2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
W przypadku umorzenia udziałów Spółka, obliczając i następnie pobierając jako płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych, uzyskany przez udziałowca przychód z tytułu wypłaconego wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów nabytych w drodze darowizny, może pomniejszyć o koszt uzyskania przychodu, tj. o wydatki poniesione przez darczyńcę na nabycie tych udziałów.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-586/14-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów akcjonariusza spółki komandytowo - akcyjnej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-469/11-9/14-S/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w dniu przekształcenia wystąpił u Wnioskodawcy dochód (przychód) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, jeżeli zysk bilansowy osiągnięty przez Spółkę w roku przekształcenia został zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości oraz Kodeksu Spółek Handlowych przekazany w całości na pokrycie strat bilansowych z lat ubiegłych, zaś zyski bilansowe wypracowane w latach poprzednich zwiększały m.in. kapitał zapasowy Spółki?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-505/14-2/PW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania dochodów osoby prawnej, będącej wspólnikiem spółki komandytowo-akcyjnej z tytułu dywidendy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-795/10/14-S/GC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
#9679; określenia momentu powstania przychodu z tytułu opłat za objęciem ubezpieczeniem, otrzymanych przez Spółkę od pożyczkobiorców będących klientami Spółki (pytanie Nr 1); #9679; możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki składki ubezpieczeniowej odprowadzanej przez Spółkę jako ubezpieczającego wyłącznie w swoim imieniu z własnych środków obrotowych do zakładu ubezpieczeń (pytanie Nr 3)
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-242/13/14-12/S/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że przychód podatkowy z tytułu sprzedaży na rzecz Nabywcy Przedmiotu Transakcji powstanie w momencie zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Spółką a Nabywcą, na podstawie której dojdzie do realizacji Transakcji (wydania Przedmiotu Transakcji Nabywcy), nie później niż w momencie zapłaty Wynagrodzenia, lub wystawienia faktury VAT z tytułu zawarcia Transakcji i przychód ten powinien zostać uwzględniony w wyniku podatkowym (dochodzie lub stracie) PGK jeśli umowa sprzedaży zostanie zawarta w okresie funkcjonowania PGK?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-618/14-4/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w wyniku likwidacji Spółki, w zakresie w jakim Wnioskodawca otrzyma wierzytelność Spółki wobec samego Wnioskodawcy, która w tym samym momencie przekazania wygaśnie w drodze kontuzji, dojdzie do powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu w rozumieniu Ustawy o PIT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-803/14-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy gdy Wnioskodawczyni będzie chciała sprzedać swój udział we wspólnocie - powinna odprowadzić podatek?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-517/14-6/MS1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku podatkowego w Polsce spółki cypryjskiej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-690/10/14-S/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
1. Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego podlega opodatkowaniu VAT nieodpłatne przekazanie biletów wstępu do C. na rzecz osób oraz instytucji wymienionych w regulaminie i w ramach akcji promocyjnych lub w związku z uczestnictwem w imprezach organizowanych przez Urząd Miasta?2. Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego podlega opodatkowaniu VAT świadczenie usług w ramach udziału Podatnika jako jednego z organizatorów imprez na zlecenie innych instytucji (np. Urzędu Miasta, szkół wyższych itp), do czego zobowiązane jest C. jako instytucja kultury?3. Czy w przypadku, gdy obowiązkowy udział Podatnika jako jednego z organizatorów imprez na zlecenie innych instytucji (np. Urzędu Miasta, szkół wyższych itp) nie podlega opodatkowaniu VAT, podatnik ma prawo do odliczenia VAT od kosztów bezpośrednio związanych z organizacją tych imprez?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP1/443-710/14/BS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacja projektu pt. ,,..."
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-316/14/EK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych drogą elektroniczną
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-757/14-3/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Odliczenie podatku - 50% kwoty podatku.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP4/443-463/14-6/JM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
skutki podatkowe nieodpłatnego udzielenia poręczenia kredytu/pożyczki spółce komandytowej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-1065/14/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości na rzecz miasta oraz zasądzonych wyrokiem sądu odsetek
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-461/11/14-7/S/MK1 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Sprzedaż gruntu wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-354/11/14-S/WS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Czy sprzedaż rzeczy nabytych w drodze spadku będzie stanowiła źródło przychodu określone w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-339/14-2/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy na Wnioskodawcy, jako pożyczkodawcy, który udzielił pożyczki osobie prowadzącej działalność gospodarczą, ciąży obowiązek podatkowy polegający na zapłacie podatku z tytułu otrzymania odsetek od udzielonej pożyczki? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości (jaki procent), kiedy i jak często Wnioskodawca powinien taki podatek odprowadzać do urzędu skarbowego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-590/14/MZa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W zakresie konieczności rozpoznania przychodu w związku z wypłatą wynagrodzenia w postaci niepieniężnej z tytułu umorzenia udziałów.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB3/423-452/13/14-S/PS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1) Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA?2) Czy papiery wartościowe lub udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA?3) W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA?4) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych lub udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przez Spółkę?5) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-673/14/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
wstercz | 30| 31| 32| 33| 34| | dalej |