Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy spadkobierca majątku po zmarłym podatniku ma obowiązek sporządzić spis z natury i opodatkować podatkiem VAT towary związane z działalnością gospodarczą spadkodawcy?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-3/i/4407/20/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy gmina jako jednostka samorządu terytorialnego i organ władzy publicznej nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług w zakresie realizowanych przez siebie zadań, nałożonych odrębnymi przepisami prawa, dla realizacji których została powołana zgodnie z art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług, Czy też jest podatnikiem zwolnionym od przedmiotowego podatku w zakresie wykonywania czynności, jako jednostka samorządu terytorialnego i organ publiczny zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r.?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP I 443/615/05/AK wydana przez: Izba Skarbowa we Wrocławiu

  • Pytanie:
    A. Polska jest stowarzyszeniem, które obecnie realizuje projekt finansowany ze środków PHARE 2002 r. "Aktywne formy zapobiegania bezrobociu". Środki przeznaczone na realizację przedsięwzięcia zatytuowanego "Pracować dla Europy - szkolenie specjalistyczne European Projekt Management" Stowarzyszenie otrzymało, w formie dotacji, od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) będącej Jednostką Kontraktującą - na podstawie umowy o udzielenie dotacji Nr PL 2002/000 - 580-06.01.03-02-36 zawartej pomiędzy PARP a Stowarzyszeniem. Ze środków tych Stowarzyszenie opłacać będzie zadania wynikające z programu projektu, takie jak koszty pracowników i koszty współpracowników pracujących na rzecz programu projektu,- czyli realizujących cele programu. Zdaniem wnioskodawcy wynagrodzenia wszystkich osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację celów projektu wypłacane na podstawie umów o pracę czy innych umów cywilno-prawnych ze środków dotacji PHARE 2002 są zwolnione od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust 1 pkl 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/FB/005-101/ZL/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki, związane z pojazdem będącym przedmiotem leasingu, poniesione już po jego utracie, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/FA/4117-14a/2-39/05/JC wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy spółka prawidłowo zalicza do przychodów podatkowych w świetle podatku dochodowego od osób prawnych otrzymane dopłaty do świadczonych usług transportowych przewozu osób.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB1/005-SIP-20/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy proces mieszania wyrobu akcyzowego zharmonizowanego w postaci paliwa z innymi wyrobami akcyzowymi zharmonizowanymi, od których została zapłacona akcyza w kwocie równej lub wyższej niż kwota należnej akcyzy od ostatecznego wyrobu (paliwa) musi odbywać się w składzie podatkowym w procedurze zawieszenia poboru akcyzy

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 35-WPA-9116-106/05 wydana przez: Izba Celna w Krakowie

  • Pytanie:
    Podatnik zapytał, czy jest zobowiązany do złożenia wraz ze zgłoszeniem rejestracyjnym na formularzu VAT-R zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-1 przewidzianego dla osób fizycznych prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą? W ocenie podatnika nie ma on takiego obowiązku, gdyż według przepisów, jako autora osiągającego przychody z majątkowych praw autorskich, obowiązuje go rejestracja w zakresie podatku VAT (a następnie prowadzenie ewidencji sprzedaży i zakupów oraz składanie deklaracji VAT-7) natomiast nie obejmują go inne obowiązki spoczywające na prowadzących działalność gospodarczą przedsiębiorcach (w tym - aktualizacja NIP).

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: OR/406-0005/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

  • Pytanie:
    Czy w przypadku sprzedaży usług polegających na wynajmie wagonów towarowych (symbol PKWiU przedmiotu najmu 35.20.33-30.90) firmie słowackiej za miejsce świadczenia usług uznać można siedzibę nabywcy usługi?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP II 443/513/05/JK wydana przez: Izba Skarbowa we Wrocławiu

  • Pytanie:
    Jak powinny być opodatkowane dochody uzyskane z tytułu: nagrody rocznej, odprawy emerytalnej, ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy wynikające z ustawy z dn. 24.08.1991 o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. z 2002, nr 147 poz. 1230 z póżn. zm.).

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD.2-4117/57/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Lublinie

  • Pytanie:
    Prezydent Miasta Radomia udzielił interpretacji przepisu art. 7 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych na wniosek "S" Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej w R. stwierdzając, że spółka posiadająca status ZPCh w odniesieniu do budynków będących własnością spółki i przez nią użytkowanych, a wybudowanych na gruncie osoby fizycznej nie jest podatnikiem i z tego względu nie może korzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości od tych obiektów.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: SKO/PL/770/05 wydana przez: Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Radomiu

  • Pytanie:

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: III-2/4430-39/VAT/05/MG wydana przez: Izba Skarbowa w Łodzi

  • Pytanie:
    - dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności adwokata wykonywanych z urzędu oraz określenia kiedy następuje wykonanie usługi w rozumieniu art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku świadczenia usług na podstawie zlecenia sądu.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP/4407-005-40/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Olsztynie

  • Pytanie:
    Czy opłaty roczne z tyt. prawa wieczystego użytkowania gruntów, które powstało przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 11.03.2004 r. z mocy prawa i zostało potwierdzone decyzją administracyjną podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP1-443/25/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Kielcach

  • Pytanie:
    zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych odsetek od pożyczki bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 oraz 61 ustawy o podatku od osób prawnych.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 421-2/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach Ośrodek Zamiejscowy w Bielsku-Białej

  • Pytanie:
    Zdaniem Wnioskodawcy odliczenie podatku naliczonego przy zakupie przez Spółkę usług prawniczych jest mimo to możliwe w całości, ponieważ usługi te służą wyłącznie wykonywaniu przez Spółkę czynności opodatkowanych (windykacyjnych), podczas gdy uzyskanie przychodów z odsetek (za okres od nabycia wierzytelności na podstawie umowy powierniczego przelewu do dnia zapłaty) oraz z tytułu zwrotu kosztów zastępstwa procesowego nie jest ekwiwalentem wykonywania przez Spółkę "czynności" w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. Uzyskiwanie przez Spółkę przychodów z tych tytułów nie prowadzi do konieczności ustalenia rachunku proporcji, o którym mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o podatku od towarów i usług, który decydowałby o zakresie odliczenia podatku naliczonego przy zakupie usług prawniczych.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PI/005-8/05/Z/03 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

  • Pytanie:
    Czy wyegzekwowane przez Spółkę od dłużników wierzytelności kwoty z tytułu zwrotu poniesionych przez Spółkę kosztów windykacji (koszty sądowe, koszty egzekucji komorniczej, koszty zastępstwa procesowego w postępowaniu sądowym i komorniczym) należy traktować jako element obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego i w konsekwencji uwzględniać ten zwrot kosztów przy ustalaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r.?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PI/005-7/05/Z/03 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

  • Pytanie:
    Czy otrzymane przez Spółkę odsetki z tytułu uchybienia przez dłużników wierzytelności terminom spłaty tych wierzytelności (nabytych przez Spółkę na podstawie umów powierniczego przelewu wierzytelności), należne za okres od nabycia wierzytelności przez Spółkę należy traktować jako element obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego i w konsekwencji uwzględniać te odsetki przy ustalaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r.?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PI/005-6/05/Z/03 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

  • Pytanie:
    Dotyczy odliczenia od dochodu osiągniętego za 2004 rok wydatków rehabilitacyjnych poniesionych na zakup zmywarki.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB-3/4117-SIP-7/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Jak ustalić wartość rynkową sprzedawanego samochodu?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBB3-415/9-6/2005 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy wydatki za korzystanie z prywatnego telefonu w stałej kwocie (20 zł) jako comiesięczny ryczałt, udokumentowane dowodem wewnętrznym i załączoną fakturą, stanowią koszt uzyskania przychodów?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBI-2/4117/IN-2/USŁ-W/2005/JF wydana przez: Izba Skarbowa w Łodzi

73| 74| 75| 76| 77|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY