2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy dla transakcji zbycia zabudowanych działek Wnioskodawca działa jako podatnik VAT. Jeżeli tak, to jaka stawką zbycie to winno być opodatkowane.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-794/13/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na realizację projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-942/13/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług związanych z uczestnictwem pracowników w konferencjach organizowanych za granicą.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-462/13-3/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
w zakresie zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-1087/13/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W zakresie zwolnienia z opodatkowania przeniesienia prawa własności nieruchomości należącej do Gminy w zamian za odszkodowanie.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-745/13-4/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy nieodpłatne przekazanie nieruchomości na cele prywatne wspólników spółki cywilnej będzie objęte zwolnieniem od podatku i czy należy zrobić korektę podatku naliczonego
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-801/13/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy nominalna wartość wierzytelności z tytułu niespłaconych pożyczek wniesionych przez Spółkę jako wkład do SK (tj. wartość nominalna niespłaconych pożyczek, bez odsetek) będzie kosztem uzyskania przychodów dla Spółki w razie zbycia przez Spółkę ogółu praw i obowiązków wynikających z udziału w SK?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-378/13-3/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, transakcja wymiany udziałów polegająca na wniesieniu przez Spółkę X akcji spółki Y do Wnioskodawcy, w zamian za objęcie udziałów własnych Wnioskodawcy, wypełnia warunki wymiany udziałów z art. 12 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i nie będzie powodować powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-1173/13/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy odpłatne udostępnienie przez Gminę wskazanych we wniosku obiektów turystycznych (tj. kompleksu Zamek G, S W i budynku byłego dworca w J) na rzecz C(...) na podstawie umów dzierżawy, podlega opodatkowaniu VAT i nie jest zwolnione od VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-806/13-5/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Wnioskodawca nie ma możliwości odzyskania podatku uiszczonego w związku z realizacją projektu finansowanego ze środków pomocowych UE.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP3/443-163/13-2/BJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy objęcie udziałów Spółki 2 w zamian za aport, którego przedmiotem będą udziały Spółki 1 będzie dla Wnioskodawcy neutralne w podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. będzie związane z koniecznością zapłaty przez niego podatku dochodowego od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-838/13/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Opodatkowanie czynności wykonywanych w ramach prowadzania (administrowania) portalu internetowego o tematyce kulturalnej, sportowej, rozrywkowej bądź naukowej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-832/13/ICz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1) Czy wypłatę wynagrodzenia przez Spółkę cypryjską z tytułu umorzenia udziałów w tej Spółce należy zakwalifikować jako dywidendę w myśl art. 10 ust. l i ust. 3 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku (sporządzonej w Warszawie dnia 4 czerwca 1992 r., Dz.U. z dnia 8 grudnia 1993 r., Nr 117, poz. 523 ze zm. - dalej zwana ,,Umową") w przypadku gdy prawo cypryjskie zrównuje je z dochodem z akcji?2) Jak należy ustalić dochód oraz koszt uzyskania przychodu z tytułu otrzymania przez Wnioskodawcę wynagrodzenia w związku z umorzeniem udziałów w Spółce cypryjskiej, które zostały nabyte przez Wnioskodawcę w drodze darowizny?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-587/13-3/TS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
termin rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania - nowe przepisy od 2014 r.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-1228/13-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego nabytego przed denominacją
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-994/13-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy koszt poniesiony za usługę geodezyjną w wysokości 20 740 zł za podział nieruchomości może być odliczony od dochodu uzyskanego ze sprzedaży w 2008 r. czterech działek w całości czy w inny sposób?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-837/13/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy dochód z udziału w zysku SKA, otrzymany jako Dywidenda przez Wnioskodawcę z SKA stanowi przychód ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 Ustawy PIT, a tym samym w zależności od wyboru Akcjonariusza - czy taki dochód w postaci faktycznie otrzymanej Dywidendy może być opodatkowany na zasadach określonych w art. 30c Ustawy PIT?Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu Akcjonariusza w SKA, przychód po jego stronie nie powstanie w dniu sprzedaży przez SKA rzeczy oraz wyświadczenia usług oraz w dniu zaistnienia wszelkich innych zdarzeń skutkujących powiększeniem majątku SKA i osiągnięciem przez nią zysków, gdyż przychód ten powstanie zgodnie z art. 11 ust. 1 oraz art. 14 ust. 1i Ustawy PIT wyłącznie w dacie faktycznego otrzymania Dywidendy orazCzy w związku z tym zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, na podstawie art. 44 ust. 1 pkt 1 Ustawy PIT Wnioskodawca nie będzie zobowiązany zapłacić za miesiące, w których SKA sprzeda rzeczy, prawa majątkowe oraz wyświadczy usługi oraz miesiące zaistnienia wszelkich innych zdarzeń skutkujących powiększeniem majątku SKA i osiągnięciem przez nią zysków, gdyż przychód powstaje wyłącznie w dacie faktycznego otrzymania Dywidendy?Co stanowi podstawę opodatkowania (przychody minus koszty uzyskania przychodu) dla faktycznie otrzymanych dochodów Akcjonariusza z SKA, tj. czy dochodem w rozumieniu art. 9 ust. 1 i ust. 2 Ustawy PIT jest faktycznie otrzymana Dywidenda z SKA?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-177/12/13-7/S/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy opłaty okresowe (kwartalne) uiszczane przez Spółkę na rzecz Spółki duńskiej w kwocie stanowiącej określony umową procent przychodów ze sprzedaży na terenie Unii Europejskiej lub eksportowej łopat wyprodukowanych przez Spółkę w oparciu o uzyskany na podstawie danej umowy know-how, korzystają od 1 lipca 2013 r. ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie przepisów art. 21 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji Spółka nie jest zobowiązana, jako płatnik, do potrącania i odprowadzania zryczałtowanego podatku dochodowego od dochodów zagranicznych osób prawnych przy wypłacie tych należności na rzecz Spółki duńskiej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB4/423-137a/13/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% z tytułu nabycia Nieruchomości w ramach Transakcji w zakresie nabycia części Budynku i parkingu, które zostały oddane najemcom do użytkowania co najmniej dwa lata przed Transakcją wraz z przyporządkowaną im częścią Działki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-490/13-2/LS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Przy najłagodniejszym traktowaniu przesłanek uznania konkretnego znaku pisarskiego za podpis, motywowanym charakterem czynności (oświadczenie ostatniej woli składane przed notariuszem), nie można odstąpić od minimum, jakim jest to, by znak pisarski umożliwiał identyfikację osoby, od której pochodzi, przynajmniej według takich kryteriów, jak cechy indywidualne i powtarzalne. Chociaż podpis nie musi być sporządzony czytelnie, to powinien odzwierciedlać cechy charakterystyczne dla osoby, która go składa i tym samym - wskazywać na tę osobę.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-455e/13/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
wstercz | 11| 12| 13| 14| 15| | dalej |