Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    W zakresie obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotów z tytułu sprzedaży dokonywanej przez pośrednika w sytuacji, gdy ma on obowiązek ewidencjonowania sprzedaży własnej i prawidłowości danych widniejących na paragonach fiskalnych dokumentujących tę sprzedaż.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1106/12-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    dot. obowiązku dołączania wystawionych paragonów do kopii faktur

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1217/12-4/AO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy sfinansowane ze środków obrotowych Spółki wydatki na grupowe ubezpieczenie zdrowotne w części dotyczącej pracowników Spółki należy kwalifikować jako koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 1)

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1188/12/BG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości przez spółkę powstałą w wyniku przekształcenia, mającą formę spółki osobowej niebędącej podatnikiem podatku dochodowego, będzie można rozpoznać koszty podatkowe w wysokości wartości początkowej tej nieruchomości, wynikającej z ewidencji środków trwałych, pomniejszonej o sumę ewentualnych odpisów amortyzacyjnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-732/12-3/PK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Brak możliwości zastosowania ,,uśrednionego" kursu waluty z całego okresu rozliczeniowego do przeliczenia na PLN przychodów

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-804/12-2/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy fakt, że Uczestnicy Umowy cash poolingu bez odrębnego wynagrodzenia udzielają Bankowi wzajemnych poręczeń dotyczących wykorzystania przez nich limitów zadłużenia może oznaczać, iż po stronie Spółki z tytułu otrzymanych poręczeń powstaje przychód z tytułu:nieodpłatnego świadczenia lubczęściowo odpłatnego świadczenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-348/12-2/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy w opisanym powyżej zaistniałym stanie faktycznym, w stanie prawnym obowiązującym do 30 listopada 2008 r., Spółka ma prawo do obniżenia podstawy opodatkowania o kwotę wskazaną na wysłanej klientowi fakturze korygującej in minus, bez posiadania potwierdzenia odbioru tej faktury przez klienta?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-1112/12-3/RD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy obrót z tytułu poszczególnych dostaw należy uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-1198/12/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-180/12/TJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii oraz możliwości dokonania korekty zeznań

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-841/12-5/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeżeli w przedstawionym przez Spółkę zdarzeniu przyszłym dojdzie do przekształcenia Spółki i zwiększenia majątku spółki przekształconej, w konsekwencji uwzględnienia w jej majątku nadwyżki ceny nad wartością nominalną udziałów alokowanej na kapitał zapasowy spółki przekształconej w podatku od czynności cywilnoprawnych powstanie obowiązek podatkowy. Podstawę opodatkowania, co jasno wynika z art. 6 ust. 1 pkt 8 lit. f ustawy PCC, będzie stanowiła wartość wkładów do spółki osobowej powstałej w wyniku przekształcenia, przy czym zwolnieniu będzie podlegała część wkładu odpowiadająca opodatkowanemu wcześniej kapitałowi zakładowemu w spółce przekształcanej. Stawka podatku, stosownie do art. 7 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, wynosi 0,5%. Jednocześnie, należy zauważyć, że ww. zwolnienie od PCC zostało określone w art. 9 pkt 11 lit. a ustawy o PCC. Zgodnie z tym przepisem zwolnione od podatku są umowy spółki i ich zmiany związane z przekształceniem spółek w części wkładów do spółki, których wartość była uprzednio opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych lub podatkiem od wkładów kapitałowych do spółek kapitałowych na terytorium państwa członkowskiego innego niż Rzeczypospolita Polska albo od których zgodnie z prawem państwa członkowskiego podatek nie był naliczany.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-472/12-5/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Wnioskodawca ma prawo w rozliczeniu rocznym PIT-37, gdzie będzie rozliczał dochody z tytułu umowy o pracę, odliczyć od podatku zapłaconą za żonę zaległość z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne (w wysokości 7,75%)?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-820/12/HK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    CIT - w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii oraz możliwości dokonania korekty zeznań

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-841/12-5/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W sytuacji gdy przedmiotowe oleje opałowe były przedmiotem dostawy wewnątrzwspólnotowej z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy i w państwie członkowskim, do którego wyroby zostały wysłane (Holandia), zostaną stwierdzone ubytki, to podlegają one opodatkowaniu akcyzą w tym państwie członkowskim, według zasad ustalonych w tym państwie.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-172/12/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż działek geodezyjnych gruntu wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, które to działki na dzień sprzedaży będą wydzierżawione przedsiębiorcy na potrzeby realizacji inwestycji polegającej na wybudowaniu i eksploatacji elektrowni wiatrowych winna zostać zwolniona od podatku od towarów i usług czy też będzie opodatkowana stawką 23%?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-405/12-4/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Wnioskodawca, świadcząc usługę budowlaną polegającą na wybudowaniu całego budynku usługowo - mieszkalnego, gdzie ponad połowa powierzchni użytkowej wykorzystana jest na cele mieszkalne, może korzystać wprost z zapisu art. 41 ust. 12a ustawy. Tym samym w stosunku do budowy przedmiotowego budynku sklasyfikowanego - jak wskazał Wnioskodawca - w PKOB w kategorii 1122 (dział 11), zastosowanie ma preferencyjna stawka podatku w wysokości 8 %, zgodnie z art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146a pkt 2 ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-771/12-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Czy dla Spółki jako Uczestnika Struktury, przychodem będą kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w Strukturze, a kosztem uzyskania przychodów wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek oraz prowizje, opłaty i wynagrodzenie należne V oraz bankom obsługującym strukturę za świadczone usługi, natomiast pozostałe środki finansowe przelewane pomiędzy Rachunkiem Bieżącym Spółki a Rachunkiem Rozliczeniowym V nie będą stanowić dla Spółki podatkowych przychodów ani kosztów ich uzyskania?2. Czy za moment zapłaty (kapitalizacji) odsetek należy uznać dzień uwzględnienia w ramach salda dziennego na Rachunku Bieżącym Uczestnika, a w konsekwencji zaksięgowania na Rachunku Rozliczeniowym odsetek należnych na rzecz V od dziennych sald debetowych na Rachunku Bieżącym, jak również odsetek należnych od V na rzecz Spółki od dziennych sald dodatnich na Rachunku Bieżącym za dany miesiąc rozliczeniowy?3. Czy w opisanej Strukturze cash-poolingu rzeczywistego odsetki płatne przez Spółkę na rzecz V, w związku z realizacją Umowy, nie będą podlegały ograniczeniom wynikającym z przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?4. Czy V, będącą agentem rozliczeniowym Struktury, należy uznać za rzeczywistego beneficjenta (beneficial owner) skapitalizowanych odsetek od sald debetowych Spółki przekazanych na Rachunek Rozliczeniowy, w przypadku sfinansowania przedmiotowych sald debetowych ze środków własnych zaangażowanych w ramach Struktury przez jej polskich Uczestników, a tym samym czy w tym przypadku Spółka będzie zobowiązana jako płatnik do poboru zryczałtowanego podatku u źródła z tytułu wypłacanych odsetek?5. Czy w przypadku wypłaty (kapitalizacji) odsetek naliczonych na bazie salda debetowego Spółki sfinansowanego ze środków własnych V (agenta rozliczeniowego będącego belgijskim rezydentom podatkowym), w roli płatnika zryczałtowanego podatku u źródła od tych odsetek będzie występować Spółka oraz czy w takim przypadku będzie możliwe skorzystanie w tym zakresie z preferencyjnej stawki podatku w wysokości 5% na podstawie art. 11 ust. 2 UPO (pod warunkiem uprzedniego uzyskania przez Spółkę belgijskiego certyfikatu rezydencji V)?6. Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka będzie obowiązana do sporządzenia dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?7. Czy przenoszenie w przyszłości środków pieniężnych pomiędzy rachunkami bieżącymi Spółki, prowadzonymi w obcych walutach (np. euro, dolar amerykański, funt szterling), a odpowiednimi walutowymi rachunkami rozliczeniowymi prowadzonym dla V, będzie powodować powstawanie różnic kursowych w rozumieniu art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-381/12-2/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-1274/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-1325/12/LŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Przedstawiony we wniosku sposób przyporządkowywania dokonanych zakupów (a tym samym kwot podatku naliczonego) do konkretnego rodzaju sprzedaży, jest zgodny z regulacją art. 90 ust. 1 i 2 ustawy o VAT i w konsekwencji poprawny z punktu widzenia ustalenia prawa Banku do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z dokonanych zakupów, należało uznać za prawidłowe

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-1180/12-2/BH wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

5| 6| 7| 8| 9|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY