2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy opłata integracyjna może zostać zakwalifikowana przez Spółkę jako koszt uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-52/10/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Spółka, jako płatnik składek może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-80/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Z jakim momentem powstaje przychód w podatku dochodowym od osób prawnych od premii pieniężnych potwierdzonych notą księgową?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-76/10/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Czy po stronie Spółki powstanie przychód tytułem wydania aktywów w postaci Akcji Spółki Brytyjskiej jako wynagrodzenie za dobrowolne umorzenie akcji Wnioskodawcy posiadanych przez Spółkę Luksemburską ?2. Czy wydanie przez Spółkę aktywów w postaci Akcji Spółki Brytyjskiej tytułem wynagrodzenia za dobrowolne umorzenie akcji Wnioskodawcy posiadanych przez Spółkę Luksemburską będzie stanowiło dochód z udziału w zyskach osób prawnych (art. 10 ust. 1 UPDOP), zwolniony od podatku na podstawie art. 22 ust. 4 UPDOP ? Czy na K. będzie ciążyć płatniczy obowiązek poboru podatku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-116/10-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Moment powstania przychodów w związku ze sprzedażą lokali mieszkalnych i użytkowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-58b/10/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Moment powstania przychodów w związku ze sprzedażą lokali mieszkalnych i użytkowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-58a/10/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-30/10/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy spółka, jako podatnik w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, powinna dokonać jakichkolwiek rozliczeń w ramach tego podatku w związku z przeprowadzeniem umorzenia udziałów bez wynagrodzenia w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych przy jednoczesnym obniżeniu kapitału zakładowego i przekazaniu całej kwoty obniżonego kapitału na utworzony fundusz celowy - fundusz z umorzenia udziałów własnych bez wynagrodzenia, lub fundusz rezerwowy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-31/10/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy wniesienie aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki do spółki komandytowej powoduje obowiązek naliczania podatku dochodowego od osób prawnych od tej czynności? Czy w związku z wniesieniem przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki komandytowej o wartości 8 mln zł i uczestnictwo w zyskach tej spółki w 5% powoduje skutki podatkowe dla Spółki bądź wspólników Spółki będących osobami fizycznymi?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-47a/10/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy nieodpłatne otrzymanie gwarancji Skarbu Państwa podlega rozpoznaniu przychodu podatkowego w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-66/10-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami sprzedaż przedsiębiorstwa podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-20/10/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca - winien płacić VAT w przypadku rejestracji pojazdów samochodowych i czy winien zapłacić VAT 23 lub VAT 24.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-99a/10/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Przemieszczenie towarów do kraju uprzednio zaimportowanych na terytorium Niemiec stanowi WNT, a obowiązek podatkowy z tego tytułu powstaje 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu przewiezienia towaru do Polski.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-118a/10/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Usługi polegające na cumowaniu i postoju statków na nabrzeżu portowym stanowią usługi na nieruchomościach i w związku z tym miejscem ich świadczenia jest miejsce położenia nieruchomości.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-110/10/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy w związku z wniesieniem przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki komandytowej o wartości 8 mln zł i uczestnictwo w zyskach tej spółki w 5% powoduje skutki podatkowe dla Spółki bądź wspólników Spółki będących osobami fizycznymi?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-47b/10/DK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
W informacji podsumowującej należy wykazać WNT w związku z przemieszczeniem towarów do kraju uprzednio zaimportowanych na terytorium Niemiec.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-118b/10/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Należy stwierdzić, iż usługa Cash Poolingu, zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu ww. podatkiem. Nie można tego typu czynności zakwalifikować także jako umowy pożyczki wymienionej w tym katalogu. A zatem, czynności dokonywane w ramach Systemu Cash Pooling nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-47/10-2/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
należy stwierdzić, iż czynność opisana we wniosku nie stanowi darowizny i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. W związku z powyższym w przedmiotowym opisie zdarzenia przyszłego nie będzie miało zastosowania zwolnienie określone w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-44/10-4/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
należy stwierdzić, iż czynność opisana we wniosku nie stanowi darowizny i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. W związku z powyższym w przedmiotowym opisie zdarzenia przyszłego nie będzie miało zastosowania zwolnienie określone w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-43/10-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
objęcie udziałów/akcji w podwyższonym kapitale podmiotu powiązanego w rozumieniu art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za środki pieniężne, w tym także w formie potrącenia wzajemnych wierzytelności, czy tez za wkład niepieniężny (aport) podlega obowiązkowi sporządzania dokumentacji podatkowej zgodnie z treścią art. 9a w przypadku przekroczenia progu, o którym mowa w art. 9a ust 2 tej ustawy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-35/10-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 201| 202| 203| 204| 205| | dalej |