Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a także art. 4 Umowy z dnia 14 maja 2003 roku o unikaniu podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku zawartej pomiędzy Polską a Niemcami (Dz. U. z 20 stycznia 2005 r. Nr 12, poz. 90) Wnioskodawca podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w roku 2009 i w latach następnych, w których stan faktyczny będzie analogiczny jak w roku 2009?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-344/09-4/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czynności dokonywane w ramach Cash Pool nie należą do katalogu czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i tym samym nie podlegają opodatkowaniu. A zatem, przedstawiona we wniosku umowa prowadzenia rachunków w systemie Cash Pool, tj. kompleksowa usługa zarządzania płynnością finansową świadczona przez Bank oraz czynności wykonywane w ramach tej umowy nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-163/09-2/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przypadku, gdy z informacji uzyskanych przez Wnioskującego (dłużnika) wynika, że Wierzyciel zbył przysługującą mu w stosunku do Wnioskującego wierzytelność, Wnioskujący (dłużnik) zobowiązany jest do dokonania stosownej korekty (pomniejszenia) podatku VAT naliczonego, zgodnie z art. 89b ust. 1 ustawy VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-557/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy sprzedaż Nieruchomości na rzecz kupującego korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT (na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, względnie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT), czy też podlega opodatkowaniu VAT na zasadach ogólnych, tj. według stawki 22%?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-555/09-4/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w myśl przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) Spółce przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokonanych zakupów paliwa oraz usług remontowych za okres od 01/2005 roku do 09/2008 roku? Zgodnie z uzupełnieniem do wniosku pytanie dotyczy wydatków poniesionych w dniu 01.06.2008 r.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-519/09-4/SAP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ubytki paliw powstałe przy przemieszczeniu wyrobów zwolnionych z akcyzy ze składów podatkowych Spółki powinny podlegać opodatkowaniu akcyzą?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-369/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odszkodowanie za zniszczone i wycięte drzewa, krzewy i inne rośliny otrzymane na podstawie ugody sądowej są objęte podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też korzystają ze zwolnienia, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-327/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.)Czy wartość nominalna obejmowanych udziałów będzie niższa od wartości rynkowej nabywanych udziałów. Jeżeli tak to proszę wskazać kto będzie ponosił koszty związane z preferencyjnym nabyciem, tj. różnicę wynikającą z wartości objętych udziałów a odpłatnością ponoszoną przez Wnioskodawcę?2.)Na jakich warunkach Wnioskodawca pełni funkcję członka zarządu w przedmiotowej spółce tzn. powołanie, umowa o pracę kontrakt lub inne?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-333/09-4/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy dokonywane przez bank na prywatne konto - klienta banku, zwroty stanowiące 1 % kwot wydatkowanych za pomocą karty płatniczej rodzą po stronie Wnioskodawcy obowiązek podatkowy, a w związku z tym, obowiązek uwzględnienia tych kwot w rocznej deklaracji podatkowej jako przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-339/09-2/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle obowiązujących przepisów, przysługuje zwolnienie z podatku dochodowego w sytuacji, gdy środki uzyskane ze sprzedaży lokalu mieszkalnego Wnioskodawczyni przeznaczy na kupno innej nieruchomości?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-365/09-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    W świetle powołanych przepisów prawa i przedstawionego stanu faktycznego należy uznać, iż prawo do skorzystania z ulgi z tytułu wychowywania dzieci, stosownie do art. 27f ww. ustawy, przysługuje w przypadku pozytywnego spełnienia wszystkich przesłanek nakreślonych powołanymi przepisami. W przypadku Wnioskodawcy nie został spełniony warunek dotyczący wychowywania dziecka. Kilkugodzinny okres życia dziecka, pozbawił Wnioskodawcę możliwości spełnienia tego warunku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-351/09-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy umowę o dzieło na wykonanie utworu, spełniającego warunki do uznania tego utworu za przedmiot prawa autorskiego (np. napisanie opowiadania, artykułu, wykonanie ilustracji) i przeniesienie autorskich praw majątkowych do tego utworu lub udzielenie licencji na korzystanie z autorskich praw majątkowych do utworu należy opodatkowywać podatkiem zryczałtowanym 18% bez pomniejszania przychodu o koszty uzyskania tego przychodu, stosownie do art. 30 ust. 1 pkt 5a w związku z art. 30 ust. 3 updf, czy też należy traktować ją jako przychody z praw majątkowych, o których mowa w art. 18 updf, a w związku z tym powinny przysługiwać autorom 50% koszty uzyskania przychodu oraz stawka podatku wynikająca z art. 27 updf?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-340/09-2/LK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w przedstawionym stanie faktycznym postępowanie Spółki polegające na tym, że Spółka poniesione straty związane z pożarem i otrzymane odszkodowanie wykaże w tym samym okresie, a nadwyżkę otrzymanego odszkodowania nad poniesionymi stratami zaliczy do pozostałych przychodów operacyjnych podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych będzie prawidłowe?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-261/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki związane z organizacją szkolenia takie jak: wynajem sali konferencyjnej, catering, zakup artykułów spożywczych z przeznaczeniem do spożycia przez uczestników szkoleń, dojazd, nocleg, zapewnienie części rozrywkowej będą w całości stanowiły koszt podatkowy w myśl art. 15 ust. 1 ustawy CIT, bez względu na to, czy będzie to pracownik, czy osoba współpracująca ze Spółką?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-268/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy ujemne różnice kursowe związane z wyemitowaniem przez Spółkę Weksla oraz późniejszą jego spłatą, dokonaną w formie potrącenia umownego stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-212/09-6/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1) Czy Spółka powinna wyłączyć z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych sfinansowanych z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych?2) Czy Spółka powinna wyłączyć z przychodów podatkowych kwoty rozliczane w pozostałe przychody operacyjne równolegle do dokonywanych odpisów amortyzacyjnych środków trwałych sfinansowanych z ZFRON?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-237/09-5/IŚ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w przypadku sprzedaży środków trwałych, kosztem uzyskania przychodów Spółki jest wartość początkowa środków trwałych pomniejszona o sumę odpisów amortyzacyjnych dokonanych do dnia zbycia, które to odpisy uprzednio stanowiły koszt uzyskania przychodów (tj. z wyłączeniem odpisów amortyzacyjnych, które w okresie od 31 sierpnia 2007 r. do dnia zbycia nie stanowiły kosztów uzyskania przychodów)? 2. Czy Spółka miała prawo rozpoznania tak określonego kosztu uzyskania przychodów w okresie, w którym dokonano sprzedaży środków trwałych i Spółka rozpoznała z tego tytułu przychód? 3. Czy Spółka ma prawo do zaliczania w ciężar kosztów uzyskania przychodów w 2007 r. i w 2008 r. w pełnej wysokości odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych dzierżawionych przez Spółkę na rzecz podmiotu niepowiązanego i dokonywanych odpowiednio w 2007 r. i 2008 r. zgodnie z art. 16h ust. 1 pkt 1 updop oraz art. 16i ust. 1 updop nawet jeśli dokonywane odpisy amortyzacyjne przewyższały przychody z dzierżawy przedmiotowych środków trwałych do podmiotu niepowiązanego w rozumieniu art. 11 updop?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-232/09-2/DG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Poniesione przez Wnioskodawczynię w 2008 r. wydatki na korzystanie z samochodu ciężarowego dla potrzeb związanych z przewozem osoby pozostającej na utrzymaniu na zabiegi rehabilitacyjne nie podlegają odliczeniu od dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania. Korzystanie z samochodu zarejestrowanego jako ciężarowy, pozbawia Wnioskodawczynię prawa do ulgi określonej w art. 26 ust. 7a pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4-415-359/09-4/PJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. W przedstawionym powyżej stanie faktycznym czynność zawarcia (zarówno w odniesieniu do dokonanej, jak i planowanych) przez Spółkę umów pożyczki, a w konsekwencji nabycie usług finansowych (do których zaliczają się usługi polegające na udzielaniu pożyczek), wiąże się z koniecznością rozliczenia importu usług dla celów VAT,2) W związku z powyższym w przedstawionym przez Spółką stanie faktycznym umowa pożyczki zawarta przez Spółkę nie podlega opodatkowaniu PCC w Polsce.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/436-151/09-4/AF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy stanowisko Wnioskodawcy jest prawidłowe, zgodnie z którym przy obliczaniu podatku należnego do zapłaty w Polsce z tytułu dywidendy otrzymanej od spółki cypryjskiej Wnioskodawca jest uprawniony do obniżenia 19% zryczałtowanego podatku dochodowego o kwotę podatku cypryjskiego wynoszącą 10% wartości dywidendy, bez względu na to, czy podatek ten został, czy też nie został faktycznie zapłacony na Cyprze?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-376/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

110| 111| 112| 113| 114|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY