Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy dla osób fizycznych koszt zwrotu nakładów poniesionych na ich nieruchomości stanowić będzie koszt uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży tej nieruchomości wraz z naniesieniami Spółce z o.o. na podstawie art. 30e ust. 2 w zw. z art. 22 ust. 6c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.? Czy w przypadku wniesienia aportem przedmiotowej nieruchomości wraz z naniesieniami dokonanymi przez spółkę z o.o. stanowiącymi odrębny zakład jej przedsiębiorstwa nie powstanie przychód z tytułu objęcia udziałów w spółce z o.o. na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. z uwagi na to, że przedmiot aportu stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisu art. 5a pkt 4 powołanej ustawy? Czy sprzedaż przedmiotowej nieruchomości przez osoby fizyczne z uwagi na to, że stanowi ich majątek prywatny, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług z uwagi na wystąpienie okoliczności, o których mowa w przepisie art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r.? Czy osoby fizyczne, w przypadku uznania ich za podatników w odpowiedzi na poprzednie pytanie, będą mogły skorzystać ze zwolnienia z podatku od towarów i usług przedmiotowej sprzedaży na podstawie przepisu art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r.? Czy zbycie przez osoby fizyczne przedmiotowych nieruchomości wraz ze stanowiącymi nieodrębny przedmiot własności naniesieniami dokonanymi przez Spółkę z o.o. może skorzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie przepisu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. - w związku z posiadaniem przedmiotowych gruntów przez okres ponad 10 lat?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-328/09-4/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    PIT zwolnienia od opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-342/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci nieruchomości do Spółki osobowej powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych dla wspólnika wnoszącego wkład? Jaką wartość początkową Nieruchomości należy przyjąć w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki osobowej? Czy w przypadku zbycia przez Spółkę osobową Nieruchomości, która to Spółka osobowa nabyła uprzednio jako wkład niepieniężny, koszt uzyskania przychodu (rozpoznawany u Wnioskodawcy stosownie do jego udziału w zysku Spółki osobowej) stanowić będzie wartość początkowa środka trwałego (odpowiadającą wartości, po jakiej przedmiot wkładu zostanie wniesiony do spółki), pomniejszona o podatkowe odpisy amortyzacyjne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-349/09-5/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci nieruchomości do Spółki osobowej powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych dla wspólnika wnoszącego wkład? Jaką wartość początkową Nieruchomości należy przyjąć w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki osobowej? Czy w przypadku zbycia przez Spółkę osobową Nieruchomości, która to Spółka osobowa nabyła uprzednio jako wkład niepieniężny, koszt uzyskania przychodu (rozpoznawany u Wnioskodawcy stosownie do jego udziału w zysku Spółki osobowej) stanowić będzie wartość początkowa środka trwałego (odpowiadającą wartości, po jakiej przedmiot wkładu zostanie wniesiony do spółki), pomniejszona o podatkowe odpisy amortyzacyjne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-348/09-5/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, a jeśli tak, to w jakiej wysokości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-416/09-2/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Brak jest podstaw do zakwalifikowania niskooprocentowanej pożyczki udzielonej przez zakład pracy (jeżeli zakład pracy nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie udzielania pożyczek) pracownikowi jako przychodu ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o ile zasady udzielania takich pożyczek są stosowane wg jednolitych reguł wobec wszystkich pracowników. Jak wskazano we wniosku, Wnioskodawca udziela pracownikom firmy niskooprocentowanych pożyczek (70 % WIBOR-u rocznego). Pożyczki są udzielane ze środków obrotowych Spółki, a ich udzielanie, co do zasady nie stanowi zakresu działalności spółki. Zatem w przedmiotowej sytuacji udzielenie niskooprocentowanej pożyczki, według jednakowych zasad stosowanych wobec wszystkich pracowników nie powoduje powstania przychodu po stronie pracownika.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-381/09-4/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w związku z brzmieniem art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, płatnik nie był zobowiązany do pobrania i odprowadzenia zryczałtowanego 10% podatku od wartości Nagrody, co oznacza, że Nagroda nie powinna stanowić przychodu z innych źródeł? 2. Jeżeli XX był zobowiązany do pobrania i odprowadzenia zryczałtowanego 10% podatku od wartości Nagrody, w jaki sposób powinna być opodatkowana taka nagroda, tj. co będzie stanowiło podstawę opodatkowania oraz kiedy powstanie obowiązek podatkowy w związku z Nagrodą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4-415-343/08-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy darowizna, którą Wnioskodawca zamierza dokonać na kościelną działalność charytatywno - opiekuńczą o której mowa w art. 55 ust. 7 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej będzie w całości podlegała wyłączeniu z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?, Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia w pełnej wysokości darowizny, którą zamierza dokonać na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą od dochodu uzyskanego przez niego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, opodatkowanego na zasadach określonych w art. 30c u.p.d.o.f.? , Czy w przypadku, gdyby Wnioskodawca nie mógł odliczyć w pełnej wysokości darowizny, którą zamierza dokonać na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą od dochodu uzyskanego przez niego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, opodatkowanego na zasadach określonych w art. 30c u.p.d.o.f., będzie on uprawniony do odliczenia tej darowizny (w pełnej wysokości) od dochodów opodatkowanych na zasadach określonych w art. 27 u.p.d.o.f., uzyskiwanych przez niego, poza równocześnie prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowaną na zasadach określonych w art. 30c u.p.d.o.f.?, W jaki sposób Wnioskodawca powinien wykazać odliczenie darowizny, którą zamierza dokonać na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą od dochodu uzyskanego przez niego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, opodatkowanego na zasadach określonych w art. 30c u.p.d.o.f. w zeznaniu rocznym za 2009 rok?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-410/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Sam fakt, że Wnioskodawca wraz z wspólnikami spółki jawnej wybrał sposób opodatkowania pozarolniczej działalności gospodarczej podatkiem liniowym, (19%) zgodnie z art. 30c ust. 1 ww. ustawy nie oznacza, iż zgłoszenie to jest równoznaczne z rezygnacją z uproszczonej formy wpłacania zaliczek.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-403/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 4 Ustawy o CIT za wartość początkową Praw do Znaków Towarowych dla potrzeb amortyzacji podatkowej w Spółce Osobowej należy przyjąć wartość Praw do Znaków Towarowych określoną przez wspólnika w akcie notarialnym wnoszącym wkład do Spółki Osobowej, jednak nie wyższą niż wartość rynkowa na dzień wniesienia wkładu ? Czy Spółka Osobowa, w której księgach będą wykazane Prawa do Znaków Towarowych, będzie dokonywała odpisów amortyzacyjnych od Praw do Znaków Towarowych od wartości początkowej ustalonej w sposób określony w punkcie 1, natomiast odpisy te w proporcji odpowiedniej do posiadanych przez wspólników (w tym CCP) udziałów w zyskach będą stanowiły koszt uzyskania przychodów wspólników (w tym Spółki) na podstawie art. 5 ust 1 i 2 w powiązaniu z art. 15 ust. 6 ustawy o CIT ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-363/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    (3) Czy do odsetek wypłacanych w ramach opisanej wyżej struktury cash poolingu mają zastosowania przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPDOP? (4) Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana jest do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a UPDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-309/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy podatek naliczony VAT przy zakupie towarów i usług na potrzeby reprezentacji, z tytułu których wydatki w wartości netto nie są zaliczane do kosztów uzyskania przychodów Banku oraz które nie obniżają podatku należnego VAT - stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodów, stosownie do art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a) tiret drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-264/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    3) Czy do odsetek wypłacanych w ramach opisanej wyżej struktury cash poolingu mają zastosowania przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPDOP? (4) Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana jest do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a UPDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-310/09-4/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W jakiej wysokości należy wykazać przychód z tytułu sprzedaży wierzytelności (pożyczek wraz z odsetkami) dla spółki cypryjskiej? W jakiej wysokości należy wykazać z tego tytułu koszty? Czy na dzień sprzedaży wierzytelności (pożyczek) Spółka powinna rozliczyć należne odsetki od tych pożyczek i wykazać je jako przychód podatkowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-279/09-2/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Moment powstania przychodu podatkowegoKiedy powstaje przychód z tytułu sprzedaży publikacji fachowych w formie prenumeraty oraz z tytułu świadczenia usługi dostępu. Czy jest to moment wystawienia faktury, czy przychody można rozliczać proporcjonalnie w czasie w jakim realizowana jest dostawa prenumeraty/usługa dostępu? 2. Rozliczanie kosztów w czasie

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-242/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci nieruchomości do Spółki osobowej powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych dla wspólnika wnoszącego wkład? Jaką wartość początkową Nieruchomości należy przyjąć w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki osobowej? Czy w przypadku zbycia przez Spółkę osobową Nieruchomości, która to Spółka osobowa nabyła uprzednio jako wkład niepieniężny, koszt uzyskania przychodu (rozpoznawany u Wnioskodawcy stosownie do jego udziału w zysku Spółki osobowej) stanowić będzie wartość początkowa środka trwałego (odpowiadającą wartości, po jakiej przedmiot wkładu zostanie wniesiony do spółki), pomniejszona o podatkowe odpisy amortyzacyjne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-348/09-6/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci nieruchomości do Spółki osobowej powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych dla wspólnika wnoszącego wkład? Jaką wartość początkową Nieruchomości należy przyjąć w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki osobowej? Czy w przypadku zbycia przez Spółkę osobową Nieruchomości, która to Spółka osobowa nabyła uprzednio jako wkład niepieniężny, koszt uzyskania przychodu (rozpoznawany u Wnioskodawcy stosownie do jego udziału w zysku Spółki osobowej) stanowić będzie wartość początkowa środka trwałego (odpowiadającą wartości, po jakiej przedmiot wkładu zostanie wniesiony do spółki), pomniejszona o podatkowe odpisy amortyzacyjne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-348/09-7/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 Ustawy o CIT wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci Praw do Znaków Towarowych do Spółki Osobowej nie będzie skutkowało powstaniem po stronie Spółki wnoszącej wkład niepieniężny przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej ,,podatek CIT")?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-362/09-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy będąc rezydentem Wielkiej Brytanii, obowiązuje Wnioskodawcę ograniczony, czy nieograniczony obowiązek podatkowy od dochodów w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-411/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy energia elektryczna wytworzona przez urządzenie zostanie uznana za energię elektryczną wytworzoną z odnawialnych źródeł energii i na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009 r., Nr 3, poz. 11) zostanie zwolniona od akcyzy?2. Czy energia elektryczna wytworzona przez urządzenie wyposażone w generator o łącznej mocy nieprzekraczającej 1 MW, niedostarczona do instalacji połączonych i współpracujących ze sobą oraz zużyta na potrzeby własne jest na podstawie § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24.02.2009 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz. U. Nr 32, poz. 228) zwolniona od akcyzy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-436/09-2/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

108| 109| 110| 111| 112|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY