/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy niespłacone pożyczki mogą stanowić koszty uzyskania przychodu w związku z brzmieniem art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b) oraz pkt 26 lit. a), zgodnie z którymi wierzytelności odpisane jako nieściągalne nie są kosztem uzyskania przychodu za wyjątkiem udzielonych przez jednostki organizacyjne uprawnione, na podstawie odrębnych ustaw regulujących zasady ich funkcjonowania, do udzielania kredytów (pożyczek) wymagalnych, a nieściągalnych kredytów (pożyczek) pomniejszonych o kwotę niespłaconych odsetek i równowartość rezerw na te kredyty?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-46/10/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na obsługę posiedzeń Rady Nadzorczej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-77/10/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy wypłacane w Spółce odprawy oraz ww. świadczenia pieniężne Pracownikom uprawnionym do przejścia na emerytury zgodnie z ustaleniami zawartymi w Aneksie Nr 4 do Pakietu Socjalnego są w całości kosztem uzyskania przychodu w myśl art. 15. ust. 1 pkt 4g ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w miesiącu za które są należne, pod warunkiem, że zostały wypłacone lub postawione do dyspozycji w terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony. W przypadku uchybienia temu terminowi do należności tych stosuje się art. 16 ust. 1 pkt 57. Wypłacone odprawy i świadczenia będą stanowiły przychód pracownika ze stosunku pracy na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-608/10/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Organ podatkowy stwierdza, że moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia przedmiotowych usług powstaje z chwilą wykonania usługi, a więc w opisanym stanie faktycznym będzie to moment akceptacji wyraźnej lub milczącej przez Zamawiającego przekazanego mu określonego raportu z wykonywanych usług. W przypadku, gdy Zamawiający - mimo upływu 30 dniowego terminu na akceptację lub odrzucenie raportu - nie zatwierdzi go ani nie odrzuci, to Spółka powinna uznać, że usługa została wykonana z upływem 30 dni licząc od dnia przekazania raportu Zamawiającemu ( Raport Przejściowy nie wymaga zaakceptowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie). W sytuacji, gdy wykonanie usługi powinno być potwierdzone fakturą, obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wystawienia faktury, nie później jednak niż w 7 dniu licząc od dnia wykonania usługi, tj. zaakceptowania danego projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1859/08-6/PW/KOM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy okres 5 lat, po których Wnioskodawca może dokonać zbycia środków trwałych, które były zaliczone do kosztów kwalifikowanych, bez utraty prawa do zwolnień podatkowych upływa po 5 latach od daty wprowadzenia środka trwałego do ewidencji, czy też po pięciu pełnych latach liczonych od końca roku podatkowego, w którym były wprowadzone do ewidencji środków trwałych, itp (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)?2. Czy okres 5 lat, po których można zbyć środki trwałe bez utraty prawa do zwolnienia z podatku winien być liczony osobno dla gruntu i osobno dla budynku (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-465/09/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1. Czy pozwolenie na działalność w Strefie i związane z nim prawa i obowiązki podatkowe będzie nadal przysługiwało Wnioskodawcy, czy też nowej Spółce powstałej w wyniku podziału (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)? 2. Czy w związku z tym, że suma wydatków kwalifikowanych przekroczyła określoną w zezwoleniu minimalną wysokość wydatków inwestycyjnych Wnioskodawca ma prawo do zwolnień i ulg w kwocie równej faktycznym wydatkom, czy też w kwocie określonej w zezwoleniu (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?3. Czy podział spółki wpłynie na dotychczas dokonane przez Wnioskodawcę inwestycje kwalifikowane, w szczególności czy dalej liczyć się będą całe poniesione dotąd wydatki (łącznie z nieruchomością), czy tylko ta część, która pozostanie w majątku Wnioskodawcy (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-124/09/MO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy dochód Kółka Rolniczego zarówno z działalności statutowej jak i gospodarczej (najem) może być w całości zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych, zakładając ze będzie on przeznaczony na budowę budynku użyteczności publicznej (a zatem dalszą działalność statutową)? W części budynku będzie prowadzona działalność gospodarcza polegająca na wynajmie pomieszczeń dla instytucji, dochód z tej działalności gospodarczej również będzie przeznaczony wyłącznie na cele statutowe Kółka Rolniczego.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-218/10/PC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy koszty zakupu sprzętu, wyposażenia i oprogramowania o wartościach nieprzekraczających 3.500 zł netto sfinansowane ze środków z Urzędu Pracy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-110/10/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
sposobu ustalenia wartości początkowej środka trwałego
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-131/10-2/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej nieruchomości
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-131/10-3/MT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy sprzedaż przez Gminę prawa własności gruntu na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego (będącego już właścicielem budynków posadowionych na tym gruncie), który nabył prawo użytkowania wieczystego od poprzedniego użytkownika na mocy umowy sprzedaży, stanowi dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, a tym samym czy jest to czynność opodatkowana tym podatkiem?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-128/10/JJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
wstercz | 200| 201| 202| 203| 204| | dalej |