2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Czy zawieranie transakcji na instrumentach finansowych, które nie zabezpieczają konkretnego źródła przychodów/kosztów (strefowych albo pozastrefowych) stanowi działalność dodatkową względem działalności określonej w Zezwoleniu, a w konsekwencji, wynik realizowany na tego typu transakcjach (tj. odpowiednio dochód albo strata), odnoszących się do całokształtu działalności Spółki, jest w całości wynikiem działalności pozastrefowej, a zatem podlegającej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na zasadach ogólnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-429/14/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy przychodem podatkowym z tytułu sprzedaży towaru za promocyjną cenę 1 zł brutto za sztukę w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę akcji promocyjnej, na potrzeby ustalenia zobowiązania podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, będzie kwota odpowiadająca promocyjnej cenie sprzedaży 1 zł, pomniejszona o należny podatek VAT
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-349/14/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Odliczenie częściowe.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-501/14/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu, w jakim spółka, wchodząca w skład podatkowej grupy kapitałowej, która utraci status podatnika, może przystąpić do innej podatkowej grupy kapitałowej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB3/423-242/14-2/PR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
W związku z faktem, że wnioskodawca złoży oświadczenie, że odsprzeda przedmiotowe wyroby do celów opałowych, jednakże nie uzyska od nabywcy oświadczenia, że nabywane wyroby są przeznaczone do celów opałowych, to zgodnie z art. 89 ust. 16 ustawy, w ramach tej sprzedaży będzie miała zastosowanie stawka akcyzy określona w art. 89 ust. 4 pkt 1.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP3/443-163/14/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Opodatkowanie sprzedaży działek, nabytych w drodze spadku, wykorzystywanych do prowadzenia działalności rolniczej, podział, bez działań marketingowych, kupujący zgłosili się do sprzedawcy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-387/14-4/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki bieżące związane z utrzymaniem świetlic wiejskich
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-347/14-3/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Prawo do korzystania ze zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług udziału w spektaklach teatralnych oraz koncertach
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-490/14-2/MKw wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
zastosowanie właściwej stawki dla dostawy książek wraz z wchodzącymi w ich skład nośnikami danych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-499/14-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
możliwość odliczenia podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację zadań w ramach projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-616/14/ASz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy o VAT w części dotyczącej kaucji gwarancyjnej
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-357/14/WN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Opodatkowanie świadczenia rodzinnego otrzymywanego z Irlandii.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-413/14/RS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy zbycie w drodze aportu udziałów w CypCo na rzecz Spółki, do której zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym planuje przystąpić Wnioskodawca, skutkuje powstaniem po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-553/14-3/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawczyni ma prawo do zwolnienia całości dochodu ze sprzedaży opisanego wyżej lokalu mieszkalnego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-536/14-4/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
powstanie obowiązku podatkowego od przychodu z najmu oraz sposobu jego opodatkowania
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-406/14/JG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z przystosowaniem lokalu mieszkalnego do najmu, w zakresie możliwości dokonania indywidualnych odpisów amortyzacyjnych, w zakresie kontynuacji odpisów amortyzacyjnych w przypadku zmiany formy opodatkowania przychodów, w zakresie amortyzacji środka trwałego w przypadku ponownego przeznaczenia nieruchomości na wynajem, w zakresie opodatkowania dochodów z najmu, w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup sprzętu AGD oraz w zakresie zdobywania i przekazywania informacji o fakcie dokonywania amortyzacji nieruchomości.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-379/14-10/AMN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
1. Czy w odniesieniu do opisanego w stanie faktycznym systemu zarządzania środkami pieniężnymi (cash poolingu) zastosowanie będą miały przepisy o cenach transferowych, tj. art. 9a oraz art. 11 ust. 1 i 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy środki przelewane każdego dnia roboczego w celu wyrównania ujemnych lub dodatnich sald na Rachunku Konsolidowanym Spółki, do ustalonego poziomuwynoszącego zero będą stanowiły dla Spółki przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?3. Czy odsetki przysługujące/obciążające Spółkę w związku z realizacją systemu cash poolingu będą stanowiły dla Spółki przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych, odpowiednio w momencie ich zaksięgowania lub obciążenia nimi konta bieżącego prowadzonego dla Spółki przez Spółkę Holenderską?4. Czy odsetki obciążające Spółkę w związku z uczestnictwem w systemie cash poolingu będą podlegały ograniczeniom wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?5. Czy przewidziana w Umowie Konsolidacyjnej solidarna odpowiedzialność wszystkich spółek uczestniczących w systemie cash poolingu będzie wiązać się z powstaniem po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?6. Czy w związku z brakiem bezpośredniego wskazania w Umowie Cash Poolingu, że z tytułu wykonywania określonych czynności przez Spółkę Holenderską na rzecz Spółki nie przysługuje wynagrodzenie - po stronie Spółki występuje przychód w rozumieniu ustawy o p.d.o.p. z tytułu nieodpłatnego świadczenia?7. Czy w związku z obciążeniem rachunku Spółki z tytułu odsetek w związku z uczestnictwem w systemie cash poolingu Spółka będzie zobowiązana pobrać w Polsce podatek ,,u źródła", o którym stanowi art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-379/14-2/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy Wnioskodawca ma prawo składkę odprowadzoną do ZUS w wysokości 30% zgromadzonych składek podstawowych (przy odprowadzaniu składek do PPE nie podlegały one oskładkowaniu) odliczyć od dochodu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-288/14/BD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1. Czy w świetle opisanego wyżej stanu faktycznego Spółka prawidłowo przyjęła, że Zachęta finansowa podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i Spółce przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego, wykazanego na fakturze VAT dokumentującej Zachętę Finansową, wystawionej przez Najemcę na Spółkę, w rozliczeniu za okres, w którym została podpisana Nowa Umowa Najmu? 2. Czy w świetle opisanego wyżej stanu faktycznego Spółka prawidłowo przyjęła, że wypłacona Najemcy jednorazowa Zachęta Finansowa (w kwocie netto wykazanej na fakturze VAT wystawionej przez Najemcę) stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób Prawnych i Spółka powinna zaliczać Zachętę Finansową do kosztu uzyskania przychodów w sposób proporcjonalny do okresu obowiązywania Nowej Umowy Najmu, w kolejnych latach podatkowych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-454/14-2/MC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy w odniesieniu do przychodów Spółki uzyskanych do dnia 31 października 2015 r. Spółka będzie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 8 listopada 2013 r. (Dz U. z 2013 poz. 1387)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-430/14-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
wstercz | 67| 68| 69| 70| 71| | dalej |