Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Czy z tytułu uczestnictwa w opisanym wyżej mechanizmie świadczonej przez Bank usługi cash poolingu Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-435/09-3/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka ma prawo zgodnie z art. 16b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych amortyzować opakowania zwrotne pomimo braku możliwości przypisania konkretnego opakowania do odpowiedniego środka trwałego, czy też powinna te opakowania umarzać jednorazowo w miesiącu przyjęcia do ewidencji bądź w miesiącu następnym ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-231/09-3/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Jeżeli podatnik nie zaliczy odpisu aktualizującego wartość należności w odpowiednim roku podatkowym (w którym spełnione zostały oba ww. warunki, tj. uprawdopodobnienie nieściągalności wierzytelności i utworzenia rachunkowego odpisu aktualizującego), to aby zaliczyć odpis aktualizujący wartość należności, której nieściągalność został uprawdopodobniona, do kosztów podatkowych, będzie musiał dokonać odpowiedniej korekty zeznania rocznego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-247/09-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych prawidłowe jest zaliczenie w koszty uzyskania przychodów odpisów na należności w innym roku niż rok uprawdopodobnienia nieściągalności wierzytelności?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-277/09-3/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy Spółka postępuje prawidłowo potrącając koszty pośrednie dotyczące zamkniętego roku ,,n":- w roku ,,n" przed datą sporządzenia sprawozdania finansowego za rok ,,n"- w roku ,,n+1" po dacie sporządzenia sprawozdania finansowego za rok ,,n"?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-262/09-2/KK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Reasumując, analiza opisanego stanu faktycznego w konfrontacji z przywołanymi przepisami prowadzi do wniosku, że dla Spółki kluczowe znaczenie ma moment powstania obowiązku podatkowego (w przedmiotowej sprawie jest to dzień wystawienia faktury przez kontrahenta unijnego), a do przeliczenia waluty obcej na złote stosuje się kurs średni NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku podatkowego. Jeśli jednak obowiązujące przepisy pozwalają na wystawienie faktury przed powstaniem obowiązku podatkowego i faktura jest wystawiana w takim terminie, to wówczas przeliczenia na złote dokonuje się według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia faktury.W ramach odpowiedniego stosowania przepisu art. 31a ww. ustawy o podatku od towarów i usług należy stosować kursy z dnia wystawienia faktury przez zagranicznego kontrahenta. Zasady wystawienia faktury wewnętrznej przez podatnika reguluje ww. rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-636/09-2/AS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy do opisanej sytuacji przy obliczaniu podstawy opodatkowania podatkiem VAT należy stosować art. 29 ust. 1 ustawy i wystawić fakturę na wartość objętych udziałów czy art. 29 ust. 9 zgodnie z którym podstawą opodatkowania jest wartość rynkowa towarów w przypadku dokonania czynności dostawy, dla których nie została określona cena?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-475/09-2/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Żaden przepis nie zwalnia także Syndyka do czasu zakończenia postępowania upadłościowego z obowiązku określonego w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z którym podatnicy, z wyjątkiem zwolnionych od podatku na podstawie art. 6 ust. 1, art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a) i przepisów ustawy wymienionej w art. 40 ust. 2 pkt 8, są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym - do końca trzeciego miesiąca roku następnego i w tym terminie wpłacić podatek należny albo różnicę między podatkiem należnym od dochodu wykazanego w zeznaniu a sumą należnych zaliczek za okres od początku roku. Nie ulega przy tym wątpliwości, iż deklaracja CIT-8 powinna być sporządzona na podstawie ewidencji przewidzianych w art. 9 ust. 1 powołanej ustawy.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-234/09-4/AJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy Spółka ma obowiązek przygotowywania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla transakcji w zakresie zawartych umów pożyczek pomiędzy Oddziałem a podmiotami powiązanymi Spółki ? 2. Czy Spółka ma obowiązek przygotowywania dokumentacji podatkowych, o których mowa w art. 9a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla transakcji pożyczkowych, których Spółka stała się stroną w wyniku wniesienia aportu przez udziałowca (z tytułu których wierzytelności zostały następnie alokowane do Oddziału), w sytuacji, gdy zarówno Spółka, jak i Oddział nie zawierały przedmiotowych umów i nie miały wpływu na ich warunki, a obecnie dokonywana jest jedynie spłata odsetek z tytułu pożyczek w wysokości i na warunkach ustalonych przed utworzeniem Spółki ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-297/09-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Świadczone przez Stronę usługi, wymienione w załączniku nr 4 do ustawy korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, natomiast pozostałe podlegają opodatkowaniu stawką podatku VAT w wysokości 22%.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-473/09-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    barka prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu realizacji projektu związanego z zakupem sprzętu medycznego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-389/09-2/KG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości otrzymanej w spadku.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-311/09-4/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w stanie prawnym obowiązującym w 2009 r. kwoty otrzymanych dotacji z Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy, z tytułu zwrotu kosztów kształcenia pracowników młodocianych są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-429/09-2/KS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymane odszkodowanie za grunt zajęty pod drogę publiczną będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-352/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle przepisu 21 ust 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawczyni za okres wykonywanej pracy dla PIW EQUAL, w 75% powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-357/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle przepisu 21 ust 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawczyni za okres wykonywanej pracy dla P E, w 75% powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-364/09-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1.Czy umowa nazwana ,,UMOWA MAGAZYNOWANIA" może być przedmiotem oceny w podatku dochodowym od osób fizycznych?,2.Czy umowa nazwana ,,UMOWA MAGAZYNOWANIA" może być przedmiotem oceny w podatku od towarów i usług?,3.Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym sprzedaż towarów następuje w momencie pobrania ich przez Kupującego z magazynu czy też w momencie przekazania towaru przez sprzedającego do magazynu administrowanego przez kupującego?,4.Czy w świetle ustawy o podatku od towarów i usług sprzedaż towarów następuje w momencie pobrania ich przez Kupującego z magazynu czy też w momencie przekazania towaru przez sprzedającego do magazynu administrowanego przez kupującego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-330/09-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy na podstawie przedstawionego stanu faktycznego wydatki związane z opłaceniem polisy OC przez ubezpieczającego - Spółkę dla niezidentyfikowanych (nie wskazanych z imienia i nazwiska) przyszłych, byłych i obecnych członków zarządu, członków rady nadzorczej stanowią dla nich przychody ze stosunku pracy lub przychody z działalności wykonywanej osobiście podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 12 ust. 1, art. 13 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeżeli tak to w jakiej wysokości należy takowy przychód ustalić?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-350/09-4/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy rozgrywanie przez reprezentację Spółki meczy piłkarskich, w ramach wewnętrznego turnieju spółek z Grupy P. o puchar Prezesa..., w miejscach ogólnie dostępnych (boiskach piłkarskich lub halach sportowych), w przypadku, gdy zawodnicy grają w koszulkach z logo i nazwą Spółki, zaś na stadionie, bądź w hali sportowej eksponowane są banery reklamowe Spółki, można traktować jako wewnętrzną imprezę integracyjno-reklamową oraz koszty związane z jej organizacją jako koszty uzyskania przychodów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-270/09-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Lokale użytkowe nie należą do żadnej ze wskazanych wyżej grup pomieszczeń pozostałych i urządzeń wchodzących w skład budynku mieszkalnego lub znajdujących się poza nim, których istnienie jest niezbędne dla prawidłowego korzystania z mieszkań przez mieszkańców (ułatwiających im dostęp do budynku mieszkalnego, zapewniających sprawne jego funkcjonowanie oraz administrowanie). Istotą lokali użytkowych jest ich niemieszkalne przeznaczenie, co oznacza, iż nie można ich zaliczyć do zasobów mieszkaniowych. Zatem opłat wnoszonych przez użytkowników lokali użytkowych nie można uznać za przychody z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Dochód powstały z tego tytułu nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy podatkowej i stosownie do postanowień art. 7 ust. 1 podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-269/09-5/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

111| 112| 113| 114| 115|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY